Pirat-4.jpg

MESKO – największy w Polsce producent amunicji i rakiet

24 sierpnia 2022
MESKO S.A. jest światowej klasy producentem wyrobów branży zbrojeniowej z blisko 100-letnim doświadczeniem produkcyjnym. Podczas jubileuszowej 30. edycji MSPO, firma zaprezentuje szeroką ofertę rakiet i amunicji używanej przez Siły Zbrojne RP oraz wojsko NATO.

Mająca siedzibę w Skarżysku-Kamiennej firma, rozpoczęła działalność w 1924 roku jako Państwowa Fabryka Amunicji. Przez lata budowała swoje doświadczenie produkcyjne będąc od początku swojej działalności największym w Polsce producentem amunicji i rakiet. Podstawowy zakres działania obejmuje produkcję na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. Zakłady dysponują nowoczesną technologią produkcji rakiet i amunicji w tym podkalibrowej oraz infrastrukturą do utylizacji zbędnych środków bojowych.

Najważniejszymi, mającymi strategiczne znaczenie dla polskiej armii są programy rakietowe: przeciwlotniczy zestaw rakietowy PIORUN - wyrób znajdujący się w czołówce światowych rozwiązań pod względem skuteczności i precyzji działania w swojej klasie, SPIKE - będący jednym z najlepszych zestawów przeciwpancernych na świecie, czy przenośna przeciwpancerna rakieta krótkiego zasięgu samonaprowadzająca się na laserowe promieniowanie odbite od celu - LSR PIRAT.

MESKO to spółka wiodąca w Domenie Broń i Amunicja wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Wyróżnia ją wysoka jakość produktów i usług, najnowocześniejsze technologie, jakość współpracy wszystkich pracowników oraz kompleksowe zarządzanie procesowe. Filozofią działania jest spełnianie wymagań i oczekiwań klientów, dotrzymywanie ustaleń oraz ciągłe doskonalenie bazy wytwórczej poprzez podnoszenie kompetencji specjalistów, optymalizację procesów oraz innowacyjne podejście do kultury ekologicznej, która obejmuje działania nastawione na minimalizację zanieczyszczeń i silne ukierunkowanie na zapobieganie ich powstawaniu. Nowoczesność, wysoka jakość techniczna, niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania produkowanych wyrobów spowodowały, że polskiej marce zaufali klienci z całego świata.

Podczas targów MSPO klienci będą mogli zobaczyć m.in.: amunicję małokalibrową, średniokalibrową, czołgową, artyleryjską, precyzyjnego rażenia, SPIKE-LR i SPIKE-LR 2, przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe (PPZR) GROM i PIORUN, wyrzutnie i pociski rakietowe, laserowy podświetlacz celu LPC-1, wysokomobilny zestaw przeciwlotniczy MSR „KUSZA”, pocisk rakietowy M-21 FENIKS HE, czy lekki system rakietowy PIRAT.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania stoiska firmy MESKO oraz zapoznania się ze szczegółową ofertą na stronie internetowej: www.mesko.com.pl

(ŁK)

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.