KBE21-webinar-Rowerem-przez-swiat-640x800px-28.0155255.jpg

Kielce Bike-Expo z ciekawymi webinarami

21 stycznia 2021
Już od czwartku, 28 stycznia ponownie ruszamy z projektem online w ramach wydarzenia Kielce Bike-Expo

Podczas comiesięcznych spotkań wirtualnych nie zabraknie wielu ciekawych tematów dotyczących zarówno konserwacji, jak i serwisu rowerów. Prelegenci opowiedzą również o niezbędnych akcesoriach i sprzęcie rowerowym, doborze tras oraz podróżach jednośladem po świecie.

KBE21-webinar-Rowerem-przez-swiat-640x800px-28.01.jpg [550.00 KB]

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie jego uczestnikom ciekawostek ze świata rowerowego i poruszenie kwestii, które będą inspiracją dla miłośników jednośladów.

Pierwsze spotkanie, 28 stycznia o godz. 10:00 zatytułowane będzie „Rowerem przez świat z Kielce Bike-Expo”. Wezmą w nim udział:

  • Valerjan Romanovski, który ma za sobą ponad 10 projektów sportowych, część z rangi Guinnessa. Wyzwania dotyczą indywidualnej jazdy długodystansowej i w największym przewyższeniu. Większość projektów realizuje w niskich temperaturach schodzących do -170°C, ale jeździł również w upale 75°C, podczas projektu 24 godzinnej jazdy na rowerze stacjonarnym z największą różnicą temperatur 240°C. 

DSC3984.jpg [41.03 KB]

AVD51217.jpg [5.06 MB]

AVD50058.jpg [7.40 MB]

  • Marcin jakub Korzonek, który opowie o samotnej rowerowej wyprawie jedną z najsłynniejszych dróg na świecie - ze Srinagaru do Leh oraz z Leh do Manali. Prelegent przejechał 1300 km przez indyjską część Himalajów zwanych Małym Tybetem. Pokonał 10 przełęczy o wysokości ponad 3000 m, z czego cztery mierzyły ponad 5000 m n.p.m. Wjechał na słynną przełęcz Khardong La (5360 m), która do niedawna była uznawana za najwyższą przejezdną przełęcz na świecie. W czasie spotkania dowiemy się też, dlaczego ta niebezpieczna droga została utworzona przez indyjską armię, jest otwarta tylko kilka miesięcy w roku oraz jak się jeździ na rowerze, gdy w powietrzu znajduje się tylko połowa tlenu.

18D027-0235-2.jpg [383.12 KB]

18D027-0574-2.jpg [345.63 KB]

 

  • Ewa Świderska – z wykształcenia psycholog, menedżer turystyki i nauczycielka angielskiego, od lat oddaje się swojej pasji jaką są podróże rowerem. Podróżuje sama. Przemierzyła ponad 40 krajów na 3 kontynentach. W 2013 roku pojechała z rowerem do Azji, na początek do Japonii a została na tym kontynencie niemal 4 lata. Podczas w podróży na kilka miesięcy zatrzymała się w chińskiej prowincji Sinkiang, gdzie mieszkała i pracowała. Stamtąd postanowiła wrócić do Europy rowerem jadąc legendarnym Jedwabnym Szlakiem – z Chin, przez Azję Centralną, Bliski Wschód, Kaukaz i Turcję. Gdy ma czas, pisze bloga www.ewcyna.com.

045.jpg [467.55 KB]

57.jpg [503.70 KB]

Spotkania z ekspertami będą odbywały się na żywo, raz w miesiącu.

Materiały wideo poprzez platformę ZOOM dostępne będą dla osób, które dokonają wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem e-maila: barwicka.wioleta@targikielce.pl lub bartlomiej.terlecki@targikielce.pl

(AO)

Polecane aktualności
29 czerwca 2021
Rowery cargo coraz częściej brane są pod uwagę jako realna alternatywa dla samochodów dostawczych w miastach. Według ekspertów, elektryczne jednoślady są nie tylko bardziej ekologiczne, ale też tańsze. Temat ten poruszany był na ostatnim webinarium organizowanym przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.
21 maja 2021
Coraz popularniejsze na ulicach polskich i zagranicznych miast stają się rowery elektryczne. Targi Kielce we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym zapraszają na webinarium prezentujące możliwości tych nowoczesnych urządzeń.
14 kwietnia 2021
Kielecki ośrodek wystawienniczy i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe zapraszają do udziału w webinarium pn. „Rowery elektryczne – jak działają różne rodzaje silników”. To wydarzenie dedykowane miłośnikom elektrycznych jednośladów, ale i tym, którzy przygodę z takim urządzeniem chcieliby dopiero rozpocząć.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
19 listopada 2020
Podczas nadchodzącej edycji Kielce Bike-Expo Online nie zabraknie branżowych webinarów. Wśród tematów znajdzie się bezpieczeństwo, amatorskie sporty rowerowe, odżywianie i wybór najlepszych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.
19 listopada 2020
Podczas zbliżającej się edycji Kielce Bike-Expo Online od 21 do 22 listopada nie zabraknie ciekawych ofert przedstawicieli branży rowerowej, webinarów i rozmów dotyczących wyboru miejsc na rowerowe wypady. Poznaj turystyczne uroki Winnicy.
17 listopada 2020
Turystyka rowerowa w Polsce stała się bardzo popularną formą spędzania czasu wolnego. Dzisiaj wybór roweru jako środka komunikacji jest wyrazem troski o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie i racjonalny wypoczynek. Władze gmin i powiatów coraz częściej zauważają pozytywne aspekty turystyki rowerowej, dzięki czemu powstają nowe drogi i szlaki rowerowe.
04 listopada 2020
Single tracki to coraz popularniejsze w rożnych regionach, jednokierunkowe szlaki rowerowe. Trasy zostały stworzone w taki sposób, aby wszyscy bez względu na wiek i umiejętności mogli z nich skorzystać