Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Wh2t7389-20190919-TargiKielce-BikeExpo.jpg

Dwa koła korzyści

10 sierpnia 2020
Do pracy, do szkoły, na zakupy. Na rowerze jeździ nieco ponad 70% Polaków, w tym systematycznie 22%, od czasu do czasu 35%, a 13% tylko okazjonalnie. Prawie co trzeci dorosły badany (30%) w ogóle nie korzysta z roweru

Jazda rowerem jest najpopularniejszym sportem uprawianym przez Polaków – tę formę aktywności wybiera 41 procent pań i 34 procent mężczyzn. Badanie Sponsoring Monitor ARC Rynek i Opinia wykazuje, że liczba aktywnych cyklistów rośnie w naszym kraju z roku na rok. Do niedawna co czwarty ankietowany przyznawał, że uprawia tę dyscyplinę. Ostatnie dwa lata sprawiły, że odsetek cyklistów wzrósł do 38 procent.

Wh2t7833-20190919-TargiKielce-BikeExpo.jpg [6.92 MB]

Dlaczego rower? Jest tani, nie emituje hałasu i spalin, można nim pokonywać większe odległości omijając przy tym korki uliczne. Korzyści z wyboru jednośladu można wymieniać w nieskończoność. Lecz przede wszystkim można wyróżnić trzy podstawowe profity wynikające z roweru: środowiskowe, zdrowotne i ekonomiczne zarazem. Niezależna mobilność jednośladów sprawia, że Polacy coraz częściej wybierają rower jako codzienny środek transportu. Zaznaczając swój ekologiczny wpływ, korzystanie z roweru ma swoje korzyści wpływające na nasze zdrowie, kondycję i samopoczucie. Jazda na rowerze pomaga obniżyć zarówno ciśnienie krwi, jak i tętno spoczynkowe. Ponadto pomaga w zrzuceniu zbędnego balastu – spalamy kalorie oraz zwiększamy tempo przemiany materii. Promowanie roweru jako niedrogiego, niezawodnego i ekologicznego środka transportu pomogło w obniżeniu emisji dwutlenku węgla o jedną dziesiątą! Idąca za tym oszczędność w porównaniu do samochodów jest niewyobrażalnie wielka. Zamiast paliwa używamy siły własnych mięśni. Dodatkowo jak szacuje WHO (World Health Organization) jazda na rowerze wpływa na poprawę wydajności pracowników od 2 do nawet 52 procent.

Wh2u0355-20190920-TargiKielce-BikeExpo.jpg [5.66 MB]

Wszystko to i wiele innych rowerowych korzyści poznać można podczas targów Bike-Expo w Targach Kielce od 1 do 3 października. Tradycyjnie podczas targów roweromaniacy mają okazję do zapoznania się z nowościami i debiutami oraz asortymentem rowerowym.

(AO)

Polecane aktualności
16 czerwca 2021
Trwa cykl webinariów zorganizowany wspólnie przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 25 czerwca.
07 czerwca 2021
Krakowska firma NEUTENO Jacek Ziebura weźmie udział w nadchodzących Międzynarodowych Targach Rowerowych Kielce Bike-Expo.
21 maja 2021
Coraz popularniejsze na ulicach polskich i zagranicznych miast stają się rowery elektryczne. Targi Kielce we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym zapraszają na webinarium prezentujące możliwości tych nowoczesnych urządzeń.
14 kwietnia 2021
Kielecki ośrodek wystawienniczy i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe zapraszają do udziału w webinarium pn. „Rowery elektryczne – jak działają różne rodzaje silników”. To wydarzenie dedykowane miłośnikom elektrycznych jednośladów, ale i tym, którzy przygodę z takim urządzeniem chcieliby dopiero rozpocząć.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
21 stycznia 2021
Już od czwartku, 28 stycznia ponownie ruszamy z projektem online w ramach wydarzenia Kielce Bike-Expo
19 listopada 2020
Podczas nadchodzącej edycji Kielce Bike-Expo Online nie zabraknie branżowych webinarów. Wśród tematów znajdzie się bezpieczeństwo, amatorskie sporty rowerowe, odżywianie i wybór najlepszych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.
19 listopada 2020
Podczas zbliżającej się edycji Kielce Bike-Expo Online od 21 do 22 listopada nie zabraknie ciekawych ofert przedstawicieli branży rowerowej, webinarów i rozmów dotyczących wyboru miejsc na rowerowe wypady. Poznaj turystyczne uroki Winnicy.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy