save.jpg
fot. pixabay.com

Połowa konsumentów deklaruje wybieranie marek własnych. Future Private Labels Expo odpowiedzią na ten trend

12 września 2023
50 procent konsumentów w Europie Centralnej deklaruje kupowanie w sklepach dyskontowych i wybieranie produktów marek własnych – wynika z raportu „State of Grocery in Central Europe 2023: The battle for the new shopper” przygotowanego przez McKinsey & Company.

Powodem takich decyzji zakupowych, wedle analiz firmy zajmującej się doradztwem strategicznym i badającej rynek konsumencki, są kwestie oszczędnościowe. „Konsumenci planują także oszczędzać, faworyzując marki własne (53 proc.), wybierając tańsze opcje (51 proc.) i zmniejszając ogólny wolumen artykułów spożywczych (48 proc.). Ponadto 58 procent klientów detalicznych w Europie Środkowej zaopatruje się w produkty, gdy znajdą atrakcyjne ceny” – czytamy w raporcie.  Jak zaznaczają analitycy z McKinsey & Company, detaliści i producenci z Europy Środkowej powinni ponownie ocenić swoją ofertę, aby skutecznie sprostać wymaganiom klientów i kurczącym się budżetom, koncentrując się na postrzeganej atrakcyjności cenowej i formatach sklepów.    

 

„Wygląda na to, że boom na marki własne będzie trwał dłużej, wykorzystując swoje dwie główne zalety: dostępność i przystępną cenę” – czytamy w „State of Grocery in Central Europe 2023: The battle for the new shopper”. A wśród wszystkich narodowości Europy Centralnej najwięcej Polaków – aż 61 procent, wybierając markę własną zwraca uwagę przede wszystkim na jej cenę.

Zobacz cały raport na mckinsey.com/pl

 

- Analiza rynku utwierdza nas w przekonaniu, że Targi Marek Własnych są niezbędne dla rozwoju branży i wykorzystania drzemiącego w niej potencjału - mówi Jakub Nogaj, menedżer projektu w Targach Kielce. - Podczas Future Private Labels Expo, które w Centrum Kongresowym odbędą się 15 i 16 listopada, producenci i dystrybutorzy zaprezentują oferty kupcom z Polski i Europy. Celem tych biznesowych rozmów będzie wprowadzenie nowego produktu na nowe rynki zbytu. 

 

Wśród wystawców Targów Marek Własnych są polskie, niemieckie, albańskie, litewskie, słowackie i estońskie firmy. Będą oferować m.in. produkty spożywcze, chemiczne, karmę dla zwierząt, opakowania. Grono kupców także stale rośnie, udział deklarują przedsiębiorcy z Polski, Niemiec, Czech, Włoch i Portugalii. Obecni będą przedstawiciele franczyzowej sieci supermarketów spożywczych Intermarché, działającej w ramach Grupy Muszkieterów – największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców. Udział zapowiedzieli też specjaliści z Krajowej Platformy Handlowej Społem, która planuje zwiększenie o kilkadziesiąt procent listy asortymentowej produktów marki Społem.

 

Dopełnieniem targów 15 i 16 listopada będą Kongres Ekspansywnych Eksporterów i Forum Marek Własnych, które organizuje partner wydarzenia, firma Ewa- Bis. Prelegenci poruszą kluczowe dla branży zagadnienia, m.in. o dzisiejszej sytuacji marki własnej w handlu, jej roli w biznesie oraz w przyszłości.

Udział w Targach Marek Własnych nadal możliwy: 

  

Targi Marek Własnych Future Private Labels odbędą się 15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

/MŚ/

Polecane aktualności
03 października 2023
Producenci wyrobów mięsnych i przedstawiciele handlu mogą dołączyć  do dyskusji przy Okrągłym Stole podczas Targów Marek Własnych w Kielcach.  To pierwsze i jedyne tego typu wydarzenie branży mięsnej, które otworzy drzwi do nowych możliwości i cennych relacji biznesowych. Zaplanowane zostało na 15 listopada 2023 roku.
03 października 2023
Już można zgłaszać udział do najsmaczniejszego wydarzenia roku, które udowodni, że jakość ma smak, a ten smak jest najlepszy z możliwych! Konkurs Smak Jakości® jest okazją do pokazania, że tylko smaczne, zdrowe i produkowane z prawdziwą pasją wyroby zasługują na miano produktów jakościowych. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada 2023 roku, na terenie Targów Kielce, podczas Targów Marek Własnych FUTURE PRIVATE LABELS.
28 września 2023
Konkretne dane o rynku, ocena jakości, opakowania i etykiety, wyzwania związane z produkcją i sprzedażą marek własnych z udziałem przedstawicieli producentów i sieci handlowych - te tematy podejmą eksperci w czasie Forum Marek Własnych. Wydarzenie będzie trwało 15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce, jednocześnie z Targami Marek Własnych. 
20 września 2023
Targi Marek Własnych będą prezentacją bardzo różnorodnych produktów z Polski i zagranicy. Wśród wystawców będzie aż 10 firm ze Słowacji. Z kupcami i przedstawicielami sieci handlowych spotkają 15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
12 września 2023
15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce producenci i kupcy z Polski i Europy nawiążą biznesowe relacje. Celem tych spotkań jest wprowadzenie nowego produktu na nowe rynki. Ofertę przedsiębiorcom przedstawi Novo-Pak, polski producent opakowań z tworzyw sztucznych.
12 września 2023
Będą to konkurs „Smak Jakości”, Okrągły Stół Branży Mięsnej i Handlu Nowoczesnego oraz wspólna strefa wystawiennicza. – Całe wydarzenie, które odbędzie się 15 i 16 listopada, stanowi świetną okazję do prezentacji oferty i nawiązania relacji biznesowych – mówi Marek Bielski, właściciel agencji Gemini Group, która jest partnerem Targów Marek Własnych.  
30 sierpnia 2023
15 i 16 listopada w Targach Kielce to czas marek własnych oraz eksportu. Podczas prelekcji i dyskusji zostaną podjęte tematy, które pomogą planować działania firm obu branż. Warto już teraz kupić bilet i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących Targom Marek Własnych.
28 sierpnia 2023
Franczyzowa sieć supermarketów spożywczych Intermarché, działającą w ramach Grupy Muszkieterów – największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców, dołączyła do grona kupców Targów Marek Własnych. 15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce specjaliści z przedsiębiorstwa będą szukali nowych produktów.