kee-graphic.png

Kongres Ekspansywnych Eksporterów w Targach Kielce, czyli wszystko o działaniu na zagranicznych rynkach

25 lipca 2023
Wydarzenie łączące instytucje publiczne i sektor usług dla eksporterów wraz z przedsiębiorcami zostanie przeprowadzone w Centrum Kongresowym Targów Kielce 15 i 16 listopada.  II Kongres Ekspansywnych Eksporterów organizuje przedsiębiorstwo Ewa-Bis, jeden z czołowych eksporterów owoców i warzyw w Polsce oraz partner Targów Marek Własnych.

II Kongres Ekspansywnych Eksporterów to wyjątkowe wydarzenie łączące instytucje publiczne i sektor usług dla eksporterów wraz z przedsiębiorcami – zarówno tymi, którzy już działają za granicą, poszukując nowych rynków, oraz tych, którzy nadal zastanawiają się czy spróbować swoich sił w eksporcie. Skierowane jest do także do tych, którzy oferują różnorodne usługi dla firm eksportowych, jak np. finasowanie, księgowość, prawo, doradztwo, tłumaczenia, logistyka, transport, promocja, marketing. 

W ramach wydarzenia zostaną przeprowadzone specjalistyczne prelekcje i panele dyskusyjne, a także prezentacje usług i rozwiązań w handlu zagranicznym.

Uczestnicy Kongresu:

  • zapoznają się z aktualnymi analizami biznesowymi oraz trendami sprzedażowymi
  • poznają perspektywiczne rynki
  • zrozumieją międzynarodowe reguły handlu
  • poznają instrumenty finansowe i sposoby zabezpieczania ryzyka
  • nawiążą nowe relacje biznesowe
  • zdobędą możliwości uzyskania współpracy na rynkach zagranicznych
  • wymienią się swoim doświadczeniem.

 

Na Kongresie o najbardziej perspektywicznych rynkach 

Dynamika wzrostu polskiego eksportu wskazuje, że polskie firmy coraz lepiej rozumieją, że na zagranicznych rynkach mogą zwiększyć swoje korzyści finansowe, dlatego przełamują obawy i idą w świat. Nowa sytuacja geopolityczna nie ogranicza ekspansji. Jednak rynki zmieniają się dynamicznie, pojawiają się nowe możliwości dostarczania produktów do krajów poza unijnych, azjatyckich i afrykańskich. Merytoryczne prezentacje, wyspecjalizowane prelekcje, ciekawe panele dyskusyjne oraz możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami i przedsiębiorcami działającymi na rynkach zagranicznych pozwolą znaleźć odpowiedź na pytanie „W jaki sposób rozwijać eksport w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości?”.

 

Prelegenci Kongresu przedstawią najbardziej perspektywiczne rynki, aktualne analizy biznesowe, trendy sprzedażowe oraz nowe ryzyka i zagrożenia, które pojawiają się w globalnym biznesie. Specjaliści będą analizować współczesne wyzwania w warunkach zmiany czynników makroekonomicznych i destabilizacji międzynarodowej, a szczególnie naruszenia łańcuchów dostaw, które wpływa znacząco na światową gospodarkę. Wskażą, w jaki sposób najszybciej wejść z produktami na nowy rynek zagraniczny. Podczas Kongresu zaprezentowane zostaną przykłady udanych ekspansji na dalekie, wciąż dla wielu z nas egzotyczne kraje.

 

II Kongres Ekspansywnych Eksporterów będzie okazją do poznania instrumentów finansowania i zabezpieczania ryzyka oraz pozwoli pogłębić zrozumienie międzynarodowych reguł handlu. Uczestnicy będą debatować na temat minimalizowania ryzyka, różnorodnych form zabezpieczenia kontraktów zagranicznych, certyfikacji, możliwości stosowania korzystnych klauzul i licznych systemów wsparcia dla eksporterów a także konieczności dostosowania wyrobów do przepisów obowiązujących w kraju docelowym i podpisywania bezpiecznych umów z zagranicznymi kontrahentami. Poza tym, Kongres jest platformą umożliwiającą promocję i uzyskanie współpracy na rynkach zagranicznych, ale przede wszystkim jest wspaniałą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych.

