19.jpg
Przedstawiciele sześciu ukraińskich miast spotkają się w Targach Kielce.

Ekotechowa strefa współpracy z Ukrainą! Będą liczne spotkania z przedstawicielami miast i firm ukraińskich

08 kwietnia 2024
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiahel, Korostień, Połtawa, Umań, Bojarka oraz Żytomierz. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.

Udział w targach to nie tylko okazja do promocji produktów i usług, ale również do wymiany doświadczeń, zbudowania trwałych relacji i nawiązania współpracy. To inspirujące spotkania, które umożliwiają poszerzanie horyzontów i wypracowanie nowoczesnych rozwiązań. Ekotech to doskonała sposobność do budowania sieci kontaktów między przedstawicielami różnych jednostek administracyjnych także na arenie międzynarodowej. To także okazja do omówienia potencjalnych obszarów współpracy, takich jak gospodarka, kultura, edukacja, czy ochrona środowiska.

W trakcie kwietniowych targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy organizowane przez Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej oraz Polsko-Ukraińskie Centrum Gospodarcze. Swoją obecność w kieleckim ośrodku wystawienniczym zapowiedzieli przedstawicieli firm i miast ukraińskich takich jak Zwiahel, Korostień, Połtawa, Umań, Bojarka oraz Żytomierz, a także pracownicy wydziałów miejskich zajmujących się sprawami komunalnymi, socjalnymi, mieszkalnictwem oraz osoby odpowiedzialne za projekty rozwojowe. Zaproszeni goście odbędą spotkania z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu.

Forum Polsko–Ukraińskie, poświęcone będzie prezentacjom miast i firm ukraińskich, polskim doświadczeniom w modernizacji miast oraz możliwościom uczestnictwa w dofinansowaniu z UE dla ukraińskich firm. Tematami prowadzonych rozmów będą również m.in. dostosowanie rozbudowy ukraińskich miast oraz miasteczek do standardów unijnych, w takich obszarach jak działalność społeczna, socjalna, edukacyjna, medyczna, sanitarna i ekologiczna. Poruszone zostaną zagadnienia dot. rozwoju dróg lokalnych i krajowych,  ośrodków wspierania biznesu, modernizacji zaplecza komunalnego i technicznego oraz budownictwa.  Dla przedstawicieli miast ukraińskich, spotkanie na targach będzie sposobnością do zaprezentowania bieżących potrzeb w zakresie odbudowy infrastruktury komunalnej ze zniszczeń wojennych,  ale też omówienia ambitnych planów rozwoju. Konieczne będzie również omówienie możliwości bezpośredniej współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi i ukraińskimi miastami, firmami i organizacjami.

Miasta, regiony, firmy produkcyjne, handlowe i usługowe, a także organizacje uczestniczące w targach Ekotech oraz towarzyszącym im targom Autostrada - Nowa Infrastruktura będą miały możliwość nawiązać kontakty i rozpocząć współpracę ze swoimi potencjalnymi partnerami, czy to w Polsce, czy w Ukrainie. Podczas targów będzie mowa o organizacji i prowadzeniu procesów inwestycyjnych oraz o możliwościach finansowania czy dofinansowania z funduszy pomocowych, w tym funduszy unijnych. Rozmówcy będą starali się znaleźć odpowiedź na pytania dot. m.in. wkładu inwestycyjnego, ograniczeń kapitałowych oraz przetargów.

Polsko – Ukraińskie Centrum Gospodarcze to międzynarodowy ośrodek powołany w celu rozwoju handlu i współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi i ukraińskimi zakładami produkcyjnymi, organizacjami, miastami i gminami. Działania Polsko-Ukraińskiego Centrum Gospodarczego polegają na budowaniu i rozwijaniu systemu współpracy, począwszy od nawiązywania kontaktów między miastami i regionami z Polski i Ukrainy, a następnie poprzez regionalne centra gospodarcze, organizacje, instytucje i instytuty oraz dotarcie do firm produkcyjnych , firm handlowych i usługowych oraz systemów dystrybucji i handlu - ze strony polskiej i ukraińskiej.

Na targi Ekotech oraz do „Ekotechowej strefie współpracy z Ukrainą” zapraszamy do Targów Kielce od 10 do 11 kwietnia 2024 r. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie poświęcone branży infrastrukturalnej – targi Autostrada Nowa Infrastruktura ora biogospodarcze zawody Hackathon.

/MSi/

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.