Projekt-bez-nazwy.jpg

II Kongres Ekspansywnych Eksporterów w Targach Kielce

19 maja 2023
II edycja Kongresu Ekspansywnych Eksporterów odbędzie się w Targach Kielce. Wydarzenie towarzyszyć będzie jesiennym targom Future Private Labels.

II Kongres Ekspansywnych Eksporterów to wydarzenie łączące przedsiębiorców z sektorem usług i instytucji publicznych dla eksporterów, którzy już działają za granicą i poszukują nowych rynków oraz dla tych, którzy nadal zastanawiają się, czy i jak spróbować swoich sił w eksporcie.

Kongres będzie okazją do poznania instrumentów finansowania i zabezpieczania ryzyka, pogłębienia zrozumienia międzynarodowych reguł handlu oraz możliwości promocji i uzyskania współpracy na rynkach zagranicznych, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych. Merytoryczne prezentacje, wyspecjalizowane prelekcje, panele dyskusyjne oraz możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami i przedsiębiorcami działającymi na rynkach zagranicznych pozwoli znaleźć odpowiedz, jak efektywnie i bezpiecznie rozwijać eksport w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Podczas Kongresu przedstawione zostaną przykłady i mechanizmy udanej ekspansji poprzez bezpośrednie case studies firm sprzedających z sukcesem swoje produkty za granicą.

Omówione zostaną najbardziej perspektywiczne rynki, aktualne analizy biznesowe, trendy sprzedażowe oraz ryzyka i zagrożenia, które pojawiają się w globalnym biznesie. Nowymi wyzwaniami są z pewnością coraz liczniejsze sankcje i anomalie na rynku kapitałowym i surowcowym – jak sobie z tym radzą najsilniejsi polscy eksporterzy? Dynamika wzrostu polskiego eksportu wskazuje, że rodzime firmy coraz lepiej rozumieją, że na zagranicznych rynkach można zarobić, dlatego przełamują obawy i coraz odważniej penetrują nowe rynki. Z przeprowadzonych badań wynika, że eksporterzy są bardziej zadowoleni ze swoich wyników finansowych niż firmy ograniczające się jedynie do polskiego rynku. I nie chodzi tu wcale o wielkie korporacje, a sektor MŚP.

73 proc. zapytanych firm potwierdza, że obecność na zagranicznych rynkach jest zdecydowanie bardziej rentowna, niż działalność w Polsce. Za granicą znajdują większy rynek zbytu i osiągają wyższe marże. Nowa sytuacja geopolityczna ekspansji nie ogranicza, ale zmieniają się rynki, pojawiają się nowe możliwości dostarczania produktów do krajów europejskich oraz pozaunijnych.

Kongres odbędzie się 15-16 listopada 2023r.

Centrum Kongresowe Targi Kielce (Zakładowa 1, 25-672)

Polecane aktualności
27 kwietnia 2023
Targi Kielce podjęły współpracę z Polską Izbą Handlu, która została partnerem Targów Producentów Marek Własnych FUTURE PRIVATE LABELS. Wydarzenie odbędzie się 15 i 16 listopada 2023.
12 kwietnia 2023
Organizatorzy targów marek własnych Future Private Labels spotkali się z potentatem eksportu spożywczego, firmą Ewa-Bis. Celem spotkania było ustalenie wspólnej strategii działania dla nadchodzących targów.