50856005cc0637fd5608.jpg
Organizatorem konferencji "Efektywność energetyczna w łańcuchu dostaw gazu" w Targach Kielce była Izba Gospodarcza Gazownictwa.

Targi EXPO-GAS merytorycznie

24 kwietnia 2019
Pierwszego dnia X Targów Techniki Gazowniczej odbyła się konferencja dotycząca efektywności energetycznej w łańcuchu dostaw gazu.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00, a zakończyło o godzinie 16.00. Organizatorzy podzielili je na dwie części. Pierwsza sesja dotyczyła efektywności energetycznej w gazownictwie. Dyskutowano, m.in. o efektywności energetycznej i odzysku chłodu w instalacjach regazyfikacji LNG. W kolejnej poruszono tematy dotyczące ograniczenia kosztów eksploatacji w transporcie gazu. Rozmawiano o odzysku ciepła w stacjach przetłoczonych i wykorzystaniu energii odpadowej w stacjach gazowych.

Uczestnicy spotkania zasięgnęli wiedzy dotyczącej minimalizacji kosztów transportu gazu, między innymi poprzez nakładanie powłok wewnętrznych.

- Zmniejszenie liczby stacji przetłoczonych lub mocy zainstalowanej w tłoczniach przy zachowaniu przepustowości. Dla znaczenia zmniejszonych oporów przepływu możliwe zmniejszenie ciśnienia roboczego gazociągu, a co za tym idzie zmniejszenie grubości ścianki stosowanych rur – tłumaczył prof. Andrzej Osiadacz z Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem spotkania była Izba Gospodarcza Gazownictwa. Konferencja miała miejsce w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

(PŚ)

Polecane aktualności
17 września 2021
Tradycyjnie w drugim dniu Targów EXPO-GAS wieczór upłynął pod znakiem medali, wyróżnień i odznaczeń.
15 września 2021
„Cieszę się, że mogę być z Państwem podczas tego największego i najważniejszego wydarzenia branży w Polsce” – powiedział podczas ceremonii otwarcia Paweł Majewski, Prezes Zarządu spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Targi oficjalnie otworzył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii dr Marek Niedużak.
18 sierpnia 2021
Urząd Dozoru Technicznego wspiera jedenastą edycję Targów Techniki Gazowniczej.
18 sierpnia 2021
Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspiera jedenastą edycję Targów Techniki Gazowniczej.
25 kwietnia 2019
Podczas X Targów Techniki Gazowniczej w sali LAMBDA Centrum Kongresowego Targów Kielce odbywają się Warsztaty Techniczne z zakresu standaryzacji.
24 kwietnia 2019
W obecności ważnych gości, w sali omega kieleckiego ośrodka rozpoczęły się 10. Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS.
15 kwietnia 2019
Na X Targach Techniki Gazowniczej odbędzie się konferencja, na której eksperci poruszą temat efektywności energetycznej w łańcuchu dostaw gazu.
15 kwietnia 2019

Od 24 do 25 kwietnia będą odbywać się targi EXPO-GAS. Jest to znakomita okazja na spotkanie ekspertów branży gazowniczej.