energy.png
Maszyny ENERGYLINE będą nowością od firmy Tools Factory na targach Plastpol 2024.

Tools Factory na targach Plastpol. Pokaże najnowsze termoformierki próżniowe serii ENERGYLINE

26 kwietnia 2024
Przez cztery dni Plastpolu będzie można poznać najnowsze maszyny typu ENERGYLINE, zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu energii potrzebnej do produkcji i zasobów potrzebnych do konstrukcji maszyn. Co więcej, eksperci Tools Factory na środę, 22 maja, przygotowują prezentację o nowym sposobie grzania tworzyw i maszynach ENERGYLINE. Na targi zwiedzający cały czas mogą się rejestrować.

Maszyny typu ENERGYLINE są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią wymierne oszczędności. Zostały zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu energii potrzebnej do produkcji i zasobów potrzebnych do konstrukcji maszyn. Ich najważniejszym wyróżnikiem są specjalnie skonstruowane piece grzewcze wyposażone w ruchomy, wędrujący panel z grzałkami halogenowymi. Tempo i zakres ruchu, a także moc grzałek przypisana do pozycji są sterowane w programie kontrolnym. Taki „dynamiczny” sposób nagrzewania tworzywa zapewnia lepszą dystrybucję ciepła, bardziej równomierny rozkład energii, brak przegrzewania powierzchni i w efekcie duże oszczędności energii grzania wynoszące 40 – 50%. Czasy nagrzewania materiałów są porównywalne jak dla tradycyjnych, „pełnych” pieców z grzałkami kwarcowymi. Dodatkową korzyścią jest bardzo niska moc zainstalowana i wymagana w maszynach ENERGYLINE, a więc możliwość stosowania przyłączy o odpowiednio niższej mocy elektrycznej.

Maszyny ENERGYLINE można stosować do formowania wszystkich rodzajów tworzyw termoplastycznych, a program sterujący umożliwia dopasowanie parametrów i tempa procesu do własności materiału i uzyskanie optymalnych efektów jakościowych. Wyposażenie standardowe maszyn zawiera wiele nowoczesnych rozwiązań, a lista opcji dodatkowych (zawory proporcjonalne, centralny system chłodzenia, stempel, skaner kodów QR, itd.) umożliwia dopasowanie maszyny do wymaganego profilu produkcyjnego.

Tools Factory oferuje również możliwość indywidualnego dostosowania mocy grzewczej maszyny do potrzeb klienta. Termoformierki ENERGYLINE oferowane są w kilku rozmiarach. Największy rozmiar umożliwia przetwarzanie arkuszy o wymiarach maksymalnych 2500 x 1500 mm (pole formowania 2450 x 1450 mm).

ENERGYLINE można śmiało nazwać przełomowym i rewolucyjnym rozwiązaniem w zakresie termoformowania próżniowego tworzyw. Oto kluczowe powody:

  • Nowe rozwiązanie grzania dynamicznego, wędrujące panele grzewcze w piecach
  • Oszczędność energii grzania 40 – 50% w odniesieniu do tradycyjnych pieców kwarcowych
  • Średnie zużycie energii ok. 0,17 kWh/kg materiału (wyniki z badań dla typowych materiałów w zakresie od 0,13 do 0,25 kWh/kg)
  • Niska moc grzania – od 22 do 52 kW (dwa piece) w zależności od wymiarów
  • Krótki termin realizacji – od 3 do 5 miesięcy


Zobacz na własne oczy jak działa ENERGYLINE na filmie a na żywo podczas targów Plastpol w Targach Kielce. 

 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

Sprawdź informacje dla zwiedzających

 

/MŚ/

Polecane aktualności
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
22 maja 2024
Największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej ML Polyolefins, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach.
22 maja 2024
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń branży w Europie. Ważnym elementem rozważań o kierunkach rozwoju tej gałęzi przemysłu jest wizja systemu tworzyw sztucznych na starym kontynencie do 2050 roku przedstawiona w mapie drogowej „The Plastics Transition”, której poświęcona jest wystawa na tegorocznych Targach.
22 maja 2024
Targi Plastpol w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie. 28. edycja przyciąga tłumy zwiedzających, którzy poznają ofertę 603 wystawców z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Wydarzenie odbywa się w siedmiu halach.