24-PInP.jpg

"Monitorowanie i optymalizacja parametrów procesowych w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych". Weź udział w Seminarium Technicznym Plastech Info

07 maja 2024
Tematyka prelekcji będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wydarzenie rozpocznie się w środę, 22 maja, o godzinie 10.30 w kapsule E-3 w hali E Targów Kielce. W spotkaniu mogą wziąć udział wystawcy i zwiedzający targi Plastpol.

Seminarium Techniczne PLASTECH INFO pod hasłem „Monitorowanie i optymalizacja parametrów procesowych w technologiach przetwórstwa TS” organizują Targi Kielce w czasie Plastpolu, zaś partnerem i współorganizatorem jest Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL.

- Zakres tematyczny Seminarium w dużej mierze odnosić się będzie do zagadnień dotyczących optymalizacji procesu produkcyjnego tak w kierunku wydajności jak i energooszczędności, determinujących efekt ekonomiczny stosowanych technologii przetwórczych. Ale nie tylko – mówi Jacek SZCZERBA, reprezentujący Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL

- Istotnym elementem całego Seminarium będzie także tematyka dodatków procesowych i środków pomocniczych stosowanych od wielu lat jako czynnik nie tylko zasadniczo zmieniający przebieg samego procesu, ale również dający ogromne spektrum możliwości w kierunku kształtowania właściwości wyrobu i optymalnego sposobu jego wytworzenia. Zapraszając do udziału w Seminarium wszystkich uczestników Targów Plastpol, chcemy pokazać jak bardzo ciągle rozwijające się i nieustannie udoskonalane technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych zrewolucjonizowały i nadal zmieniają nasze codzienne życie. To dzięki tworzywom i umiejętnie dobranym technologiom produkujemy wyroby lepsze, bardziej trwałe i doskonałe, odpowiadające ciągle zmieniającym się wymogom rynku – dodaje.

 

- Seminarium Techniczne PLASTECH INFO, które od lat organizujemy w czasie targów PLASTPOL wspólnie z serwisem WWW.TWORZYWA.PL, zawsze cieszy się zainteresowaniem uczestników i opinią wydarzenia dostarczającego ważne informacje. Tematyka doskonale wpisuję się w wyzwania stawiane przed branżą i współgra z ofertą naszych wystawców – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce. - Maksymalna energooszczędność, nowe generacje materiałów do produkcji, w tym także surowce ekologiczne, rozwiązania sztucznej inteligencji dominują wśród najnowszych propozycji przedsiębiorstw. Jestem przekonany, że uczestnicy wydarzenia otrzymają odpowiedzi na wiele nurtujących zagadnień i oczekiwane rozwiązania do wprowadzenia do firm.

 

PROGRAM SEMINARIUM TECHNICZNE PLASTECH INFO NA PLASTPOLU

22.05.2024 r. | HALA E | Sala E-3

10:30 | Jacek SZCZERBA
Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL
Otwarcie Seminarium Technicznego PLASTECH INFO

10:30 – 11:00 Maciej HENECZKOWSKI (30)
POLITECHNIKA RZESZOWSKA
Dodatki Stabilizujące Właściwości TS Podczas Ich Przetwórstwa i Użytkowania

11:00 – 11:30 Virginie YQUEL (30)
CABOT Corporation Performance Additives
Next Generation Conductive Carbon Additives

11:30 – 11:50 Rafał KOKOSZYŃSKI (20)
GM COLOR
Środki Spieniające w Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych

11:50 – 12:10 Michał PIJEWSKI (20)
KARL FINKE
Barwienie i Modyfikacja Tworzyw Konstrukcyjnych – Problemy i Rozwiązania

12:10 – 12:30 Marek STACHYRA (20)
TOOLS FACTORY
Efektywność Kosztowa i Oszczędność Energii w Procesie Termoformowania

12:30 – 13:00 Tomasz LISTOŚ (30)
BASELL ORLEN Polyolefins
Rola Polimerów Cyrkularnych w Innowacyjnych Opakowaniach Dla Obniżenia Emisji CO2

13:00 – 13:30 Anna KOZERA-SZAŁKOWSKA (30)
PLASTICS EUROPE Polska
Tworzywa Sztuczne Nie z Surowców Kopalnych? System Tworzyw Sztucznych w Europie w 2050 roku

13:30 – 14:00 Piotr SŁUŻALEC (30)
MAPRO POLSKA
Problematyka Funkcjonowania Zaplecza Serwisowego – Ważne Czy Mało Istotne?

14:00 – 14:30 Wojciech SZYMAŃSKI (30)
IDEO FORCE
Sztuczna Inteligencja Narzędziem Do Zwiększania Konkurencyjności w Przemyśle

14:30 – 15:00 Andrzej ZWIERZYŃSKI (30)
SUMITOMO (SHI) DEMAG Plastics Machinery Polska
Wtryskarka Elektryczna vs Hydrauliczna

15:00 – 16:00 Tomasz STACHOWIAK (30)
POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA
Zderzenie Symulacji Komputerowych z Rzeczywistością vs. Optymalizacja Procesu Produkcyjnego

 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

 

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.