Forum-Wspolpracy-Miedzyzakonnej.png
Forum Współpracy Międzyzakonnej na Sacroexpo.

Forum Współpracy Międzyzakonnej od lat z SACROEXPO

17 maja 2022
Forum Współpracy Międzyzakonnej zostało powołane w 2010 r. To jednostka gospodarcza Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, której celem jest tworzenie wspólnej dla wszystkich podmiotów zakonnych i kościelnych w Polsce Platformy Zakupowej. Od wielu lat Forum Współpracy Międzyzakonnej związane jest z Wystawą Sacroexpo, w tym roku również ich nie zabraknie na spotkaniu branży sakralnej.

Oprócz umacniania współpracy międzyzakonnej, ponad dziesięcioletnia działalność Forum Współpracy Międzyzakonnej przyniosła szereg innych korzyści zakonom, w tym m.in.:

  • duże oszczędności finansowe przez realizację wspólnych zakupów z odpowiednimi rabatami;
  • znaczne wsparcie sióstr klauzurowych, poprzez programy współpracy z PKN Orlen, kawa-zakonna.pl oraz Dąbrowscy;
  • konkurencyjne, niższe ceny na produkty i usługi;
  • oszczędność czasu ekonoma.

Dotychczas Forum Współpracy Międzyzakonnej współpracuje aż z 15 podmiotami w tym m.in. z firmą DĄBROWSCY z asortymentem liturgicznym, GENERALI z programami inwestycyjnymi dla podmiotów kościelnych),KAWA-ZAKONNA.PL, PEKAO SA (oferta bankowa dla podmiotów zakonnych) oraz PKN ORLEN (paliwa, energia elektryczna i fotowoltaika).

Podczas targów Sacroexpo odbywają się liczne spotkania i konferencje z udziałem przedstawicieli zakonów m.in. : Konsult Męskiej i Żeńskiej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów w Polsce, spotkanie Sekretarzy i Ekonomów Prowincjonalnych Zakonów w Polsce oraz wydarzenia organizowane przez Forum Współpracy Międzyzakonnej.

Zapraszamy już od 6 do 8 czerwca 2022 roku do Targów Kielce na Międzynarodową Wystawę Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo.

Wstęp na targi jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

(MCh)

 

Polecane aktualności
20 czerwca 2022
W Bolonii we Włoszech trwa Międzynarodowa Wystawa Produktów i Usług dla Świata Religii DEVOTIO. Podczas trzydniowego wydarzenia reprezentacja Targów Kielce promuje wystawę SACROEXPO. Współpraca pomiędzy włoskimi targami a kieleckim ośrodkiem wystawienniczym trwa od 2016 roku.
08 czerwca 2022
Wielu duchownych i pracowników wzięło udział w Konsulcie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce podczas targów Sacroexpo w Kielcach. Mowa była między innymi o karach za  niewłaściwe zarządzanie majątkiem kościelnym, sposobach na ustrzeżenie się przed oszustem, czy zastosowaniu zielonej energii.
07 czerwca 2022
Drugiego i trzeciego dnia targów Sacroexpo, odbyło się losowanie zwycięzców w loterii konkursowej w kategorii księża i zakonnicy oraz siostry zakonne.
07 czerwca 2022
Przedmioty sprzed tysiącleci, jak gwoździe, kości, grot, czy naczynia mogą wszyscy chętni zobaczyć na wystawie Ars Eucharistica, czyli  sztuka w służbie Eucharystii. To wystawa organizowana podczas trwających targów Sacroexpo przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach oraz Galerię Prima Porta Antiquities. Każdy po rejestracji może je bezpłatnie podziwiać jeszcze we wtorek do godziny 17 i w środę od 9 do 16.
07 czerwca 2022
Równolegle podczas targów branży sakralnej w Targach Kielce odbyły się cztery spotkania tematyczne z udziałem zaproszonych gości: florystki, konserwatora zabytków, przedstawicieli policji, straży pożarnej i biura ubezpieczeniowego.
07 czerwca 2022
Na Wystawie Sacroexpo można nabyć wyjątkowe obrazy o tematyce sakralnej, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Afryki.
06 czerwca 2022
W tegorocznej Wystawie Sacroexpo bierze udział 170 Wystawców z 7 krajów. Zaprezentowali oni szeroką ofertę, dzięki której każdy Zwiedzający targi znajdzie coś dla siebie.
06 czerwca 2022
Uroczystość otwarcia 23. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO dostarczyła wielu emocji, nie tylko nagrodzonym, ale i zgromadzonej publiczności.