AKTUALNOSC-KAZWASTE.png
Memorandum Targów Kielce i Stowarzyszenia KazWaste.

Porozumienie o współpracy zawarte między Targami Kielce i Stowarzyszeniem KazWaste! To okazja do pozyskania firm z Kazachstanu na targi Ekotech

15 grudnia 2023
Stowarzyszenie Gospodarki Odpadami KazWaste prowadzi wspólne działania z dużymi międzynarodowymi organizacjami i wiodącymi kazachstańskimi firmami z sektora recyklingu. Po podpisaniu memorandum z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym podejmą długotrwałą współpracę w branży między dwoma krajami, Polską a Kazachstanem.

Stowarzyszenie KazWaste skupia firmy z branży recyclingu odpadów z Kazachstanu. Wśród głównych celów ich działalności są m.in. wsparcie biznesowe w zakresie gospodarki odpadami, analiza najlepszych dostępnych technologii przetwarzania odpadów w sposób przyjazny dla środowiska, wdrażanie projektów optymalizujących procesy biznesowe w sektorze oraz wprowadzanie systemu selektywnej zbiórki odpadów.

Targi Kielce i KazWaste ustanowili długoterminowy mechanizm współpracy w celu budowania relacji między stronami, wymiany doświadczeń dot. nowoczesnych technologii gospodarowania odpadami oraz uczestnictwo w międzynarodowych wydarzeniach organizowanych przez każdą ze stron. Porozumienie ukierunkowane jest również na wzmocnieniu międzynarodowej promocji targów Ekotech, a także na zaangażowanie przedsiębiorstw z Kazachstanu do udziału w kieleckim spotkaniu branży komunalnej.

Efekty wspólnych działań Stowarzyszenia Gospodarki Odpadami i Targów Kielce będzie można zobaczyć podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami Ekotech już od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce.

/MSi/

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.