roof-insulating-by-mineral-wool.jpg

HEAT NOT LOST – o izolacjach podczas targów Izolacji Przemysłowych

19 października 2020
Konferencja Naukowo-Techniczna HIT NOT LOST jest tradycją targów 4INSULATION. Co roku Polska Organizacja Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju organizuje wydarzenie, zapraszając do współpracy branżowych specjalistów z całego świata. Organizatorzy targów już dziś zapraszają na konferencję, która odbędzie się 24 i 25 lutego w Targach Kielce.

Poprzednia spotkanie odbyło się w lutym 2020 roku i przebiegła pod hasłem kogeneracji. Konferencje podzielono na trzy panele. Pierwszy z nich dotyczył gazu. Tematy podjęte w tej części spotkania dotyczyły m.in. praktycznych aspektów inwestycji w wysokosprawną kogeneracje na bazie alternatorów gazowych czy produkcji i dostawy gazu ziemnego do wysokosprawnej kogeneracji. Ciekawym wątkiem była również prelekcja dotycząca pozyskiwania biogazu z odpadów spożywczych.

W drugim panelu znalazły się tematy dotyczące kogeneracji z biomasy, nowych możliwości piecy oscylacyjnych do produkcji energii z odpadów RDF czy wdrożenia oraz korzyści z hybrydowej siłowni kogeneracyjnej zasilanej zmikronizowaną biomasą.

Ostatni panel dotyczył energii elektrycznej. Wśród tematów podjęto zagadnienia dotyczące kogeneracji energii elektrycznej i ciepła, aktualnego systemu wsparcia produkcji energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji. Spotkanie zakończyło wystąpienie dotyczące źródła finansowania przedsięwzięć ze środków NFOŚiGW.

(MBr)

Polecane aktualności
27 stycznia 2022
Fischer Polska należy do niemieckiego producenta systemów zamocowań, wyrobów dla przemysłu samochodowego i zabawkarskiego. Grupa Fisher dostarczyła już ponad 1000 wynalazków i opatentowanych rozwiązań technicznych!
26 stycznia 2022
Rozwiązania dla przemysłu oferowane przez firmę MTR IZO znajdują zastosowanie zarówno w dziedzinie: energetyki, ciepłownictwa, odlewni i hutnictwie, jak również we wszystkich gałęziach produkcji z wykorzystaniem parku maszynowego. Z ofertą firmy będzie można zapoznać się podczas targów 4Insulation.
25 stycznia 2022
MABI AG już od ponad 50 lat wytwarza maszyny dla podmiotów z sektora materiałów izolacyjnych oraz maszyny do obróbki blachy. Produkty firmy zostaną zaprezentowane podczas targów 4Insulation w Targach Kielce.
18 stycznia 2022
Już po raz szósty w Targach Kielce odbędzie się konferencja dla branży energetycznej HEAT NOT LOST towarzysząca targom 4INSULATION. Wydarzenie wspiera Wielkopolska Dolina Energii.
24 listopada 2021
Po raz szósty uczestnicy konferencji naukowo-technicznej Heat not Lost będą mieli okazje poszerzyć praktycznej wiedzy z zakresu szerokorozumianej poprawy efektywności energetycznej. Wydarzenie towarzyszy targom 4Insuletion dedykowanym branży izolacji przemysłowych i budowlanych.
18 lutego 2021
Targi Enex to największe w Polsce wydarzenie dedykowane branży odnawialnych źródeł energii. Towarzyszące mu targi 4Insulation to także jedyna w Polsce wystawa skupiająca się wokół izolacji przemysłowych. Pojawienie się firmy na tych wydarzeniach to gwarancja sukcesu. Rozumiemy jednak, że to duży koszt, dlatego podpowiadamy: skorzystaj z dofinansowania klastra LTPP.
17 grudnia 2020
Targi 4INSULATION to jedyne w o Polsce wydarzenie dedykowane branży izolacji przemysłowych. Impreza towarzyszy targom Enex, a te zostały przełożone. Wydarzenia odbędą się między 28 a 29 kwietnia 2021 r..
01 grudnia 2020
V Międzynarodowe Targi Izolacji 4INSULATION to nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania swoich materiałów izolacyjnych i usług z nimi związanych, ale także możliwość pozyskiwania strategicznych partnerów biznesowych, podpisywania umów oraz wymiany doświadczeń.