koinfere.jpg
Z Konferencji i Warsztatów Networkingowych skorzystać mogą przedstawiciele środowiska akademickiego i przemysłowego.

Plastpol 2024 z ważną konferencją. O zrównoważonym podejściu do zielonej transformacji w materiałach polimerowych

05 kwietnia 2024
Rosnąca potrzeba wprowadzenia zmian w przemyśle tworzyw sztucznych w kierunku zrównoważonej produkcji i skutecznych metod recyklingu zainicjowała organizację Konferencji i Warsztatów Networkingowych dla środowiska akademickiego i przemysłowego. Wydarzenie przygotowane przez przedsiębiorstwo TMBK Partners odbędzie się 22 i 23 maja 2024 roku w Targach Kielce.

Rejestracja trwa do 30 kwietnia na stronie conference.green-composites.tech. Udział jest bezpłatny.

Podczas branżowego spotkania w Targach Kielce pod hasłem „Zrównoważone podejście do zielonej transformacji w materiałach polimerowych” zostaną podjęte zagadnienia:

  • Zielone alternatywy w syntezie polimerów i kompozytów polimerowych
  • Zrównoważona produkcja polimerów i kompozytów polimerowych
  • Recykling i ponowne wykorzystanie odpadów z tworzyw sztucznych
  • Zarządzanie odpadami polimerowymi
  • Ocena cyklu życia polimerów i ich kompozytów
  • Zielona transformacja przedsiębiorstw

Prelegentami konferencji organizowanej w czasie targów Plastpol w Kielcach są specjaliści cenieni w branży. Dr hab. inż. Maria Kurańska, profesor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej podejmie temat wdrażania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym w syntezie pianek poliuretanowych.

Dr hab. inż. Elżbieta Piesowicz, profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki wyjaśni kwestię wykorzystania pozagatunkowego kauczuku EPDM w produkcji TPE-V. „Kompozyty z odpadowymi wypełniaczami pochodzenia roślinnego: krok w kierunku zrównoważonego rozwoju w formowaniu rotacyjnym” – to temat prelekcji dr hab. inż. Mateusza Barczewskiego, profesora Politechniki Poznańskiej, Wydziału Inżynierii Mechanicznej, Instytutu Technologii Materiałów, Zakładu Tworzyw Sztucznych.

Katarzyna Pokwicka – Croucher, założycielka i CEO Ecopolplast podejmie kwestie innowacyjnych polimerów: Ecoplastomer® w 100% z recyklingu. Temat prelekcji dr Mikelisa Kirpluksa, Senior Researcher w Latvian State Institute of Wood Chemistry, to „Dodatek Michaela – nowa droga dla biożywic termoutwardzalnych i pianek polimerowych”.

Dr hab. inż. Sandra Paszkiewicz, profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki wybrała prelekcję pod hasłem „Myślenie ekologiczne: zrównoważone polimery na bazie furanu z zasobów odnawialnych”. Prezes Zarządu NOMA Resins dr inż. Bartłomiej Bereska wyjaśni kwestię powrotu do nieużywanych kompozytów i przedstawi aktualne osiągnięcia w recyklingu.

Dr hab. Kamila Sałasińska z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej wyjaśni zastosowanie zasad zrównoważonego rozwoju w projektowaniu biologicznych systemów uniepalniających dla materiałów polimerowych. Dr Ewa Witoń-Morgiewicz, manager ds. innowacji w TC3 odpowie na pytanie Czy “zielone” kompozyty stanowią alternatywę dla tradycyjnych kompozytów?

Szczegóły konferencji oraz rejestracja na conference.green-composites.tech

Konferencja i warsztaty networkingowe są organizowane w ramach projektu GREEN-COMP finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG / Funduszy Norweskich. 

 

Targi Plastpol potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Więcej na targikielce.pl/plastpol

 

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.