 

W poprzedniej edycji Kongresu uczestniczyły organizacje biznesowe, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, organizacji pozarządowych, izb bilateralnych, media, a przede wszystkim doświadczeni eksporterzy, którzy dzieli się swoim doświadczeniem. Wydarzenie było miejscem bezpośredniego dialogu ze specjalistami w swoich dziedzinach, pozwalającym na wymianę poglądów pomiędzy ekspertami. Uczestnicy poszukiwali  racjonalnych rozwiązań w niełatwej sytuacji geopolitycznej.

 

II Kongres Ekspansywnych Eksporterów odbędzie się w równolegle z Targami Marek Własnych Future Private Labels Expo w Centrum Kongresowym Targów Kielce 15 i 16 listopada. Więcej o kongresie na kongreseksporterow.org/

 

Więcej o Targach Marek Własnych na targikielce.pl/future-private-labels

 

 

 

 

 

Polecane aktualności
03 października 2023
Producenci wyrobów mięsnych i przedstawiciele handlu mogą dołączyć  do dyskusji przy Okrągłym Stole podczas Targów Marek Własnych w Kielcach.  To pierwsze i jedyne tego typu wydarzenie branży mięsnej, które otworzy drzwi do nowych możliwości i cennych relacji biznesowych. Zaplanowane zostało na 15 listopada 2023 roku.
03 października 2023
Już można zgłaszać udział do najsmaczniejszego wydarzenia roku, które udowodni, że jakość ma smak, a ten smak jest najlepszy z możliwych! Konkurs Smak Jakości® jest okazją do pokazania, że tylko smaczne, zdrowe i produkowane z prawdziwą pasją wyroby zasługują na miano produktów jakościowych. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada 2023 roku, na terenie Targów Kielce, podczas Targów Marek Własnych FUTURE PRIVATE LABELS.
28 września 2023
Konkretne dane o rynku, ocena jakości, opakowania i etykiety, wyzwania związane z produkcją i sprzedażą marek własnych z udziałem przedstawicieli producentów i sieci handlowych - te tematy podejmą eksperci w czasie Forum Marek Własnych. Wydarzenie będzie trwało 15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce, jednocześnie z Targami Marek Własnych. 
20 września 2023
Targi Marek Własnych będą prezentacją bardzo różnorodnych produktów z Polski i zagranicy. Wśród wystawców będzie aż 10 firm ze Słowacji. Z kupcami i przedstawicielami sieci handlowych spotkają 15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
12 września 2023
15 i 16 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce producenci i kupcy z Polski i Europy nawiążą biznesowe relacje. Celem tych spotkań jest wprowadzenie nowego produktu na nowe rynki. Ofertę przedsiębiorcom przedstawi Novo-Pak, polski producent opakowań z tworzyw sztucznych.
12 września 2023
Będą to konkurs „Smak Jakości”, Okrągły Stół Branży Mięsnej i Handlu Nowoczesnego oraz wspólna strefa wystawiennicza. – Całe wydarzenie, które odbędzie się 15 i 16 listopada, stanowi świetną okazję do prezentacji oferty i nawiązania relacji biznesowych – mówi Marek Bielski, właściciel agencji Gemini Group, która jest partnerem Targów Marek Własnych.  
12 września 2023
50 procent konsumentów w Europie Centralnej deklaruje kupowanie w sklepach dyskontowych i wybieranie produktów marek własnych – wynika z raportu „State of Grocery in Central Europe 2023: The battle for the new shopper” przygotowanego przez McKinsey & Company.
30 sierpnia 2023
15 i 16 listopada w Targach Kielce to czas marek własnych oraz eksportu. Podczas prelekcji i dyskusji zostaną podjęte tematy, które pomogą planować działania firm obu branż. Warto już teraz kupić bilet i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących Targom Marek Własnych.