292558163-1307291183431566-5226744339211134223-n.jpg

Irizar i6S będzie na TRANSEXPO 2022!

27 września 2022
Jak podkreśla producent, to najefektywniejszy autokar w historii firmy. W Targach Kielce Grupa Wanicki zaprezentuje ten model podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego od 12 do 14 października.

Podobnie jak wszystkie autobusy i autokary Irizar, i6S został opracowany przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii w zakresie projektowania, materiałów, komponentów i procesów produkcyjnych. Wyczerpujące badania i testy aerodynamiczne z wykorzystaniem symulatorów i pomiarów w rzeczywistych warunkach wykazały wyjątkową poprawę współczynnika aerodynamicznego o 30% oraz zmniejszenie zużycia paliwa i tym samym emisji CO2 nawet o 13%. Te wymagające testy są dowodem poprawności przyjętych rozwiązań, sprawiających, że i6S cechuje wydajność pod względem zużycia i zrównoważonego rozwoju.

Jak zawsze w Irizar, dostosowujemy się do specyficznych wymagań każdego rynku i klienta. Firma oferuje więc możliwość personalizacji pojazdów z nieskończoną liczbą konfiguracji do jazdy prawo- lub lewostronnej. i6S przystosowano też do spalania oleju napędowego, biodiesla, gazu ziemnego, biogazu oraz został zaprojektowany tak, aby można go było dostosować do przyszłych modeli o zerowej emisji.

Niedawno spersonalizowanym autobus Irizar i6S odebrały Kuwejckie Siły Pożarnicze, pojazd posłuży do transportu wysokich rangą urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Pojazd będzie można spotkać przy specjalnych okazjach, takich jak imprezy krajowe i międzynarodowe.

Na długiej liście wyposażenia mamy m.in. drewniane meble z blatami z Corianu, kuchnię z dodatkową lodówką i ekspresem do kawy, toaletę oraz porty USB dla wszystkich siedzeń. Posiada również kilka uniwersalnych gniazd 220 V,  mocno przyciemniane szyby i system klimatyzacji Hispacold o maksymalnej wydajności do temperatur powyżej 50ºC, a także system oczyszczania powietrza eCo3 do eliminacji wirusów i bakterii. Dodatkowo konfiguracja tylnej części pojazdu została tak pomyślana, że może służyć również jako sala konferencyjna z siedmioma siedzeniami i centralnym stołem.

Polecane aktualności
14 października 2022
Od przedwojennego autobusu, do Ikarusa, który jeszcze kilkanaście lat temu woził nas ulicami miast. Przy okazji kieleckich targów Transexpo 2022 Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zaprezentowała ciekawą wystawę zabytkowych autobusów.
14 października 2022
Firma Simple H2 przedstawiła swoją wizje wykorzystania instalacji wytwarzania zielonego wodoru w drugim dniu Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego.
13 października 2022
Ile kosztuje podróżowanie po mieście? Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie, którzy odwiedzili wystawę TRANSEXPO, trwającą obecnie w Targach Kielce. Mieli oni okazję wziąć udział w krótkiej prelekcji połączonej z debatą na temat środków komunikacji.
13 października 2022
Wiele interesujących wątków dotyczących m.in. obowiązujących aktów prawnych związanych z transportem publicznych poruszono podczas konferencji przewozowej Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji w trakcie XVI targów TRANSEXPO w Targach Kielce.
13 października 2022
XVI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odwiedziły delegacje z Ukrainy. Nasi sąsiedzi poszukują tu autobusów i busów, które sprawdzą się w warunkach miejskich, ale i takich, które sprawnie przewiozą pasażerów z miast do mniejszych miejscowości.
13 października 2022
Pierwszy wieczór XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród i wyróżnień.
13 października 2022
Dwunastometrowy elektryk od ARP, Arthur z zapowiedzią produkcji w Polsce czy nowy Isuzu. Tegoroczne Transexpo w Targach Kielce nie rozczarowuje, jeśli chodzi o ilość premier i prezentowanych pojazdów. Wrażenie robiły też same pokazy.
12 października 2022
Instytucje odpowiadające za transport w wielu miastach na terenie całej Polski poszukują kandydatów na stanowiska kierowców, ale też pracowników wielu działów ze swoich struktur. W środę, podczas pierwszego dnia XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które trwają w Targach Kielce, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zorganizowała konferencję, podczas której promowano rekrutację do spółek w Warszawie, Krakowie i Kielcach.