Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
rower.jpg
pixabay.com

Rowery na czasie

02 czerwca 2020
Sklepy sportowe w dobie pandemii koronawirusa przeżywają prawdziwe oblężenie. Po kilkutygodniowych restrykcjach wprowadzonych przez rząd, wszystko powoli wraca do normalności. Na ulice wyjeżdżają także cykliści.

Tęsknotę ludzi za wolnością, uprawianiem aktywności dostrzec można „gołym okiem”. Po nakazach pozostania w domu, obowiązkowego noszenia maseczek, w tym także w otwartej przestrzeni zaobserwować można w ostatnim czasie wzrost liczby miłośników dwóch kółek.

Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl, w ciągu roku sprzedaż rowerów oscyluje na poziomie około miliona sztuk. Natomiast tylko w tym roku, na przełomie marca i kwietnia, gdy obowiązywały największe obostrzenia związane z koronawirusem, osiągnięcie takiej liczby sprzedaży wydawało się nierealne. Sytuacja natomiast szybko nabrała dynamiki, a producenci i dystrybutorzy obawiają się obecnie, że zabraknie im rowerowego asortymentu.

Złagodzenie obostrzeń przez rząd dodało „wiatru w żagle” branży rowerowej

Dotychczas największą ilość klientów sklepy sportowe mogły odnotować w soboty. Obecnie klientów nie brakuje również w dni powszednie. Wszystko przez ogromną chęć jak najszybszego powrotu do ulubionych aktywności i spalenie zbędnych kilogramów, które wielu z nas nagromadziło w dobie pandemii koronawirusa: - Wzrost zainteresowania rowerami w porównaniu do poprzedniego roku wynosi ponad 80 procent - mówi Rafała Gębara, dyrektor sportów rowerowych Decathlon Polska.

Rower to zawsze świetna alternatywa na spędzenie wolnego czasu. Oprócz wysiłku możemy też psychicznie wypocząć podczas przejażdżki na dwóch kółkach.

Coraz częściej zamiast pojedynczych rowerzystów, na ulicach możemy zaobserwować wycieczki rowerowe, w których uczestniczą całe rodziny. Z tego powodu lepsze dane sprzedażowe odnotowują również rowerki dziecięce, które w ostatnim czasie cieszą się także dużym powodzeniem.

Ceny rowerów w tzw. „sieciówkach” rozpoczynają się od 700 zł a kończą na nawet 20 tys. zł. Wszystko uzależnione jest od materiałów i jakości danego sprzętu. Specjaliści radzą się spieszyć, ponieważ asortymentu w sklepach sportowych z dnia na dzień jest coraz mniej. Hurtownie już teraz świecą pustkami, a stany magazynowe w Holandii również nie pozostawiają złudzeń – lada chwila nie będzie czego kupić.

Przed zakupem wymarzonego jednośladu warto skonsultować się z ekspertem, który doradzi i dobierze dla nas rower idealny odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Wszystkich fanów dwóch kółek zapraszamy do Targów Kielce od 1 do 3 października na Kielce Bike-Expo, gdzie będzie można zapoznać się ze wszelkimi rynkowymi innowacjami w branży rowerowej. 

(AO)

Polecane aktualności
21 stycznia 2021
Już od czwartku, 28 stycznia ponownie ruszamy z projektem online w ramach wydarzenia Kielce Bike-Expo
19 listopada 2020
Podczas nadchodzącej edycji Kielce Bike-Expo Online nie zabraknie branżowych webinarów. Wśród tematów znajdzie się bezpieczeństwo, amatorskie sporty rowerowe, odżywianie i wybór najlepszych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.
19 listopada 2020
Podczas zbliżającej się edycji Kielce Bike-Expo Online od 21 do 22 listopada nie zabraknie ciekawych ofert przedstawicieli branży rowerowej, webinarów i rozmów dotyczących wyboru miejsc na rowerowe wypady. Poznaj turystyczne uroki Winnicy.
17 listopada 2020
Turystyka rowerowa w Polsce stała się bardzo popularną formą spędzania czasu wolnego. Dzisiaj wybór roweru jako środka komunikacji jest wyrazem troski o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie i racjonalny wypoczynek. Władze gmin i powiatów coraz częściej zauważają pozytywne aspekty turystyki rowerowej, dzięki czemu powstają nowe drogi i szlaki rowerowe.
04 listopada 2020
Single tracki to coraz popularniejsze w rożnych regionach, jednokierunkowe szlaki rowerowe. Trasy zostały stworzone w taki sposób, aby wszyscy bez względu na wiek i umiejętności mogli z nich skorzystać
26 października 2020
Wirtualna odsłona Kielce Bike-Expo przyciąga coraz większą ilość przedstawicieli branży rowerowej. Wydarzenie adresowane jest zarówno do producentów, hurtowni, dystrybutorów, sklepów czy serwisów
26 października 2020
Podczas nadchodzącej edycji Kielce Bike-Expo online będzie można zapoznać się z ofertą miejscowości, których walory sprzyjają rozwojowi turystyki rowerowej
15 października 2020
Wirtualna odsłona targów Kielce Bike-Expo w Targach Kielce, która odbędzie się od 21 do 22 listopada nabiera rozpędu
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy