10-Fun-Building-Block-Projects-1.png
Klastrowy Punkt Konsultacyjny na Ekotech.

Klastrowy Punkt Konsultacyjny na targach Ekotech! Tematami rozmów m.in. transformacja w kierunku GOZ oraz przemysł 4.0

03 kwietnia 2024
Zapraszamy wszystkich odwiedzających Targi Ekotech do skorzystania z okazji odwiedzenia Klastrowego Punktu Konsultacyjnego, organizowanego przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy (KGOIR). Rozmowy ze specjalistami odbędą się pierwszego dnia targów.

Pierwszego dnia targów, 10 kwietnia, w godzinach 11:00-14:00, będzie można uzyskać kompleksowe informacje na temat transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), przemysłu 4.0, certyfikacji KRN GREEN oraz finansowania zielonych inwestycji dla firm.

W ramach Klastrowego Punktu Konsultacyjnego przewidziano merytoryczne spotkania z ekspertami z obszaru circular economy i zrównoważonego rozwoju, w tym z Agnieszką Zdanowicz, wiceprezesem Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu oraz Piotrem Nejmanem, prezesem Fundacji Circular Poland.

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy to zrzeszenie blisko 160 podmiotów, których celem jest współpraca w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju. Jest to doskonała okazja nie tylko do poznania najnowszych trendów w branży, ale również do zdobycia wiedzy na temat działalności wystawców, wśród których znajduje się Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy (KGOIR).

Serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających targi Ekotech 10 kwietnia br. w godzinach 11:00-14:00 do Klastrowego Punktu Konsultacyjnego na stoisku F14, gdzie będziecie mogli zgłębić tematykę gospodarki o obiegu zamkniętym oraz dowiedzieć się więcej o działalności Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie: https://www.targikielce.pl/ekotech/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
11 lipca 2024
Rocznie, w Unii Europejskiej generowanych jest około 12,6 mln ton odpadów tekstylnych, z czego 5,2 mln ton stanowią zużyta odzież i obuwie. Część tych odpadów jest zbieranych w celu ponownego wykorzystania lub recyklingu. Jak informuje Portal Samorządowy, od 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy, które m.in. mają zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, a także wpłynąć na redukcję mikroplastiku w oceanach.
03 lipca 2024
Z dniem 1 lipca w życie weszły zapisy mające na celu ograniczenie ilości plastikowych odpadów w Unii Europejskiej. Nakładają one nowe obowiązki na przedsiębiorców i konsumentów w zakresie używania wszelkich opakowań z tworzywa sztucznego.
05 czerwca 2024
Podczas 24. targów Ekotech w Kielcach nagrano inspirującą rozmowę Kuby Pawłowskiego z Moniką Michalską, znaną w sieci jako Pani od odpadów. Poruszono w jej trakcie kluczowe zagadnienia związane z branżą odpadową.
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.