Polonia-w-budowie-2.jpg

Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński na Wystawie Sacroexpo

20 kwietnia 2022
Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński działa od 1902 roku i jest najstarszym nieprzerwanie funkcjonującym warsztatem witrażowym w Polsce. Realizacje Zakładu będzie można podziwiać podczas tegorocznej edycji Wystawy Sacroexpo w Kielcach.

Zakład zajmuje się projektowaniem wielkoformatowych zestawów witraży, renowacją i rekonstrukcją historycznych dzieł oraz tworzeniem nowoczesnych instalacji szklanych z wykorzystaniem szkła artystycznego. Głównymi priorytetami pracowni są wysoka jakość estetyczna i staranność techniczna. Witraże wykonywane są tradycyjną techniką: ze szkła barwionego w masie, ręcznie ciętego i oprawianego w ołów. Projektowane postaci, przedstawienia grupowe i pejzaże są malowane ręcznie z wykorzystaniem najlepszych patyn, a następnie wypalane w piecu, w temperaturze topnienia szkła dla zachowania wiecznej trwałości. Do najciekawszych realizacji należą m.in. zestawy witraży do kościoła Chrystusa Króla w Siedliskach, Św. Antoniego w Gołkowicach oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

Znakiem firmowym Krakowskiego Zakładu Witrażów są oryginalne projekty Piotra Ostrowskiego, mistrza witrażownika i artysty o ponad 20 letnim doświadczeniu, łączące figuralne, realistyczne przedstawienia z abstrakcyjnymi elementami.

Podczas ubiegłorocznej edycji Wystawy Sacroexpo Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński zdobył wyróżnienie TOP DESIGN 2021 za elegancję i nowatorski styl wystąpienia targowego.

Zapraszamy na stoisko Zakładu Witrażów już od 6 do 8 czerwca 2022 roku podczas Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Targach Kielce.

(MCh)

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.