309748146-835295730989218-2895519355820170244-n.jpg

Autobusy elektryczne i wodorowe marki Solaris obecne w całej Europie

12 października 2022
Pierwszego dnia targów TRANSEXPO polska firma Solaris zaprezentowała dane dotyczące rynku autobusów w Europie i udziału w nim własnej marki. Mająca siedzibę w Bolechowie pod Poznaniem firma jest liderem zeroemisyjnych autobusów miejskich w Europie w 2021 roku.

Wysokiej klasy autobusy elektryczne i wodorowe stanowią ponad 15 % udziału w rynku europejskim. Największą flotą takich pojazdów może pochwalić się Mediolan posiadający aż 195 sztuk. Imponującą liczbę w swoim taborze ma także Warszawa 152 i Berlin 133. W tym i następnym roku rekordowa liczba elektrycznych autobusów zamówionych jednorazowo trafi na ulice Oslo. Jeden z takich modeli Solaris Urbino 18,75 electric można zobaczyć na stoisku firmy Solaris do końca trwania targów TRANSEXPO. Elektrycznie napędzane autobusy marki Solaris poruszają się po 118 miastach w 20 krajach świata.

- Autobusy wodorowe stanowią przyszłość komunikacji zbiorowej. Na ten moment w eksploatacji jest 60 takich pojazdów, a udział napędów alternatywnych stanowi już ponad 40% opuszczających fabrykę środków komunikacji zbiorowej – mówił podczas konferencji w Targach Kielce Dariusz Michalak z zarządu Solaris Bus&Coach. Obecni podczas konferencji goście chętnie zaglądali również do środka innego pojazdu spod szyldu Solaris – Urbino 12 electric.

W ostatnich latach firma Solaris mogła pochwalić się sprzedażą na poziomie około 1500 sztuk wszystkich rodzajów autobusów rocznie. We wrześniu tego roku oficjalną premierę miał najnowszy przegubowy autobus wodorowy Solaris Urbino 18 hydrogen. Mieszczący 140 pasażerów pojazd dysponuje silnikiem o mocy 240 kW, a baterie pozwalają osiągnąć zasięg ok 350 km.

Obecny podczas konferencji Jakub Jóźwiak, dyrektor działu posprzedażowego podkreślał rolę obsługi klientów w firmie Solaris nie tylko przed zakupem, ale i po nim. – Nasi pracownicy dbają o kontakt z klientami i często jeszcze wiele miesięcy po zakupie wymieniają informacje służące poprawie oferowanych produktów. To bardzo ważny punkt w strategii działalności firmy – mówił.

W trakcie konferencji poinformowano także o Magazynie Centralnym, którego powierzchnia w 2021 roku uległa podwojeniu. Dostępnych jest w nim około 570 tysięcy indeksów, a tylko w zeszłym roku dokonano ponad 170 tysięcy zamówień. W tej chwili trwają przygotowania do otwarcia Solaris Competence Center, które będzie miejscem szkoleń dla klientów, serwisantów i kierowców oraz przestrzenią do zdobywania wiedzy.

(ŁK)

Polecane aktualności
14 października 2022
Od przedwojennego autobusu, do Ikarusa, który jeszcze kilkanaście lat temu woził nas ulicami miast. Przy okazji kieleckich targów Transexpo 2022 Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zaprezentowała ciekawą wystawę zabytkowych autobusów.
14 października 2022
Firma Simple H2 przedstawiła swoją wizje wykorzystania instalacji wytwarzania zielonego wodoru w drugim dniu Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego.
13 października 2022
Ile kosztuje podróżowanie po mieście? Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie, którzy odwiedzili wystawę TRANSEXPO, trwającą obecnie w Targach Kielce. Mieli oni okazję wziąć udział w krótkiej prelekcji połączonej z debatą na temat środków komunikacji.
13 października 2022
Wiele interesujących wątków dotyczących m.in. obowiązujących aktów prawnych związanych z transportem publicznych poruszono podczas konferencji przewozowej Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji w trakcie XVI targów TRANSEXPO w Targach Kielce.
13 października 2022
XVI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odwiedziły delegacje z Ukrainy. Nasi sąsiedzi poszukują tu autobusów i busów, które sprawdzą się w warunkach miejskich, ale i takich, które sprawnie przewiozą pasażerów z miast do mniejszych miejscowości.
13 października 2022
Pierwszy wieczór XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród i wyróżnień.
13 października 2022
Dwunastometrowy elektryk od ARP, Arthur z zapowiedzią produkcji w Polsce czy nowy Isuzu. Tegoroczne Transexpo w Targach Kielce nie rozczarowuje, jeśli chodzi o ilość premier i prezentowanych pojazdów. Wrażenie robiły też same pokazy.
12 października 2022
Instytucje odpowiadające za transport w wielu miastach na terenie całej Polski poszukują kandydatów na stanowiska kierowców, ale też pracowników wielu działów ze swoich struktur. W środę, podczas pierwszego dnia XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które trwają w Targach Kielce, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zorganizowała konferencję, podczas której promowano rekrutację do spółek w Warszawie, Krakowie i Kielcach.