unnamed.jpg

Laureaci PER ARTEM AD DEUM 2020

24 września 2020
Niezmiennie od 2005 roku podczas Wystawy SACROEXPO medalem Papieskiej Rady ds. Kultury nagrodzeni zostaną wybitni artyści, którzy swoją sztuką zbliżają ludzi do Boga. W tym roku nagrodzone zostaną trzy osoby reprezentujące różne dziedziny sztuki.

Tradycją targów SACROEXPO jest uroczysta gala, podczas której wyróżniani są laureaci nagrody Per Artem Ad Deum. Do tej pory w Targach Kielce nagrodzono 26 laureatów m.in. Krzysztof Penderecki, Krzysztof Zannussi, Wincenty Kućma, Ennio Morricone oraz Wojciech Kilar. Tegoroczne wręczenie medali połączone jest z uroczystością otwarcia targów i odbędzie się ono 28 września, o godzinie 10:00.

W tym roku medale przyznane zostaną trzem osobom: jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli sakralnego nurtu muzyki współczesnej – Pawłowi Łukaszewskiemu, jednemu z najwybitniejszych witrażystów w Polsce, malarzowi, grafikowi, znawcy i wielbicielowi sztuki sakralnej – Śp. Jerzemu Skąpskiemu oraz Leszkowi Sosnowskiemu – założycielowi Wydawnictwa Biały Kruk, polskiemu autorowi i dziennikarzowi. Atrakcją dla zwiedzających będzie specjalnie zaaranżowana wystawa, na której będzie można zapoznać się z twórczością nagrodzonych artystów. Na ekspozycji będzie można m.in. zobaczyć plansze projektowe Śp. Jerzego Skąpskiego, zapoznać się z 27-tomową serią „Dzieje Pontyfikatu Jana Pawła II”, których redaktorem jest Leszek Sosnowski oraz nabyć płyty Pawła Łukaszewskiego, które będą dostępne na stoisku Wydawnictwa DUX.

Na święto branży sakralnej, zapraszamy do Targów Kielce już od 28 do 30 września 2020!

Wstęp na Wystawę SACROEXPO jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie Targów Kielce: https://bit.ly/3iTeyPn

(MCh)

Polecane aktualności
29 września 2020
Od ponad 15 lat Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO towarzyszy loteria dla wszystkich osób konsekrowanych, w której nagrodą jest udział w pielgrzymce. 
29 września 2020
Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki Najprzewielebniejszy Paisjusz w Targach Kielce wręczył wyróżnienia wystawcom, którzy zostali docenieni za wkład w życie religijne
29 września 2020
Otwarta sesja tematyczna dla administratorów obiektów sakralnych, to jedno z wydarzeń towarzyszących Wystawie SACROEXPO. Spotkanie przygotowane zostało przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, we współpracy z TUW PZUW i Targami Kielce.
28 września 2020
Kultura to nie tylko przedstawienia teatralne, wyjścia do muzeum czy uczestnictwo w koncertach. Kultura ma wiele wymiarów – a każdy z nich został dotknięty przez pandemię COVID-19. O dylematach dziedzictwa z księdzem Rafałem Dudałą rozmawiają ludzie kultury i sztuki.
28 września 2020
Świętu branży sakralnej towarzyszą merytoryczne spotkania połączone z wartościowymi dyskusjami. Od 10 lat w Targach Kielce odbywają się spotkania służące szkoleniu sekretarzy i ekonomów zakonnych.
28 września 2020
Podczas tegorocznych targów Sacroexpo po raz 16 wręczono wyróżnienia Per Arte Ad Deum. Wśród laureatów znaleźli się Paweł Łukaszewski, Jerzy Jan Skąpski oraz Leszek Sosnowski.
28 września 2020
Podczas otwarcia tegorocznych targów Sacroexpo roku dość nietypowo, podczas jednej uroczystości powitano gości, wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także, już po raz 16 przyznano nagrody PER ARTEM AD DEUM.
28 września 2020
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO została otwarta po raz 21. Na tegoroczną ekspozycję składa się prezentacja blisko 180 firm z Polski, Włoch, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Czech i Stanów Zjednoczonych
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy