rower.jpg
pixabay.com

Rowery na czasie

02 czerwca 2020
Sklepy sportowe w dobie pandemii koronawirusa przeżywają prawdziwe oblężenie. Po kilkutygodniowych restrykcjach wprowadzonych przez rząd, wszystko powoli wraca do normalności. Na ulice wyjeżdżają także cykliści.

Tęsknotę ludzi za wolnością, uprawianiem aktywności dostrzec można „gołym okiem”. Po nakazach pozostania w domu, obowiązkowego noszenia maseczek, w tym także w otwartej przestrzeni zaobserwować można w ostatnim czasie wzrost liczby miłośników dwóch kółek.

Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl, w ciągu roku sprzedaż rowerów oscyluje na poziomie około miliona sztuk. Natomiast tylko w tym roku, na przełomie marca i kwietnia, gdy obowiązywały największe obostrzenia związane z koronawirusem, osiągnięcie takiej liczby sprzedaży wydawało się nierealne. Sytuacja natomiast szybko nabrała dynamiki, a producenci i dystrybutorzy obawiają się obecnie, że zabraknie im rowerowego asortymentu.

Złagodzenie obostrzeń przez rząd dodało „wiatru w żagle” branży rowerowej

Dotychczas największą ilość klientów sklepy sportowe mogły odnotować w soboty. Obecnie klientów nie brakuje również w dni powszednie. Wszystko przez ogromną chęć jak najszybszego powrotu do ulubionych aktywności i spalenie zbędnych kilogramów, które wielu z nas nagromadziło w dobie pandemii koronawirusa: - Wzrost zainteresowania rowerami w porównaniu do poprzedniego roku wynosi ponad 80 procent - mówi Rafała Gębara, dyrektor sportów rowerowych Decathlon Polska.

Rower to zawsze świetna alternatywa na spędzenie wolnego czasu. Oprócz wysiłku możemy też psychicznie wypocząć podczas przejażdżki na dwóch kółkach.

Coraz częściej zamiast pojedynczych rowerzystów, na ulicach możemy zaobserwować wycieczki rowerowe, w których uczestniczą całe rodziny. Z tego powodu lepsze dane sprzedażowe odnotowują również rowerki dziecięce, które w ostatnim czasie cieszą się także dużym powodzeniem.

Ceny rowerów w tzw. „sieciówkach” rozpoczynają się od 700 zł a kończą na nawet 20 tys. zł. Wszystko uzależnione jest od materiałów i jakości danego sprzętu. Specjaliści radzą się spieszyć, ponieważ asortymentu w sklepach sportowych z dnia na dzień jest coraz mniej. Hurtownie już teraz świecą pustkami, a stany magazynowe w Holandii również nie pozostawiają złudzeń – lada chwila nie będzie czego kupić.

Przed zakupem wymarzonego jednośladu warto skonsultować się z ekspertem, który doradzi i dobierze dla nas rower idealny odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Wszystkich fanów dwóch kółek zapraszamy do Targów Kielce od 1 do 3 października na Kielce Bike-Expo, gdzie będzie można zapoznać się ze wszelkimi rynkowymi innowacjami w branży rowerowej. 

(AO)

Polecane aktualności
21 września 2019
Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 500 uczestników!
22 kwietnia 2020
Od poniedziałku znowu można korzystać z parków, lasów i bulwarów. Zatem ponownie możemy wskoczyć na rowery i zrelaksować się w otoczeniu przyrody - oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas pandemii.
28 kwietnia 2020
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała wskazówki techniczne dotyczące tego, jak powinno się zachowywać w trakcie pandemii koronawirusa.
15 czerwca 2020
Nowe zasady związane z pandemią pozwalają już na jeżdżenie bez maseczek i spotkania ze znajomymi. Za nami długi, aktywny weekend
17 czerwca 2020
Planując ekstremalny wypad warto zaopatrzyć się w profesjonalny i przede wszystkim bezpieczny sprzęt. Najlepiej zaufać sprawdzonym markom funkcjonującym na rynku od wielu lat
29 czerwca 2020
Hulajnogi, deski, skutery elektryczne w ostatnim czasie podbijają rynek. Te małe, zwinne urządzenia pomagają błyskawicznie dotrzeć do celu. Największą ilość swoich zwolenników mają w zatłoczonych miastach, gdzie pomagają zaoszczędzić czas. To także świetny pomysł na dynamiczny relaks
06 lipca 2020
Jeśli mieszkacie na Mazowszu lub w Wielkopolsce, wycieczki nad morze albo w góry mogą być zbyt odległe. Na szczęście centralna Polska również obfituje w interesujące trasy rowerowe różnej długości - oto nasz wybór
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy