UM.png
"Razem tworzyMY EKOświętokrzyskie"

„Razem tworzyMy EKOświętokrzyskie" ponownie na Ekotech! Będzie m.in. o systemie kaucyjnym i GOZ

01 marca 2024
Od lat w targach Ekotech aktywnie uczestniczy zespół ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami dzielą się z odwiedzającymi targi Ekotech. Tak będzie również od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.

Na tegorocznych, 24. targach Ekotech również nie zabraknie Departamentu Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, który już teraz zaprasza na spotkanie pod hasłem „Razem tworzyMY EKOświętokrzyskie”. Na stoisku wystawowym Urzędu będzie można pozyskać informacje dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), systemu kaucyjnego, produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, bazy danych o produktach i opakowaniach (BDO) oraz pożyczek inwestycyjnych i obrotowych. Pojawią się również informacje o zajęciach edukacyjno – informacyjnych realizowanych w nowo powstałym Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach, gmina Kije.

Przechwytywanie.PNG [37.84 KB]

24. edycja targów Ekotech potrwa dwa dni, od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce.

Wstęp na targi jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować poprzez stronę: www.targikielce.pl/ekotech

/MSi/

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.