180529-BABBOE-KOTERFOTO-DSC2001-Printonline.jpg

Rowery cargo sposobem na zakorkowane ulice i tańsze dostawy

29 czerwca 2021
Rowery cargo coraz częściej brane są pod uwagę jako realna alternatywa dla samochodów dostawczych w miastach. Według ekspertów, elektryczne jednoślady są nie tylko bardziej ekologiczne, ale też tańsze. Temat ten poruszany był na ostatnim webinarium organizowanym przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.

Nawet do 30 procent ruchu kołowego w ciągu dnia generowane jest przez poruszające się po miastach samochody dostawcze. Oprócz tego „dostawczaki” potrafią odpowiadać nawet za 40 procent zanieczyszczeń powietrza. Do tego dochodzi blokowanie miejsc parkingowych czy nielegalne parkowanie w stylu „gdzie popadnie”.

– Rowery cargo to także skuteczny sposób na zmniejszenie kosztów dostawy towarów – zapewnia Krzysztof Gubański ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze, prowadzący blog „Jeden Samochód Mniej”.

Zgodnie z danymi z Cambridge, po podliczeniu takich wydatków jak serwis roczny, paliwo, ubezpieczenie pojazdu czy stawka godzinowa kuriera, ogólny koszt dostawy paczki przeciętnych rozmiarów spada z 10, 05 euro na 4,39 euro, czyli o połowę.

Oprócz tego współczesne rowery dostawcze posiadają zaskakująco dużą ładowność – nawet do 300 kg. W niektórych państwach, np. Belgii, wykorzystywane są też modele zdolne do przewożenia całych palet.

Całość webinarium, na którym poruszany jest temat wykorzystania elektrycznych rowerów cargo w polskich miastach można obejrzeć na facebookowym fanpage’u KIELCE BIKE EXPO 2021. https://fb.watch/6pv6QTOEvW/

Polecane aktualności
21 maja 2021
Coraz popularniejsze na ulicach polskich i zagranicznych miast stają się rowery elektryczne. Targi Kielce we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym zapraszają na webinarium prezentujące możliwości tych nowoczesnych urządzeń.
14 kwietnia 2021
Kielecki ośrodek wystawienniczy i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe zapraszają do udziału w webinarium pn. „Rowery elektryczne – jak działają różne rodzaje silników”. To wydarzenie dedykowane miłośnikom elektrycznych jednośladów, ale i tym, którzy przygodę z takim urządzeniem chcieliby dopiero rozpocząć.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
21 stycznia 2021
Już od czwartku, 28 stycznia ponownie ruszamy z projektem online w ramach wydarzenia Kielce Bike-Expo
19 listopada 2020
Podczas nadchodzącej edycji Kielce Bike-Expo Online nie zabraknie branżowych webinarów. Wśród tematów znajdzie się bezpieczeństwo, amatorskie sporty rowerowe, odżywianie i wybór najlepszych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.
19 listopada 2020
Podczas zbliżającej się edycji Kielce Bike-Expo Online od 21 do 22 listopada nie zabraknie ciekawych ofert przedstawicieli branży rowerowej, webinarów i rozmów dotyczących wyboru miejsc na rowerowe wypady. Poznaj turystyczne uroki Winnicy.
17 listopada 2020
Turystyka rowerowa w Polsce stała się bardzo popularną formą spędzania czasu wolnego. Dzisiaj wybór roweru jako środka komunikacji jest wyrazem troski o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie i racjonalny wypoczynek. Władze gmin i powiatów coraz częściej zauważają pozytywne aspekty turystyki rowerowej, dzięki czemu powstają nowe drogi i szlaki rowerowe.
04 listopada 2020
Single tracki to coraz popularniejsze w rożnych regionach, jednokierunkowe szlaki rowerowe. Trasy zostały stworzone w taki sposób, aby wszyscy bez względu na wiek i umiejętności mogli z nich skorzystać