1z6l6172-20210928-TargiKielce-SacroExpo.jpg
Seminarium dla sekretarzy, ekonomów, proboszczów i administratorów obiektów sakralnych podczas Sacroexpo.

O wystroju kościoła, dbałości o liturgię i obiekty sakralne podczas seminarium na Sacroexpo

04 czerwca 2022
We wtorek, 7 czerwca podczas Wystawy Sacroexpo odbędzie się seminarium dla sekretarzy, ekonomów, proboszczów i administratorów obiektów sakralnych poświęcone m.in. termomodernizacji i zielonej energii oraz wystrojowi kościoła.

W spotkaniach organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce wspólnie z Targami Kielce będą uczestniczyć zaproszeni goście w tym m.in. florystka, konserwator zabytku, przedstawiciele straży pożarnej i policji oraz ubezpieczyciel. W panelu poświęconym dbałości o liturgię i wystrój kościoła zobaczymy m.in.: Beatę Tokarską-Wójcik – właścicielkę Pracowni Artystyczno-Florystycznej „Kwiatowa Pasja” w Kielcach, która przedstawi znaczenie sztuki układania kwiatów w kulturze chrześcijańskiej. W panelu „Dbałość o obiekty zakonne i kościelne” spotkamy m.in.  st. bryg. Sławomira Pietrzykowskiego - Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, który opowie o bezpieczeństwie pożarowym obiektów sakralnych. Ostatni panel poświęcony będzie sposobom na unikanie oszustwa oraz bezpieczeństwu finansów.

Spotkania w ramach seminarium odbywać się będą drugiego dnia targów Sacroexpo, we wtorek 7 czerwca w hali wystawowej E, w salach konferencyjnych E-1, E-2 oraz E-3.

Zachęcamy do zapoznania się z programem seminarium

Zapraszamy na stoisko Forum Współpracy Międzyzakonnej nr E-57.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych lub na miejscu w dniu wydarzenia

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.