099A2090.jpg

Troska o środowisko tematem prelekcji firmy Wastech Recycling

21 czerwca 2022
Spotkania biznesowe dystrybutorów i kupców z producentami kosmetyków i farmaceutyków to nie jedyne punkty w programie Slavic B2Beauty. Równocześnie z nimi w Sali Omega trwają ciekawe prelekcje i prezentacje. Jedną z nich przeprowadziła firma Wastech Recycling.

Firma Wastech Recycling zajmuje się doradztwem środowiskowym oraz utylizacją odpadów. Obecna podczas targów, Agnieszka Płodzik – kierownik działu Ochrony Środowiska, w swoim wystąpieniu mówiła o prawidłowym procesie utylizacji odpadów, produkowanych przez firmy zajmujące się produkcją, dystrybucją, sprzedażą kosmetyków, komponentów i farmaceutyków.

– Wszystko co składa się na opakowanie produktu, czyli fiolka, pudełko, zakrętka, a nawet sznureczek, czy ozdobna wstążka to elementy, które podlegają utylizacji. Dla nas najważniejsze jest to, aby zostały one poddane odpowiedniemu recyklingowi – mówiła Agnieszka Płodzik z firmy Wastech Recycling.

W swoim wystąpieniu wspominała również o opłatach produktowych dla producentów, sprzedawców i importerów produktów w opakowaniach. W jego trakcie przybliżyła przedstawicielom branży kosmetycznej zasady środowiskowe wynikające z ustaw o obowiązkach przedsiębiorców i ustaw o sprzęcie elektro i bateriach.

W drugiej części skupiła się na temacie zagospodarowania odpadów na przykładzie firm z branży kosmetycznej. Przedstawicielka firmy podkreślała rolę i konieczność utylizacji odpadów powstających podczas produkcji kosmetyków, których część stanowią opakowania po substancjach niebezpiecznych, masy kosmetyczne, komponenty, czy przeterminowane kosmetyki. Zaprezentowała także ofertę niszczenia towarów nienadających się do sprzedaży firmom zajmującym się ich dystrybucją.

(ŁK)

Polecane aktualności
23 czerwca 2022
W środę zakończyły się dwudniowe kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej, ale część z dystrybutorów nadal eksploruje region świętokrzyski. W czwartek kilkunastu zagranicznych kupców wzięło udział w wizycie studyjnej w Kieleckim Parku Technologicznym.
22 czerwca 2022
Piotr Snopek z firmy Paszport do Eksportu był prelegentem podczas drugiego dnia prezentacji towarzyszących kontraktacjom Slavic B2Beauty. W swoim wystąpieniu poruszał on tematy związane z finansowaniem działań eksportowych.
22 czerwca 2022
O warunkach, jakie polskie firmy muszą wypełnić, by móc sprzedawać kosmetyki na rynku malezyjskim szczegółowo mówił podczas prelekcji w trakcie Slavic B2Beauty Khairul Ridhwan bin Zahardin, Business Development Manager z  Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
21 czerwca 2022
Owocnych rozmów biznesowych życzył 60 kupcom z 20 krajów i 32 wystawcom prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń uroczyście otwierając pierwsze kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Lidia Lukowska z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zaznaczała, że co drugi kosmetyk z Polski trafia na eksport. Branża kosmetyczna rośnie więc w siłę i szuka kolejnych rynków eksportowych.
20 czerwca 2022
Uroki krajobrazu naszego regionu na zdjęciach kielczanina Piotra Michalca będą oglądać przedsiębiorcy z całego świata, którzy wezmą udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.
20 czerwca 2022
Już od niedzieli do Kielc przyjeżdżają przedstawiciele firm z różnych stron świata, by wziąć udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. W poniedziałek goście z Malezji i Uzbekistanu wybrali się na wycieczkę po mieście.
20 czerwca 2022
Koncepcje produktów powstały dzięki inspiracji rodzimą naturą, mocą roślinnych składników, ale też historyczną witalnością i siłą wywodzącą się ze słowiańskich tradycji.
17 czerwca 2022
Firma Energomat prowadzona przez Roberta Matuszewskiego jest producentem oliwki OZONFIX i głównym dystrybutorem tego preparatu do pielęgnacji ciała. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 2004 roku.