IMG-6616.jpeg

"Tworzywa Sztuczne i Sztuka" – wyjątkowe połączenie na targach Plastpol 2024 w Kielcach. Zobacz unikatowe obrazy i rzeźby

10 maja 2024
Wystawie innowacji w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie towarzyszyła unikatowa… wystawy sztuki. Od 21 do 24 maja w Targach Kielce każdy zwiedzający będzie mógł zobaczyć dzieła z niemieckiej Laabs Art Gallery. Wyjątkowe obrazy Magdaleny Laabs przyciągną uwagę zarówno branży, jak i miłośników sztuki.  – Prace demonstrują, jak sztuka może inspirować innowacje i wnosić nowe perspektywy do technologicznego świata – zaznacza Magdalena Laabs.

Rodzina Laabs – Synteza Sztuki i Technologii

Dr Magdalena Laabs wraz z mężem, inż. Adamem Laabs, prowadzą firmę inżynieryjną Rolbatch Laabs, specjalizującą się w technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. Są także współzałożycielami Laabs Art Gallery z Eberswalde koło Berlina. Łączą zatem świat sztuki z nowoczesnymi technologiami. Ich wspólna pasja do innowacji i sztuki manifestuje się w unikatowych projektach, które będą prezentowane na nadchodzących targach Plastpol 2024, od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Ich ośmioletnia córka Alexandra także jest utalentowana, już tworzy wyjątkowe grafiki, głównie z motywami kotów. Starsza córka Magdaleny Laabs, 19-letnia Victoria  kontynuuje rodzinne zainteresowania sztuką i technologią.

 

 

Ich obrazy będzie można zobaczyć w Targach Kielce. Zaprezentują ponad 100 dzieł, w tym imponujące duże obrazy olejne o wymiarach 160 cm x 160 cm. Taka skala i format prac czynią tę wystawę jedną z największych i najbardziej unikatowych inicjatyw artystycznych na arenie europejskiej. - To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak duże formaty obrazów mogą oddziaływać na percepcję i emocje odwiedzających, przyciągając szeroką publiczność i zwracając uwagę na wyjątkowe połączenie sztuki z technologią – podkreśla Magdalena Laabs.

 

Wśród prezentowanych dzieł znajdą się prace nagrodzone prestiżowymi tytułami. "Mysterious Beauty with Feather Crown" („Tajemnicza Piękność z Koroną z Piór”) Magdaleny Laabs oraz "The Spirit of Speed" („Duch Prędkości”) Adama Laabs zdobyły prestiżowe nagrody Artista d’Europa w Mediolanie i były wystawiane między innymi w Galerii Antonio Battaglia w Mediolanie. "The Strength of the Bull in the Shadow of Speed" („Siła Byka w Cieniu Prędkości”) Adama Laabs zostało wyróżnione w Top Selection Paris 2024 i wystawione w Thuillier Gallery w Paryżu. Kolejny obraz Magdaleny Laabs "My Angel" („Mój Anioł”), przedstawiający portret jej zmarłej matki, wyróżniony w Top Selection Paris 2024 i wystawiany w kwietniu i maju w Thuillier Gallery w Paryżu. W Targach Kielce zobaczyć będzie można też "Herald of Happiness" („Zwiastun Szczęścia”) – najnowsze dzieło Magdaleny Laabs, mające za zadanie przynosić szczęście w życiu osobistym i biznesowym, pełne optymizmu i pozytywnej energii, inspirujące do przyciągania dobrobytu i harmonii.

 

Rzeźby z tworzyw sztucznych na targach Plastpol

Na targach Plastpol 2024, oprócz dzieł rodziny Laabs, zaprezentowane zostaną także prace Beaty Filek, reprezentującej czasopismo „Tworzywa”, Jolanty Kurzeli oraz Claire Dubois, które współpracują z Laabs Art Gallery. Z kolei Tom Dierick z firmy BEGRA zaprezentuje swoje rzeźby z tworzyw sztucznych, które łączą sztukę z technologią.

 

Spotkania z artystami

Na targach Plastpol w Kielcach obecni będą także autorzy dzieł. W hala A na stoisku wystawy (A-130) rodzina Laabs chętnie spotka się ze zwiedzającymi oraz wystawcami, podzieli się swoimi inspiracjami, doświadczeniami oraz pasją do sztuki. – Chcemy przybliżyć uczestników targów do magicznego świata artystycznych wyrazów – podkreśla Magdalena Laabs.

