Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
rower.jpg
pixabay.com

Rowery na czasie

02 czerwca 2020
Sklepy sportowe w dobie pandemii koronawirusa przeżywają prawdziwe oblężenie. Po kilkutygodniowych restrykcjach wprowadzonych przez rząd, wszystko powoli wraca do normalności. Na ulice wyjeżdżają także cykliści.

Tęsknotę ludzi za wolnością, uprawianiem aktywności dostrzec można „gołym okiem”. Po nakazach pozostania w domu, obowiązkowego noszenia maseczek, w tym także w otwartej przestrzeni zaobserwować można w ostatnim czasie wzrost liczby miłośników dwóch kółek.

Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl, w ciągu roku sprzedaż rowerów oscyluje na poziomie około miliona sztuk. Natomiast tylko w tym roku, na przełomie marca i kwietnia, gdy obowiązywały największe obostrzenia związane z koronawirusem, osiągnięcie takiej liczby sprzedaży wydawało się nierealne. Sytuacja natomiast szybko nabrała dynamiki, a producenci i dystrybutorzy obawiają się obecnie, że zabraknie im rowerowego asortymentu.

Złagodzenie obostrzeń przez rząd dodało „wiatru w żagle” branży rowerowej

Dotychczas największą ilość klientów sklepy sportowe mogły odnotować w soboty. Obecnie klientów nie brakuje również w dni powszednie. Wszystko przez ogromną chęć jak najszybszego powrotu do ulubionych aktywności i spalenie zbędnych kilogramów, które wielu z nas nagromadziło w dobie pandemii koronawirusa: - Wzrost zainteresowania rowerami w porównaniu do poprzedniego roku wynosi ponad 80 procent - mówi Rafała Gębara, dyrektor sportów rowerowych Decathlon Polska.

Rower to zawsze świetna alternatywa na spędzenie wolnego czasu. Oprócz wysiłku możemy też psychicznie wypocząć podczas przejażdżki na dwóch kółkach.

Coraz częściej zamiast pojedynczych rowerzystów, na ulicach możemy zaobserwować wycieczki rowerowe, w których uczestniczą całe rodziny. Z tego powodu lepsze dane sprzedażowe odnotowują również rowerki dziecięce, które w ostatnim czasie cieszą się także dużym powodzeniem.

Ceny rowerów w tzw. „sieciówkach” rozpoczynają się od 700 zł a kończą na nawet 20 tys. zł. Wszystko uzależnione jest od materiałów i jakości danego sprzętu. Specjaliści radzą się spieszyć, ponieważ asortymentu w sklepach sportowych z dnia na dzień jest coraz mniej. Hurtownie już teraz świecą pustkami, a stany magazynowe w Holandii również nie pozostawiają złudzeń – lada chwila nie będzie czego kupić.

Przed zakupem wymarzonego jednośladu warto skonsultować się z ekspertem, który doradzi i dobierze dla nas rower idealny odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Wszystkich fanów dwóch kółek zapraszamy do Targów Kielce od 1 do 3 października na Kielce Bike-Expo, gdzie będzie można zapoznać się ze wszelkimi rynkowymi innowacjami w branży rowerowej. 

(AO)

Polecane aktualności
16 czerwca 2021
Trwa cykl webinariów zorganizowany wspólnie przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 25 czerwca.
07 czerwca 2021
Krakowska firma NEUTENO Jacek Ziebura weźmie udział w nadchodzących Międzynarodowych Targach Rowerowych Kielce Bike-Expo.
21 maja 2021
Coraz popularniejsze na ulicach polskich i zagranicznych miast stają się rowery elektryczne. Targi Kielce we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym zapraszają na webinarium prezentujące możliwości tych nowoczesnych urządzeń.
14 kwietnia 2021
Kielecki ośrodek wystawienniczy i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe zapraszają do udziału w webinarium pn. „Rowery elektryczne – jak działają różne rodzaje silników”. To wydarzenie dedykowane miłośnikom elektrycznych jednośladów, ale i tym, którzy przygodę z takim urządzeniem chcieliby dopiero rozpocząć.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
21 stycznia 2021
Już od czwartku, 28 stycznia ponownie ruszamy z projektem online w ramach wydarzenia Kielce Bike-Expo
19 listopada 2020
Podczas nadchodzącej edycji Kielce Bike-Expo Online nie zabraknie branżowych webinarów. Wśród tematów znajdzie się bezpieczeństwo, amatorskie sporty rowerowe, odżywianie i wybór najlepszych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.
19 listopada 2020
Podczas zbliżającej się edycji Kielce Bike-Expo Online od 21 do 22 listopada nie zabraknie ciekawych ofert przedstawicieli branży rowerowej, webinarów i rozmów dotyczących wyboru miejsc na rowerowe wypady. Poznaj turystyczne uroki Winnicy.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy