koinfere.jpg
Z Konferencji i Warsztatów Networkingowych skorzystać mogą przedstawiciele środowiska akademickiego i przemysłowego.

Plastpol 2024 z ważną konferencją. O zrównoważonym podejściu do zielonej transformacji w materiałach polimerowych

05 kwietnia 2024
Rosnąca potrzeba wprowadzenia zmian w przemyśle tworzyw sztucznych w kierunku zrównoważonej produkcji i skutecznych metod recyklingu zainicjowała organizację Konferencji i Warsztatów Networkingowych dla środowiska akademickiego i przemysłowego. Wydarzenie przygotowane przez przedsiębiorstwo TMBK Partners odbędzie się 22 i 23 maja 2024 roku w Targach Kielce.

Rejestracja trwa do 30 kwietnia na stronie conference.green-composites.tech. Udział jest bezpłatny.

Podczas branżowego spotkania w Targach Kielce pod hasłem „Zrównoważone podejście do zielonej transformacji w materiałach polimerowych” zostaną podjęte zagadnienia:

  • Zielone alternatywy w syntezie polimerów i kompozytów polimerowych
  • Zrównoważona produkcja polimerów i kompozytów polimerowych
  • Recykling i ponowne wykorzystanie odpadów z tworzyw sztucznych
  • Zarządzanie odpadami polimerowymi
  • Ocena cyklu życia polimerów i ich kompozytów
  • Zielona transformacja przedsiębiorstw

Prelegentami konferencji organizowanej w czasie targów Plastpol w Kielcach są specjaliści cenieni w branży. Dr hab. inż. Maria Kurańska, profesor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej podejmie temat wdrażania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym w syntezie pianek poliuretanowych.

Dr hab. inż. Elżbieta Piesowicz, profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki wyjaśni kwestię wykorzystania pozagatunkowego kauczuku EPDM w produkcji TPE-V. „Kompozyty z odpadowymi wypełniaczami pochodzenia roślinnego: krok w kierunku zrównoważonego rozwoju w formowaniu rotacyjnym” – to temat prelekcji dr hab. inż. Mateusza Barczewskiego, profesora Politechniki Poznańskiej, Wydziału Inżynierii Mechanicznej, Instytutu Technologii Materiałów, Zakładu Tworzyw Sztucznych.

Katarzyna Pokwicka – Croucher, założycielka i CEO Ecopolplast podejmie kwestie innowacyjnych polimerów: Ecoplastomer® w 100% z recyklingu. Temat prelekcji dr Mikelisa Kirpluksa, Senior Researcher w Latvian State Institute of Wood Chemistry, to „Dodatek Michaela – nowa droga dla biożywic termoutwardzalnych i pianek polimerowych”.

Dr hab. inż. Sandra Paszkiewicz, profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki wybrała prelekcję pod hasłem „Myślenie ekologiczne: zrównoważone polimery na bazie furanu z zasobów odnawialnych”. Prezes Zarządu NOMA Resins dr inż. Bartłomiej Bereska wyjaśni kwestię powrotu do nieużywanych kompozytów i przedstawi aktualne osiągnięcia w recyklingu.

Dr hab. Kamila Sałasińska z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej wyjaśni zastosowanie zasad zrównoważonego rozwoju w projektowaniu biologicznych systemów uniepalniających dla materiałów polimerowych. Dr Ewa Witoń-Morgiewicz, manager ds. innowacji w TC3 odpowie na pytanie Czy “zielone” kompozyty stanowią alternatywę dla tradycyjnych kompozytów?

Szczegóły konferencji oraz rejestracja na conference.green-composites.tech

Konferencja i warsztaty networkingowe są organizowane w ramach projektu GREEN-COMP finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG / Funduszy Norweskich. 

 

Targi Plastpol potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Więcej na targikielce.pl/plastpol

 

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Zwiedzający zobaczą model t-win, serwo-hydrauliczną maszynę dwupłytową, której projekt bazuje na wieloletnim doświadczeniu firmy w branży i jest ukierunkowany na maksymalizację efektywności oraz niezawodności produkcji wtryskowej. Na targi Plastpol 2024, które potrwają od 21 do 24 kwietnia, trwa rejestracja uczestników.
05 kwietnia 2024
Podczas targów Plastpol Sumitomo (SHI) Demag po raz kolejny udowodni swoją mocną pozycję w dziedzinie efektywności energetycznej oraz precyzyjnego przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentując energooszczędne, kompletne gniazdo produkcyjne oparte na wtryskarce w pełni elektrycznej z serii IntElect2 180/570-250. Na wydarzenie, które potrwa od 21 do 24 maja w Targach Kielce, zwiedzający mogą się rejestrować.
26 marca 2024
Arburg, ceniony na świecie producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i stały wystawca majowych targów Plastpol w Kielcach, na najbliższą edycję wydarzenia przygotowuje prezentację najnowszej wtryskarki ALLROUNDER 720 E GOLDEN ELECTRIC. Atrakcją na stoisku przedsiębiorstwa będzie pokaz produkcji półlitrowych kufli do piwa w ekspresowym tempie.
22 marca 2024
Najnowocześniejsze technologie, najnowsze surowce i usługi z całego świata odpowiadające na wyzwania branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto zarejestrować swój udział, kupić bilet na stronie plastpol.com i poznać rozwiązania, które zrewolucjonizują prace przedsiębiorstw.
19 marca 2024
– Mimo że poziom recyklingu w Polsce jest poniżej europejskiej średniej, to trend jest wzrostowy. W porównaniu do 2018 roku poziom recyklingu wzrósł o 8,7% – komentuje dane Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Fundacji PlasticsEurope Polska, polskiego oddziału europejskiego stowarzyszenia.
11 marca 2024
O zastosowaniu sztucznej inteligencji w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, m.in. w monitorowaniu i kontroli procesu formowania wtryskowego, pisze Paweł Wiśniewski w ostatnim wydaniu Plastecho.
27 lutego 2024
Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także liczni organizatorzy wszelakich eventów troszczący się o środowisko oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija 29 lutego.
29 stycznia 2024
O przygotowaniach do startu i efektach udziału w konkursie Omniplast opowiada czterokrotny laureat Jacek Łyżwa, Key Account Manager w Plastoplan Polska Sp. z o.o. Przedsięwzięcie w ramach Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol organizują Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl. Od 1 lutego można się zgłaszać do 13. edycji.