1Z6W9509.jpg
Jubileuszowe odznaczenia dla Pracowników Targów Kielce.

Jubileuszowe odznaczenia dla Pracowników Targów Kielce

05 września 2022
W przeddzień uroczystego otwarcia XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO, Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Targi Kielce i wręczył ordery oraz odznaczenia kilkunastu zasłużonym Pracownikom Targów Kielce. Za zasługi na rzecz rozwoju sektora targowego w Polsce nagrodzeni zostali Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Wiceprezes Bożena Staniak Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń otrzymał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenie za wybitne zasługi na rzecz rozwoju sektora targowego w Polsce, za wkład w promocję polskiego przemysłu obronnego na arenie międzynarodowej, za działalność publiczną Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent RP uhonorował również Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz rozwoju sektora targowego w Polsce, za działalność charytatywną i społeczną Wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożenę Staniak.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Grzegorz Bąk, Urszula Wasińska i Agnieszka Wicha Dauksza  odznaczeni brązowym Krzyżem Zasługi za działalność społeczną, Urszula Kołodziejczyk otrzymała brązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz ochrony zwierząt, Andrzej Kiercz, Tomasz Potocki i Mirosław Ryk za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej otrzymali Złoty Medal za długoletnią służbę, Robert Burak i Joanna Marcjan otrzymali Medal Srebrny za długoletnią służbę, a brązowym medalem za długoletnią służbę odznaczono Edytę Kasznię i Damiana Kocubę.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował odznaczonym, ale także podkreślił znaczenie MSPO na arenie międzynarodowej, jego znaczenie dla Rzeczypospolitej oraz dla polskiej obronności.

- Przede wszystkim chcę z całego serca pogratulować odznaczonym na czele z Prezesem Andrzejem Mochoniem, ale i także podziękować. Kto bywał w Kielcach na przestrzeni ostatnich 30 lat, ten wie o tym, jak epokowa nastąpiła zmiana nie tylko w miejscu, gdzie odbywają się targi, ale także w Kielcach, w świętokrzyskim. (..) MSPO stało się wielkim wydarzeniem na skalę światową, co jest ogromną zasługą Pana Prezesa, całego zespołu i współpracowników, a także władz miasta. .(..) Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za te wszystkie lata rozwijania targów. Gratuluję wspaniałego rozwoju i życzę, aby był on co najmniej tak dynamiczny nadal - podkreślał Prezydent RP Andrzej Duda.

Jubileuszowy, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO potrwa od 6 do 9 września 2022 roku. W sobotę, 10 września odbędzie się Dzień Otwarty MSPO.

(MS)

Polecane aktualności
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.
07 września 2022
W trakcie drugiego dnia targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostały podpisane dwa porozumienia o współpracy: z amerykańskim REB Technologies i Defence Solutions G.T. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.