KOPD Kids time.jpg

Bezpiecznie spędzaj czas w domu i pomagaj dzieciom z Komitetem Ochrony Praw Dziecka!

22 kwietnia 2020
Wraz z laureatami konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” KOPD uruchamia akcje, w których można nabyć zabawki edukacyjne, układanki i gry i tym samym pomagać dzieciom z rodzin z problemami w czasach pandemii. Według amerykańskiegoCenters for Disease Control and Prevention (CDC), dzieci i młodzież stanowią jedną z grup najsilniejnarażoną na stres w czasie pandemii COVID-19.

Psychologowie zalecają rodzicom zachowanie spokoju, poświęcenie większej ilości czasu na rozmowy z dzieckiem na temat jego emocji związanych
z wybuchem COVID oraz ciągłe zapewnianie dziecka o tym, że jest bezpieczne. Należy również ograniczyć do koniecznego minimum ekspozycję na informacje dotyczące rozprzestrzeniania się COVID oraz ustalenie stałego rytmu dnia – szkoła, czas na odrabianie lekcji, pomoc w domu (np. sprzątanie pokoju, odkurzanie, wynoszenie śmieci), rozrywkę.

 

„Poza kochającymi się rodzinami, które potrafią reagować na swoje potrzeby,
 i spełniać zalecenia ekspertów są jednak takie, które znalazły się w czasie pandemii w kryzysie. Pomagamy i działamy -chociaż w zmienionej formie, cały czas. Chcemy pomóc także poprzez zaproszenie rodziców, opiekunów do włączenia się w akcje #zostańwdomu Komitetu Ochrony Praw Dziecka i jego partnerów. Firmy takie jak Hipokampus czy Brandin, wrażliwe społecznie, rozumieją jak ważną sprawą jest zapewnienie stałej pomocy osobom potrzebującym.

Jak można pomóc? Należy wejść na stronę bylosobie.pl i przy zakupie gier czy filmów wpisać kod27 . Ciekawą propozycja napłynęła także z firmyBrandin: kupując Smoczy zamek na stronie sklepu https://wiseelk.pl/, wpisujemy kupon KOPD. I w ten oto prosty sposób każdy może pomóc nam działać, zakupując jednocześnie wartościowe i znakomite produkty”– podkreśla Magdalena Stachowiak Alexandrowicz z KOPD.

 

„Włączyliśmy się w pomoc KOPD ponieważ uważamy iż bezpłatna pomoc jaką oferuje Komitet wobec dzieci oraz ich rodzin jest wprost nie do przecenienia. Wielu specjalistów z różnych dziedzin, którzy tworzą tę organizację, dzięki swojej profesjonalnej rzetelnej i pełniej pasji pracy, chroni prawa i interesy dzieci oraz ich rodzin przywracając im wiarę w marzenia i normalną kochającą się rodzinę” - mówi przedstawiciel wydawnictwa Hipokampus Joanna Budniok-Feliks

“Chcemy pomagać wspólnie z KOPD, gdyż organizacja KOPD jest nam szczególnie bliska, wiemy ile dobrego daje dzieciom i ich opiekunom. Właśnie za to chcemy okazać wdzięczność dzieląc się naszym zyskiem. Nasz Smoczy Zamek otrzymał nagrodę główną w poprzedniej edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Są to gipsowe cegiełki z których buduje się zamek albo wg instrukcji albo zgodnie z tym co podpowiada nam nasza wyobraźnia”. – podkreśla Katarzyna Guzewicz z firmy Brandin

 

Komitet Ochrony Praw Dziecka apeluje również do innych firm – producentów zabawek i gier dostępnych on-line o przyłączenie się do akcji ratowania dzieci od traumy w trudnych czasach epidemii. Każdy może również pomagać poprzez wejście na stronę WWW komitetu i zastosowanie specjalnego zakupu przy zakupie gier i zabawek.

 

Więcej informacji o aktualnych akcjach pomocy:

http://kopd.pl/aktualnosci/zostanwdomuzagrajznami/

http://kopd.pl/aktualnosci/kup-i-pomagaj-z-brandin/

O Komitecie Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 20 oddziałów terenowych w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

 

Misją KOPD jest pomoc tym, którzy sami nie mogą się ochronić – dzieciom. Aby robić to skutecznie organizujemy zbiórki publiczne i akcje CSR, kampanie społeczne, czy eventy – na czele z konkursem Świat Przyjazny Dziecku. Wszystko po to, by prowadzić konkretne szeroko zakrojone działania – od porad prawnych, przez diagnozy, terapię długo i krótkoterminową, mediacje, czy grupy wsparcia. Organizujemy również szkolenia i warsztaty dla osób zajmujących się zawodowo pomocą dziecku.

 

Więcej informacji na temat działalności KOPD można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.kopd.pl

 

(MZ)

Polecane aktualności
24 września 2021
20 lat, 20 edycji i ponad 1000 zgłoszonych produktów, miejsc i inicjatyw – to tylko skrót historii całego konkursu.
23 września 2021
Do 31 października można wybrać faworytów w 11. edycji Plebiscytu czasopisma „Branża Dziecięca”
28 lipca 2020
Konkurs ma na celu wyróżnienie produktów i miejsc, mających pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Zgłoszenia do kolejnej odsłony konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka są przyjmowane do 11 grudnia.
08 czerwca 2020
Po raz pierwszy partnerem podczas poprzedniej edycji wydarzenia Kids’ Time była Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej. Bez wątpienia udział instytucji w wydarzeniu pozytywnie wpłynął na rozszerzenie szkolno-edukacyjnego asortymentu
21 kwietnia 2020
Zatrzymanie handlu części transportu, turystyki i rozrywki jest ciosem w gospodarkę Polski. Powstająca blokada spowodowana pandemią koronawirusa wywołuje silną presję na przedsiębiorcach, którzy muszą się zmierzyć z decyzją co do dalszych działań firmy.
06 kwietnia 2020
LennyLamb, Womar i Lafel szyją maseczki ochronne
03 kwietnia 2020
W ofercie firmy znajdują się zabawki, które pomagają rozprężać płuca w trakcie zapalenia płuc. To także świetna pomoc logopedyczna.
30 marca 2020
Tegoroczną statuetkę w tej kategorii otrzymała pasta i biodegradowalna szczoteczka firmy Jack ‘N Jill zaprezentowana na stoiku Eco and More