Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
ddd.jpg

Rowerem wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry

04 sierpnia 2020
Poznaj trasy rowerowe zachodniej Polski, które zapamiętasz na długo. Po sprawdzeniu najciekawszych polskich szlaków dla cyklistów, jesienią zapraszamy do Targów Kielce na XI Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO

Najdłuższa trasa prowadzi samą zachodnią granicą Polski, wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry, w całości znajduje się jednak po niemieckiej stronie granicy. To doskonale zaplanowany i wykonany szlak szosowy, liczący ok. 600 km od Sudetów aż po Bałtyk i bogaty w niezbędną infrastrukturę. Jeśli będziecie mieli taką możliwość - gorąco polecamy, widoki są niezapomniane, a warunki do jazdy wręcz idealne.

Po polskiej stronie wzdłuż granicy nie ma trasy rowerowej, natomiast kilka interesujących szlaków znajdziemy nieco dalej w głąb Ziemi Lubuskiej. Warto je zwiedzić nie tylko dla wspaniałej przyrody, ale także dla wyjątkowej atmosfery Kresów. Z Kostrzyna prowadzi jednodniowa i dość łatwa pętla wokół Parku Krajobrazowego Ujścia Warty i tamtejszego rezerwatu ptaków. Trasa jest bardzo ciekawa przyrodniczo, w samym Kostrzynie zaś warto obejrzeć pozostałości twierdzy.

Można także ruszyć z Krzyża Wielkopolskiego do rezerwatu ujścia Warty, kończąc w Kostrzynie. Trasa Warta-Noteć liczy około 170 km, a jej główną atrakcją jest ten sam park narodowy, co poprzednio, ze szczególnym uwzględnieniem projektu “Rzeczpospolita Ptasia”, czyli wspomnianym wyżej rezerwatem ptaków. Ciekawym punktem na tym szlaku jest przeprawa promem przez Wartę, i to dwukrotna, aby pod koniec wycieczki móc wrócić na szlak do Kostrzyna. Szlak jest łatwy, ale ze względu na długość można go rozłożyć na etapy.

Chcąc odpocząć od zgiełku i podróżować samotnie, warto wyprawić się na trasę, która prowadzi pętlą z Międzyrzecza przez Pniewo, Borowy Młyn i Stołuń. Na okolicznych szlakach jest wiele miejsc, gdzie nawet w weekend można cieszyć się samotnością i ciszą. Na trasie zwiedzimy: ruiny zamku w Międzyrzeczu, zabytkowe opactwo w Goncikowie, podziemia Międzyrzeckiego Regionu Umocnionego (dla chętnych do małej przerwy w drodze), a do tego piękne lasy, jeziora i lokalne urocze ryneczki. Szlak na jeden dzień.

Województwo lubuskie obfituje w ładne i ciekawe trasy, ale warto podążać za mapą i opisami z przewodników, brak bowiem spójnie oznaczonych, przemyślanych dróg. Podąża się tu różnymi szlakami i drogami, łączącymi się w sieć ścieżek, które z pewnością warto zwiedzić. Bez trudu znajdziecie jednak zaplecze turystyczne - zarówno nocleg, jak i restauracje.

Mamy nadzieję, że nasz cykl o wakacyjnych trasach zachęca do zwiedzania i pokazuje, że w każdym zakątku Polski są miejsca idealne na rowerową wycieczkę, być może dosłownie tuż za progiem. Szerokiej drogi!

źródło: Polskie Stowarzyszenie Rowerowe

(AO)

Polecane aktualności
29 czerwca 2021
Rowery cargo coraz częściej brane są pod uwagę jako realna alternatywa dla samochodów dostawczych w miastach. Według ekspertów, elektryczne jednoślady są nie tylko bardziej ekologiczne, ale też tańsze. Temat ten poruszany był na ostatnim webinarium organizowanym przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.
21 maja 2021
Coraz popularniejsze na ulicach polskich i zagranicznych miast stają się rowery elektryczne. Targi Kielce we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym zapraszają na webinarium prezentujące możliwości tych nowoczesnych urządzeń.
14 kwietnia 2021
Kielecki ośrodek wystawienniczy i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe zapraszają do udziału w webinarium pn. „Rowery elektryczne – jak działają różne rodzaje silników”. To wydarzenie dedykowane miłośnikom elektrycznych jednośladów, ale i tym, którzy przygodę z takim urządzeniem chcieliby dopiero rozpocząć.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
21 stycznia 2021
Już od czwartku, 28 stycznia ponownie ruszamy z projektem online w ramach wydarzenia Kielce Bike-Expo
19 listopada 2020
Podczas nadchodzącej edycji Kielce Bike-Expo Online nie zabraknie branżowych webinarów. Wśród tematów znajdzie się bezpieczeństwo, amatorskie sporty rowerowe, odżywianie i wybór najlepszych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.
19 listopada 2020
Podczas zbliżającej się edycji Kielce Bike-Expo Online od 21 do 22 listopada nie zabraknie ciekawych ofert przedstawicieli branży rowerowej, webinarów i rozmów dotyczących wyboru miejsc na rowerowe wypady. Poznaj turystyczne uroki Winnicy.
17 listopada 2020
Turystyka rowerowa w Polsce stała się bardzo popularną formą spędzania czasu wolnego. Dzisiaj wybór roweru jako środka komunikacji jest wyrazem troski o środowisko naturalne, a także o własne zdrowie i racjonalny wypoczynek. Władze gmin i powiatów coraz częściej zauważają pozytywne aspekty turystyki rowerowej, dzięki czemu powstają nowe drogi i szlaki rowerowe.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy