kazachstan.png
Spotkanie Prezesa Targów Kielce dr Andrzeja Mochonia, Zastępcy Dyrektora Wydziału Targów Joanny Marcjan oraz Prezesa Polsko-Kazachstańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Piotra Guzowskiego z członkami zarządu Stowarzyszenia Gospodarki Odpadami KazWaste.

Możliwości współpracy polsko-kazachstańskiej w ramach targów Ekotech omówiono podczas spotkania w Kazachstanie

03 listopada 2023
Październikowe rozmowy przedstawicieli Targów Kielce z zarządem stowarzyszenia KazWaste z Ałmatów, poświęcone były kooperacji biznesowej przy targach branży komunalnej. Dyskutowano m.in. o udziale w Ekotech kazachstańskich wystawców i zwiedzających, a także o promocji targów w tym regionie.

Z przedstawicielami kieleckiego ośrodka wystawienniczego - Prezesem Targów Kielce dr Andrzejem Mochoniem i Zastępcą Dyrektora Wydziału Targów Joanną Marcjan, a także Prezesem Polsko Kazachstańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Piotrem Guzowskim, spotkali się w Kazachstanie reprezentanci zarządu stowarzyszenia gospodarki odpadami KazWaste - Mustafina Wiera Władylenowna - Dyrektor Wykonawczy oraz Ajzhan Ryskulova Zastępca Dyrektora Wykonawczego. Rozmowa dotyczyła możliwości współpracy Stowarzyszenia z Targami Kielce w zakresie pozyskania firm  z Kazachstanu w roli wystawców oraz zwiedzających i zaproszenie ich do udziału w targach Ekotech.  Podkreślano również znaczenie rozszerzenia promocji kieleckiego spotkania branży komunalnej na Kazachstan.

Stowarzyszenie KazWaste skupia firmy z branży recyclingu odpadów z Kazachstanu. Wśród głównych celów ich działalności są m.in. wsparcie biznesowe w zakresie gospodarki odpadami oraz wdrażanie projektów usprawniających i optymalizujących procesy biznesowe w sektorze, wprowadzenie systemu selektywnej zbiórki odpadów czy poszukiwanie i analiza najlepszych dostępnych technologii przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów w sposób przyjazny dla środowiska. To  stowarzyszenie, które współpracuje z dużymi międzynarodowymi organizacjami i wiodącymi firmami w Kazachstanie.

Efekty wspólnych działań Stowarzyszenia Gospodarki Odpadami i Targów Kielce będzie można zobaczyć podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami Ekotech już od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce.

 

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.