Parafia-pw.-sw.-Jakuba-Skaryszew-Automatik-Elektrocieplo.JPG
Automatik Elektrociepło Wystawcą Sacroexpo.

Nowoczesne instalacje w obiektach sakralnych od Automatik Elektrociepło

16 maja 2022
Działalność firmy Automatik Elektrociepło obejmuje realizację projektów dla obiektów sakralnych: wdrażanie nowoczesnych technologii i wydajnych, energooszczędnych systemów grzewczych. Z rozwiązaniami oferowanymi przez firmę będzie można zapoznać się od 6 do 8 czerwca 2022 roku podczas Wystawy Sacroexpo.

Wybór ogrzewania dla kościoła zabytkowego i nowoczesnego wymaga indywidualnego podejścia. Projektowanie opiera się na wstępnej analizie technicznego stanu budynku sakralnego, instalacji elektrycznej przyłączeniowej, zasilającej, sterującej, zabezpieczającej, ochronnej. Opinia konserwatorska również stanowi priorytet dla podjęcia dalszych prac nad wdrożeniem zaplanowanego ogrzewania.

Ogrzewanie w połączeniu z wydajną wentylacją wpływa na  utrzymanie budynku w dobrym stanie technicznym. Rekuperacja pozwala unikać uszkodzeń powstałych z powodu wilgoci, dostarcza świeże i ciepłe powietrze do budynku. Dla wiernych jest niezmiernie ważne, aby podczas liturgii nie odczuwać zmęczenia i znużenia.

Rekuperacja  dostarczając świeże i ciepłe powietrze reguluje prawidłową wilgotność, przy  temperaturze 10-120C wilgotność powietrza nie  powinna spaść poniżej 50%,  ma to zasadnicze znaczenie dla trwałości np. zabytkowego drewnianego wyposażenia świątyni oraz samopoczucia wiernych i kapłanów.

Ze względów estetycznych urządzenia grzewcze firmy Automatic Elektrociepło instalowane są w miejscach, w których nie zakłócają zabytkowego wystroju świątyni.

Zapraszamy na stoisko Automatic Elektrociepło już od 6 do 8 czerwca 2022 roku na Międzynarodową Wystawę Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo do Targów Kielce

Wstęp na targi bezpłatny po wcześniejszej rejestracji poprzez stronę: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.