k1-k2.jpg
Piece do chleba i pizzy Calabria

Piece do pizzy i chleba Calabria

13 kwietnia 2023
Calabria to jedyny w Polsce producent ceglanych, kumulacyjnych pieców piersiowych do wypieku chleba i innego pieczywa oraz pizzy, mięs, ryb, czy warzyw. Uznana w kraju i Europie firma specjalizuje się w budowie profesjonalnych pieców, wykorzystując doświadczenie najlepszych zdunów i gwarantując najwyższą jakość. Ich ofertę poznacie podczas targów Dom, Ogród i Ty już 15 i 16 kwietnia 2023 roku.

Konstrukcja wzorowana na mobilnych wojskowych piecach niemieckich z okresu I i II Wojny Światowej powstała  przy pomocy właściciela Muzeum Piekarstwa Vogt  w Pleszewie. Produkowane piece są opalane drewnem i w zależności od wersji posiadają jedną lub dwie komory. Te drugie mają
górną i dolną komorę połączoną kanałem termo dymowym z szybrem obrotowym do regulacji przepływu. Komory posiadają metalowe, oszklone, dzielone drzwiczki, a górna dodatkowo odcinającą klapę.

Wbudowany termometr pokazuje realną temperaturę ścian komory górnej, czyli kumulację ciepła. Piec jest doskonale zaizolowany wełną ceramiczną. Spadki dzienne temperatury to niewiele ponad 10°C. Poszycie zewnętrzne pracującego pieca jest zimne, dlatego zastosowanie pieca ogranicza tylko wyobraźnia. Może pracować na zewnątrz pod prostym zadaszeniem.

Jakość wypiekanego pieczywa jest nieporównywalna z produktami z nowoczesnych piekarni. W piecu jednokomorowym dostępna jest 3 szufladowa stalowa zabudowa podstawy. Upieczone w nim mięso lekko odchodzi od kości. Można piec małe prosiaki lub całe udźce np. baranie. Wołowina piecze się wyśmienicie i nie jest wysuszona. Piec może służyć rodzinom lub skutecznie poszerzyć ofertę dobrych
restauracji. Używany codziennie jest bardzo ekonomiczny i zapewni zdrowe, doskonałe potrawy nieosiągalne z piekarników.

Piec jednokomorowy jest piecem hybrydowym,  przystosowanym do montażu palnika i zasilania gazem z sieci lub z butli. Piece są mobilne, transportowane w całości lecz do rozładunku niezbędny jest dźwig lub ładowarka widłowa. Produkowane przez firmę Calabria piece nie są składane z odlewów.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.piece-calabria.pl

(ŁK)

Polecane aktualności
16 kwietnia 2023
Gwiazda telewizji TTV i HGTV Dominik Strzelec dzielił się swoim bogatym doświadczeniem w urządzaniu ogrodów ze zwiedzającymi wystawę Dom, Ogród i Ty. Na spotkanie z ekspertem przyszły dziesiątki pasjonatów. Padło wiele pytań, także o… jego ogród.  
16 kwietnia 2023
Żaluzje sterowane radiowo lub smartfonem, roboty koszące, które same dbają o trawnik, systemy smart zastępujące domownika w wielu zadaniach, ogrodowe sauny i spa... Wystawcy targów Dom, Ogród i Ty prezentują wiele rozwiązań, które wspierają w codziennych pracach, a także zapewniają komfortowy wypoczynek. Wydarzenie trwa w niedzielę do godziny 17 w Targach Kielce.
16 kwietnia 2023
Cebulki i sadzonki kwiatów, drzewek, krzewów, pnączy - także owocowych cieszą się wielkim powodzeniem w czasie targów Dom, Ogród i Ty. Szansa na zakup w Targach Kielce jeszcze w niedzielę, do godziny 17.
16 kwietnia 2023
Mieszkańcy regionu dopisali pierwszego dnia wiosennej wystawy. Szczególne oblężenie przeżywała strefa zieleni, w której czekał duży wybór sadzonek, krzewów, drzewek owocowych i innych gatunków roślin. Odwiedzający korzystali także z porad ekspertów. Dziś kolejna okazja by porozmawiać z architektami i fachowcami oraz zapoznać się z ofertą materiałów dla domu i ogrodu.
15 kwietnia 2023
Nie tylko sprzęty i materiały dla domu i ogrodu mogą oglądać mieszkańcy regionu odwiedzający w ten weekend Targi Kielce. Na fanów motoryzacji czekają najnowsze modele samochodów prezentowane przez lokalnych dilerów. Nie brakuje też oferty dla miłośników jednośladów.
15 kwietnia 2023
Odwiedzający 30. edycję targów materiałów budowlanych oraz wyposażenia dla domu i ogrodu mogą skorzystać z darmowej porady ekspertów w zakresie projektowania wnętrz i ogrodów, a także dostępnych możliwości finansowania kredytów oraz oszczędzania. Sprawdź jak przygotować się do takiego spotkania!
15 kwietnia 2023
Przed zwiedzającymi dwa dni wypełnione najnowocześniejszą ofertą sprzętów i materiałów dla domu i ogrodu. Dla mieszkańców regionu, oprócz narzędzi do pielęgnacji ogrodu, profesjonalnych pieców do pizzy, inteligentnych robotów koszących, mobilnych saun, domowych stref relaksu, nowoczesnych żaluzji fasadowych, kominków i wielu innych artykułów, przygotowano kilka stref tematycznych w tym: zabaw dla dzieci, porad architektów i ekspertów, motoryzacji oraz roślin.
14 kwietnia 2023
3dArtech to kielecka firma, rozpoznawalna w kraju oraz poza jego granicami w branży innowacyjnych technologii. Podczas targów Dom, Ogród i Ty zaprezentuje wyroby wykonane w opracowanych samodzielnie technologiach ARCUS oraz SkribiArt.