konferencja-ekotech-Klaster-11.04.2024.png
Wydarzenia towarzyszące targom Ekotech.

O recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych na Ekotech

03 kwietnia 2024
Po raz pierwszy na targach Ekotech odbędzie się konferencja poświęcona wyzwaniom dla recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych dla elektromobilności. Specjaliści rozmawiać będą podczas drugiego dnia targów, 11 kwietnia.

Przemysł odzysku surowców wtórnych, bateryjny oraz nowoczesnych technologii energetycznych to trzy z 17 kluczowych branż wyznaczone w Polityce Przemysłowej Polski. Prawdopodobnie w 2050 r. ogólnoświatowe pokłady odpadów fotowoltaicznych będą wynosiły ok. 60-78 milionów ton. Natomiast z badań niemieckiego think tanku Agora wynika, że do 2030 r. 10 proc. surowców potrzebnych do produkcji samochodów elektrycznych będzie pochodzić z recyklingu, a w 2050 r. ich udział może wzrosnąć do 40 proc. Otwierają się nowe możliwości rozwoju gospodarki, w tym odzysku surowców. Potencjał w tym zakresie polskiego rynku recyklingu jest ogromny, a nową specjalnością naszego kraju może stać się recykling baterii litowo-jonowych, jak i paneli fotowoltaicznych.

  • Jak szybko będzie rozwijać się ten rynek? 
  • Przed jakimi wyzwaniami stoją przedsiębiorcy? 
  • Jaki wpływ na rozwój rynku recyklingu paneli fotowoltaicznych miało rozporządzenie z 2022 r. w sprawie metody oraz szczegółowego sposobu obliczania minimalnego rocznego poziomu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?

Organizatorzy konferencji: Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy, wspólnie z prelegentami poruszą wiele ważnych kwestii, m.in.:

  • Sytuacja na rynku fotowoltaicznym nowe trendy i wyzwania Daniel Dziedzic, wiceprezes, EkoEnergia Polska
  • Skarby recyklingu PV - sztuka, nauka i biznes 2loopTech dr Maciej Tora, prezes, 2loop Tech S.A.
  • Wymagania Rozporządzenia z dnia 17 sierpnia 2023, a Efektywność Procesów Recyklingu - Robert Makieła, prezes, Wastes Service Group

Zaproszeni na konferencję eksperci podzielą się wiedzą już 11 kwietnia w Kielcach w godz. 12:00-14:00, a Sali Konferencyjnej F1, w hali F, w Targach Kielce

Udział w konferencji jest bezpłatny – wymagane wcześniejsze zgłoszenie: https://form.jotform.com/240734501397355

Warsztaty-GOZ-program-09.11.2023..png [499.67 KB]

/MSi/

 

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.