collage.jpg

Piskorek wystawcą Targów Marek Własnych. Zobacz, jak jest produkowany tradycyjny żur [WIDEO]

17 lipca 2023
Future Private Labels Expo, jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone w 100 procentach markom własnym, zgromadzi  w Targach Kielce producentów, dystrybutorów i przedstawicieli sieci handlowych z Polski oraz z zagranicy. Wśród wystawców jest rodzinna firma Piskorek słynąca z tradycyjnych żurów i barszczy.

15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym przedstawiciele sieci handlowych będą poznawać oferty producentów marek własnych. Zaprezentowane zostaną produkty z różnych kategorii - głównie spożywczych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz artykułów gospodarstwa domowego. Wśród wystawców jest marka Piskorek, znana Polakom przede wszystkim z tradycyjnych żurów i barszczy, która działa od 1938 roku.

Co ciekawe, historia firmy zaczęła się wraz z pradziadkiem Antonim, który założył w Nowej Wsi piekarnię. Zakwas według jego przepisu jest używany do produkcji żurów aż do dziś. - To nasz złoty graal – mówi Andrzej Piskorek, właściciel marki Żur Piskorek. - Pielęgnujemy go od ponad 85 lat, by oddać smak, który był na polskich stołach od pokoleń. Wiele się zmienia, ale cieszę się, że naszym klientom mogę dziś powiedzieć, że w kwestii pielęgnowania zakwasu nie uznajemy kompromisów. Zostajemy przy jego tradycyjnym wytwarzaniu, jakościowych składnikach i ludziach, którzy to od lat tworzą nasze żury i barszcze.

Zobacz na filmie, jak są wyrabiane. 

 

Żury i barszcze Piskorka zagościły na stołach nie tylko Polski, Niemiec, Belgii, Holandii czy Anglii, lecz stały się popularne także w Stanach Zjednoczonych. Wiele przedsiębiorstw, ceniąc dbałość o jakość i receptury Piskorka, korzysta z doświadczenia firmy przy produkcji marek własnych. 

Marka Piskorek mimo delikatnego liftu opakowania pozostaje przy tradycyjnej metodzie pielęgnacji zakwasu. Czerpie ze swoich wypracowanych przez lata receptur. Polega na prostym, czystym składzie, produktach wytwarzanych przy udziale tych samych wieloletnich współpracowników w dotychczasowej rozlewni w Czańcu. Dzięki temu firma może zagwarantować pochodzenie surowców, z których są wytwarzane zakwasy, i pochwalić się znakiem VEGE, co oznacza, że zdobyła nowych klientów.  Firma niedługo wprowadzi na rynek nowy smak. Zdradza jedynie, że tym razem stwierdzenie „do chrzanu” będzie się pysznie kojarzyć.

Więcej o Targach Marek Własnych FUTURE PRIVATE LABELS EXPO na targikielce.pl/future-private-labels

Firmy, które chcą zostać wystawcą i zaprezentować ofertę kupcom z Polski i zagranicy mogą się rejestrować poprzez portalklienta.targikielce.pl

Z kolei rejestracja dla Kupców trwa w Strefie Kupieckiej 

 

Polecane aktualności
03 października 2023
Producenci wyrobów mięsnych i przedstawiciele handlu mogą dołączyć  do dyskusji przy Okrągłym Stole podczas Targów Marek Własnych w Kielcach.  To pierwsze i jedyne tego typu wydarzenie branży mięsnej, które otworzy drzwi do nowych możliwości i cennych relacji biznesowych. Zaplanowane zostało na 15 listopada 2023 roku.
03 października 2023
Już można zgłaszać udział do najsmaczniejszego wydarzenia roku, które udowodni, że jakość ma smak, a ten smak jest najlepszy z możliwych! Konkurs Smak Jakości® jest okazją do pokazania, że tylko smaczne, zdrowe i produkowane z prawdziwą pasją wyroby zasługują na miano produktów jakościowych. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada 2023 roku, na terenie Targów Kielce, podczas Targów Marek Własnych FUTURE PRIVATE LABELS.
28 września 2023
Konkretne dane o rynku, ocena jakości, opakowania i etykiety, wyzwania związane z produkcją i sprzedażą marek własnych z udziałem przedstawicieli producentów i sieci handlowych - te tematy podejmą eksperci w czasie Forum Marek Własnych. Wydarzenie będzie trwało 15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce, jednocześnie z Targami Marek Własnych. 
20 września 2023
Targi Marek Własnych będą prezentacją bardzo różnorodnych produktów z Polski i zagranicy. Wśród wystawców będzie aż 10 firm ze Słowacji. Z kupcami i przedstawicielami sieci handlowych spotkają 15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
12 września 2023
15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce producenci i kupcy z Polski i Europy nawiążą biznesowe relacje. Celem tych spotkań jest wprowadzenie nowego produktu na nowe rynki. Ofertę przedsiębiorcom przedstawi Novo-Pak, polski producent opakowań z tworzyw sztucznych.
12 września 2023
Będą to konkurs „Smak Jakości”, Okrągły Stół Branży Mięsnej i Handlu Nowoczesnego oraz wspólna strefa wystawiennicza. – Całe wydarzenie, które odbędzie się 15 i 16 listopada, stanowi świetną okazję do prezentacji oferty i nawiązania relacji biznesowych – mówi Marek Bielski, właściciel agencji Gemini Group, która jest partnerem Targów Marek Własnych.  
12 września 2023
50 procent konsumentów w Europie Centralnej deklaruje kupowanie w sklepach dyskontowych i wybieranie produktów marek własnych – wynika z raportu „State of Grocery in Central Europe 2023: The battle for the new shopper” przygotowanego przez McKinsey & Company.
30 sierpnia 2023
15 i 16 listopada w Targach Kielce to czas marek własnych oraz eksportu. Podczas prelekcji i dyskusji zostaną podjęte tematy, które pomogą planować działania firm obu branż. Warto już teraz kupić bilet i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących Targom Marek Własnych.