 

Sztuka jako inspiracja dla innowacji

- Wystawa "Tworzywa Sztuczne i Sztuka" pokaże, że sztuka jest nie tylko formą wyrazu, ale może być też inspirującym elementem prowadzącym do innowacyjnych rozwiązań w przemyśle. Obrazy i rzeźby prezentowane przez Laabs Art Gallery, wykonane zarówno tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi technikami, podkreślą tę ideę, oferując nowe spojrzenie na potencjał tworzyw sztucznych – mówi Magdalena Laabs.

 

Fundacja "Da Vinci". Inspirująca przyszłość młodych artystów

Co ważne, w trakcie targów Plastpol 2024 rodzina Laabs po raz pierwszy ogłosi publicznie tworzenie nowej fundacji – "Da Vinci". Nazwa fundacji nawiązuje do Leonarda da Vinci, który był mistrzem interdyscyplinarności, łącząc sztukę z nauką, co oddaje ducha działalności fundacji. Magdalena i Adam Laabs, podobnie jak Da Vinci, integrują sztukę z technologią. Adam jest wynalazcą i innowatorem, natomiast Magdalena, z jej bogatym humanistycznym podejściem, pasją do podróży i znajomością wielu języków, wnosi międzynarodową perspektywę. Magdalena i Adam Laabs wspólnie zwiedzili 35 krajów na kilku kontynentach, a wiele kilkukrotnie. Zaś Alexandra w pierwszym roku życia była już w 15 krajach. Fundacja "Da Vinci" będzie wspierać młodych artystów, pomagając im rozwijać ich talent artystyczny oraz umożliwiając eksplorację nowych technik i prezentację ich prac szerszej publiczności. Celem fundacji jest tworzenie przestrzeni, w której artyści mogą łączyć różne dziedziny wiedzy, inspirować się nawzajem i przekraczać granice tradycyjnego postrzegania sztuki.

 

"Successful Mindset". Osiąganie sukcesów według Magdaleny Laabs i Briana Tracy

Podczas targów Plastpol 2024 odbędzie się także przedsprzedaż książki "Successful Mindset - The Key to Achieving Your Goals", napisanej przez Magdalenę Laabs. Współautorem wydawnictwa jest Brian Tracy, znany mówca motywacyjny i mentor Magdaleny. Autorka dzieli się osobistą drogą do sukcesu, ukazując, jak zastosowanie uniwersalnych zasad sukcesu, które Brian Tracy przedstawił w swoich ponad 90 książkach, seminariach, pomogło jej osiągnąć cele w wybranych przez siebie dziedzinach. Magdalena opisuje 23 z tych zasad, które mogą prowadzić każdego do sukcesu, niezależnie od branży czy indywidualnych aspiracji. Książka jest nie tylko zbiorem praktycznych wskazówek, ale także obrazem tego, jak systematyczne stosowanie sprawdzonych strategii może przekształcić marzenia w rzeczywistość. Przedsprzedaż książki na targach Plastpol to okazja, aby z pierwszej ręki zapoznać się z tym, co łączy ludzi sukcesu na całym świecie. Dostępna będzie również książka Inż. Adama Laabs na temat użycia sztucznej inteligencji w codziennym życiu.

 

Zaangażowanie i misja „Laabs Art Gallery”

Laabs Art Gallery, znana z promowania artystycznych talentów i integracji sztuki z przemysłem, kontynuuje swoją misję edukacji i inspiracji. Planowane inicjatywy, takie jak Fundacja „Da Vinci” wspierająca młodych artystów czy dalsze projekty łączące sztukę z technologią, zwiastują kolejne rozdziały w działalności galerii.

- Targi Plastpol 2024 stanowią więc nie tylko okazję do podziwiania sztuki, ale także do refleksji nad przyszłością technologii i jej zrównoważonym rozwojem. Zapraszamy na kolejne edycje, które z pewnością przyniosą jeszcze więcej innowacji i artystycznych wrażeń – zachęca Magdalena Laabs.

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

/MŚ/

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.