20240405-160548.jpg
Przed nami 24. Targi Ekotech i 27. Targi Autostrada w Targach Kielce!

Gospodarowanie odpadami i recykling teraz jeszcze prostsze! Wystartowały 24. Targi Ekotech

10 kwietnia 2024
Rozpoczęła się kolejna już edycja Targów Ekotech, poświęconych innowacjom i rozwiązaniom w zakresie gospodarowania odpadami oraz recyklingu. Wystawa zgromadziła przedstawicieli branży komunalnej, ekspertów i zainteresowanych od środy, 10 kwietnia do czwartku, 11 kwietnia w Targach Kielce. Swoją ofertę prezentuje niemal 80 Wystawców z różnych krajów. W tym samym czasie odbywają się Targi Autostrada oraz biogospodarcze zawody Hackathon.

Branżowe nowinki technologiczne 

Podczas dwudniowego spotkania branży komunalnej w Targach Kielce  nie brakuje innowacyjnych rozwiązań do przetwarzania, segregowania i transportu odpadów. Na ekspozycji można znaleźć takie rozwiązania jak m.in. w tym inteligentne kosze na odpady zasilane energią słoneczną, automatyczne i elektryczne śmieciarki, platformy do zarządzania odpadami oraz nowoczesne maszyny, jak zamiatarki bezemisyjne czy ładowarki teleskopowe.

O recyklingu odpadów, pojazdów, paneli fotowoltaicznych i baterii, a także o systemie kaucyjnym

Odwiedzający targi Ekotech mogą wziąć udział w wielu branżowych spotkaniach i konferencjach, gdzie omawiane są trendy i wyzwania w sektorze odpadów. Tradycją stało się już organizowane po raz dziesiąty Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami nt. trendów i wyzwań stojących przed sektorem odpadów. Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz firmy Ekolog odbędą się dwa spotkania „Ekolog dla samorządów” oraz „Ekolog dla firm” poświęcone m.in. kwestii porzuconych samochodów na ulicach miast oraz tematu audytu środowiskowego. Po raz pierwszy na targach specjaliści rozmawiać będą o wyzwaniach związanych z wprowadzeniem systemu kaucyjnego w Polsce oraz o wyzwaniach związanych z recyklingiem paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych.  Nie zabraknie również spotkań poświęconych najnowszym trendom i przepisom w branży recyklingu pojazdów, widowiskowych pokazów maszyn na terenie zewnętrznym, a także konkursów z nagrodami dla branżowych odwiedzających. Ekotech do również okazja do skorzystania z bezpłatnych porad ekspertów na temat pozyskiwania funduszy europejskich dla branży komunalnej. Na Ekotech po raz pierwszy powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Tam zaplanowano spotkania przedstawicieli włodarzy sześciu miast i gmin z Ukrainy z takich miejscowości jak Zwiahel, Korostień, Połtawa, Umań, Bojarka oraz Żytomierz. Odbędą oni spotkania z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu.

Podcast „Eko bez Kantów” z „Panią od Odpadów” na targach Ekotech

Gościem tegorocznej edycji targów będzie „Pani od Odpadów”, czyli Monika Michalska - ekspertka w zakresie technologii przetwarzania odpadów. Od ponad 10 lat pracuje w sektorze gospodarki  odpadami. Jest absolwentką AGH w Krakowie, na kierunku Inżynieria Środowiska ze specjalizacją OZE. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie zarządzania jakością Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Po godzinach dzieli się swoją pasją i wiedzą na temat branży odpadowej w mediach społecznościowych pod tytułem "Pani od odpadów". W trakcie Ekotech wystąpi w podkaście „Eko bez Kantów” nagrywanym podczas targów.

Zapraszamy do udziału w Targach Ekotech od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie trwają Targi Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

 Wstęp na targi jest bezpłatny dla branżowych zwiedzających. Wystarczy się zarejestrować na miejscu.

 

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.