SHD4156.jpg
Od lewej: Paweł Kułaga – Wiceprezes Zarządu Qatar-Poland Business Council, Mohammed Al Naimi, P.O. Dyrektora Generalnego Qatar National Convention Centre oraz dr Andrzej Mochoń Prezes Zarządu Targów Kielce

Kielecki akcent katarskich rozmów gospodarczych

09 grudnia 2021
Ważny dokument o współpracy podpisał prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń podczas wizyty w Doha. „Obok sektora energetycznego dostrzegam szanse na rozwijanie współpracy w innych obszarach gospodarki. Jesteśmy zainteresowani dalszym wzmacnianiem naszych relacji w oparciu o znaczny potencjał po obu stronach” – mówił podczas swojej dwudniowej wizyty w stolicy Kataru Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Trójstronny list intencyjny zawarty pomiędzy kieleckim ośrodkiem, a katarskim organizatorem targów Qatar National Convention Centre (QNCC) oraz Radą Qatar-Poland Business Council QFC dotyczy głównie współpracy przy organizacji wydarzeń targowych zarówno tych w Katarze, jak i tych które odbywają się w Targach Kielce.

 - Katarscy przedstawiciele branży targowej szczególną uwagę poświęcili naszym Międzynarodowym Targom Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME oraz mającym zadebiutować w kalendarzu kieleckiego ośrodka w 2022 roku Kontraktacjom dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej SLAVIC B2BEAUTY – wyjaśnia prezes Andrzej Mochoń

Polska delegacja z Prezydentem Andrzejem Dudą na czele odwiedziła Katar w ramach II Polsko-Katarskiego Okrągłego Stołu Gospodarczego.

SLAVIC B2BEAUTY to wydarzenie skierowane zarówno do producentów jaki i do sieci handlowych, które pragną wprowadzić wschodnie kosmetyki na swoje półki. Rynek arabski jest bardzo chłonny, a jego konsumenci wciąż szukają produktów o wysokich składach. Co ciekawe kraje arabskie znajdują się w czołówce zakupowej w branży kosmetycznej na świecie. Ważnym aspektem jest również fakt, że portfel zakupowy kobiet mieszkających w krajach regionu MENA jest średnio od 3 do 5 razy większy od portfela przeciętnej Europejki.

(MBr)

Polecane aktualności
23 czerwca 2022
W środę zakończyły się dwudniowe kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej, ale część z dystrybutorów nadal eksploruje region świętokrzyski. W czwartek kilkunastu zagranicznych kupców wzięło udział w wizycie studyjnej w Kieleckim Parku Technologicznym.
22 czerwca 2022
Piotr Snopek z firmy Paszport do Eksportu był prelegentem podczas drugiego dnia prezentacji towarzyszących kontraktacjom Slavic B2Beauty. W swoim wystąpieniu poruszał on tematy związane z finansowaniem działań eksportowych.
22 czerwca 2022
O warunkach, jakie polskie firmy muszą wypełnić, by móc sprzedawać kosmetyki na rynku malezyjskim szczegółowo mówił podczas prelekcji w trakcie Slavic B2Beauty Khairul Ridhwan bin Zahardin, Business Development Manager z  Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
21 czerwca 2022
Spotkania biznesowe dystrybutorów i kupców z producentami kosmetyków i farmaceutyków to nie jedyne punkty w programie Slavic B2Beauty. Równocześnie z nimi w Sali Omega trwają ciekawe prelekcje i prezentacje. Jedną z nich przeprowadziła firma Wastech Recycling.
21 czerwca 2022
Owocnych rozmów biznesowych życzył 60 kupcom z 20 krajów i 32 wystawcom prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń uroczyście otwierając pierwsze kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Lidia Lukowska z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zaznaczała, że co drugi kosmetyk z Polski trafia na eksport. Branża kosmetyczna rośnie więc w siłę i szuka kolejnych rynków eksportowych.
20 czerwca 2022
Uroki krajobrazu naszego regionu na zdjęciach kielczanina Piotra Michalca będą oglądać przedsiębiorcy z całego świata, którzy wezmą udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.
20 czerwca 2022
Już od niedzieli do Kielc przyjeżdżają przedstawiciele firm z różnych stron świata, by wziąć udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. W poniedziałek goście z Malezji i Uzbekistanu wybrali się na wycieczkę po mieście.
20 czerwca 2022
Koncepcje produktów powstały dzięki inspiracji rodzimą naturą, mocą roślinnych składników, ale też historyczną witalnością i siłą wywodzącą się ze słowiańskich tradycji.