65a15b3c5eb99a9eb0b1e96778af904540720685-novuerm-przed.jpg
Rozwiązanie technologiczne PROsystem na targach SACROEXPO.

Problem wilogoci w zabytkowych obiektach sakralnych rozwiązany z elektronicznym systemem firmy KAZ Sp. z o.o.

11 kwietnia 2022
Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zabytkowych obiektach sakralnych pozwala zabezpieczyć obiekt przed dalszą degradacją. Takie rozwiązanie oferuje firma KAZ Sp. z o.o., która zaprezentuje swoją ofertę podczas tegorocznej Wystawy Sacroexpo w Targach Kielce.

Chorwacka firma KAZ Sp. z o.o. od ponad 25 lat z powodzeniem zajmuje się problemem usuwania skutków wilgoci kapilarnej w obiektach zabytkowych w Chorwacji, Polsce, Włoszech i innych państwach. Licencja chorwackiego Ministerstwa Kultury, potwierdza skuteczność urządzeń firmy KAZ Sp. z o.o. w przypadku ochrony obiektów zabytkowych. Rozwiązanie technologiczne PROsystem w sposób nieinwazyjny usuwa wilgoć kapilarną w pomieszczeniu, zmniejsza ryzyko problemów zdrowotnych oraz obniża koszty ogrzewania budynku.

zdjecie-systemu.png

Wilgoć odprowadzona z budynku powoduje trwałe osuszenie ścian i podłóg, oraz zabezpiecza obiekt przed dalszą degradacją. To wyjątkowo skuteczne i niewielkie urządzenie pracuje bez mechanicznej ingerencji w materiał budowlany.

Te i wiele innych rozwiązań wykorzystywanych w obiektach sakralnych zaprezentowanych zostanie już od 6 do 8 czerwca 2022 roku w Targach Kielce podczas 23. edycji Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.