koinfere.jpg
Z Konferencji i Warsztatów Networkingowych skorzystać mogą przedstawiciele środowiska akademickiego i przemysłowego.

Plastpol 2024 z ważną konferencją. O zrównoważonym podejściu do zielonej transformacji w materiałach polimerowych

05 kwietnia 2024
Rosnąca potrzeba wprowadzenia zmian w przemyśle tworzyw sztucznych w kierunku zrównoważonej produkcji i skutecznych metod recyklingu zainicjowała organizację Konferencji i Warsztatów Networkingowych dla środowiska akademickiego i przemysłowego. Wydarzenie przygotowane przez przedsiębiorstwo TMBK Partners odbędzie się 22 i 23 maja 2024 roku w Targach Kielce.

Rejestracja trwa do 30 kwietnia na stronie conference.green-composites.tech. Udział jest bezpłatny.

Podczas branżowego spotkania w Targach Kielce pod hasłem „Zrównoważone podejście do zielonej transformacji w materiałach polimerowych” zostaną podjęte zagadnienia:

  • Zielone alternatywy w syntezie polimerów i kompozytów polimerowych
  • Zrównoważona produkcja polimerów i kompozytów polimerowych
  • Recykling i ponowne wykorzystanie odpadów z tworzyw sztucznych
  • Zarządzanie odpadami polimerowymi
  • Ocena cyklu życia polimerów i ich kompozytów
  • Zielona transformacja przedsiębiorstw

Prelegentami konferencji organizowanej w czasie targów Plastpol w Kielcach są specjaliści cenieni w branży. Dr hab. inż. Maria Kurańska, profesor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej podejmie temat wdrażania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym w syntezie pianek poliuretanowych.

Dr hab. inż. Elżbieta Piesowicz, profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki wyjaśni kwestię wykorzystania pozagatunkowego kauczuku EPDM w produkcji TPE-V. „Kompozyty z odpadowymi wypełniaczami pochodzenia roślinnego: krok w kierunku zrównoważonego rozwoju w formowaniu rotacyjnym” – to temat prelekcji dr hab. inż. Mateusza Barczewskiego, profesora Politechniki Poznańskiej, Wydziału Inżynierii Mechanicznej, Instytutu Technologii Materiałów, Zakładu Tworzyw Sztucznych.

Katarzyna Pokwicka – Croucher, założycielka i CEO Ecopolplast podejmie kwestie innowacyjnych polimerów: Ecoplastomer® w 100% z recyklingu. Temat prelekcji dr Mikelisa Kirpluksa, Senior Researcher w Latvian State Institute of Wood Chemistry, to „Dodatek Michaela – nowa droga dla biożywic termoutwardzalnych i pianek polimerowych”.

Dr hab. inż. Sandra Paszkiewicz, profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki wybrała prelekcję pod hasłem „Myślenie ekologiczne: zrównoważone polimery na bazie furanu z zasobów odnawialnych”. Prezes Zarządu NOMA Resins dr inż. Bartłomiej Bereska wyjaśni kwestię powrotu do nieużywanych kompozytów i przedstawi aktualne osiągnięcia w recyklingu.

Dr hab. Kamila Sałasińska z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej wyjaśni zastosowanie zasad zrównoważonego rozwoju w projektowaniu biologicznych systemów uniepalniających dla materiałów polimerowych. Dr Ewa Witoń-Morgiewicz, manager ds. innowacji w TC3 odpowie na pytanie Czy “zielone” kompozyty stanowią alternatywę dla tradycyjnych kompozytów?

Szczegóły konferencji oraz rejestracja na conference.green-composites.tech

Konferencja i warsztaty networkingowe są organizowane w ramach projektu GREEN-COMP finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG / Funduszy Norweskich. 

 

Targi Plastpol potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Więcej na targikielce.pl/plastpol

 

Polecane aktualności
09 maja 2024
10 specjalistów reprezentujących firmy biorące udział w 28. edycji targów Plastpol zmierzy się w ostatnim etapie konkursu OMNIPLAST organizowanego po raz 13. przez Targi Kielce wraz z Serwisem Internetowym WWW.TWORZYWA.PL.
08 maja 2024
Platinum Plast jest prestiżowym konkursem organizowanym w ramach targów Plastpol. - Naszym celem jest uhonorowanie najwyższej jakości produktów, nowatorskich rozwiązań technologicznych oraz osiągnięć w dziedzinie przemysłu tworzyw sztucznych. Zapraszamy wystawców do udziału i zgłoszenia produktów - mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce.
07 maja 2024
Tematyka prelekcji będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wydarzenie rozpocznie się w środę, 22 maja, o godzinie 10.30 w kapsule E-3 w hali E Targów Kielce. W spotkaniu mogą wziąć udział wystawcy i zwiedzający targi Plastpol.
07 maja 2024
Ten flagowy produkt jednego ze światowych liderów branży hydrauliki siłowej przeznaczony jest do filtracji oleju z jednoczesnym pomiarem klasy czystości i zawilgocenia. Agregatowi UMPC2 045 będzie można się przyjrzeć już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Na Plastpol cały czas trwa rejestracja uczestników.
29 kwietnia 2024
Dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Plastics Europe Polska oraz eksperci przedstawią dane dotyczące bieżącej sytuacji polskiej branży tworzyw na tle Europy.
29 kwietnia 2024
Targi Plastpol to wystawa pełnej oferty dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ważne miejsce zajmą surowce, dodatki, barwniki. Dodatki procesowe PFAS-free niezawierające związków per- i polifluorowanych oraz siloksanów pokaże firma Permedia.
29 kwietnia 2024
Udział w wystawie Plastpol to dla firmy Wiwax debiut na arenie targowej. Po raz pierwszy polskie przedsiębiorstwo, działające od 2006 roku zdecydowało się na przygotowanie wystąpienia targowego i wybrało wydarzenie w Targach Kielce.
29 kwietnia 2024
Technology Applied to zaawansowana drukarnia 3D, specjalizująca się w produkcji kontraktowej części z tworzyw sztucznych. Podczas targów Plastpol, od 21 do 24 maja, zaprezentuje szeroką gamę technologii.