system-antydronowy-HAWK.jpg

Antydronowy system HAWK

02 września 2022
Hertz Systems to polska firma działająca w obszarach systemów bezpieczeństwa, wojskowych systemów teleinformatycznych, systemów nawigacji satelitarnej GPS i systemów kosmicznych. Ciesząca się ponad trzydziestoletnim doświadczeniem firma jest producentem systemu antydronowego HAWK.

Polska marka wyróżnia się bogatym doświadczeniem w realizacji projektów międzynarodowych: m.in. dla NATO, Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencje Kosmicznej, Europejskiej Agencja Obrony.  Własne technologie rozwija od 25 lat w Dziale Badań i Rozwoju skupiającym kompetentnych inżynierów. 

Hertz Systems jest jedynym polskim producentem wojskowych odbiorników nawigacji satelitarnej wyposażonych w moduły kryptograficzne. Już ponad 2 000 wojskowych odbiorników nawigacji produkcji Hertz funkcjonuje na platformach bojowych NATO. 

Dzięki posiadanej akredytacji wydanej przez Security Accreditation Board przy Agencji EUSPA, spółka może rozwijać technologie Galileo PRS i aktywnie dążyć do produkcji odbiorników PRS w Polsce.  Hertz Systems jest partnerem wysokiego zaufania, co potwierdzają m.in. posiadane certyfikaty, koncesje i wdrożone systemy jakości: ISO 9001, AQAP 2110, AQAP 2210, NCAGE. 

Podczas tegorocznej edycji targów MSPO firma zaprezentuje trzy grupy produktów:

 • System antydronowy HAWK:
  • Neutralizator ręczny HAWK
  • Mobilny system antydronowy
 • Nawigacja w warunkach zakłóceń:
  • HGPST4 anti-jam z ustalaniem kierunku
  • HGPST-UAV
 • Sprzęt ochrony indywidualnej
  • Kamizelki kuloodporne
  • Hełmy

HGPST4 ANTI-JAM z ustalaniem kierunku

Dzięki zastosowaniu anteny GPS Anti-Jam Landshield efekt zagłuszania jest niwelowany poprzez samodzielne adaptacje charakterystyki odbioru przez antenę (tzw. Sterowanie zerem). To eliminuje niechciane sygnały zachowując ciągłość odbioru sygnału z pozostałych kierunków.

System HGPST4 ANTI-Jam oferowany jest Siłom Zbrojnym do zastosowania w jednostkach bojowych wymagających szczególnej ochrony na polu walki. Należą do nich m.in. radary, wozy dowodzenia, węzły łączności, jednostki kierowania ogniem.

Odbiornik HGPST4 ma zgodność z Polskimi Normami Obronnymi

HGPST-UAV

Hertz Systems, polski producent i dostawca wojskowych odbiorników GPS z modułem kryptograficznym dla Sił Zbrojnych RP, opracował odbiornik HGPST-UAV, który umożliwia wykorzystanie amerykańskiego wojskowego sygnału nawigacyjnego (moduł kryptograficzny SAASM) i jest dostosowany pod kątem interfejsów oraz sygnałów do urządzeń montowanych na bezpilotowych platformach latających.

HGPST UAV z modułem SAASM może odbierać i dekodować sygnały C/A oraz P(Y) na częstotliwościach (L1, L2) transmitowanych przez system GPS. Odbiornik zapewnia wówczas pracę w trybie PPS (ang. Precise Positing Service), co daje pełny dostęp do wojskowej częstotliwości GPS i utrzymanie dokładnego wskazania czasu i pozycji w przypadku występowania zakłóceń (jamming) lub fałszywego sygnału (spoofing).

System HAWK

System Hawk to autonomiczny system antydronowy przeznaczony do ochrony obiektów przed bezzałogowymi systemami powietrznymi – BSP różnych klas oraz dronami komercyjnymi, w tym także dronami które nie transmitują żadnych sygnałów radiowych oraz wykonujących autonomicznie lot zgodnie z zaprogramowaną misją poprzez wykrywanie, identyfikację, śledzenie i przeciwdziałanie/neutralizację ich za pomocą wielosensorowego systemu rozpoznania, zakłócania oraz przejmowania kontroli.

System antydronowy HAWK występuje w 3 wariantach:

 • wersja stacjonarna
 • wersja mobilna
 • neutralizator ręczny

Zapraszamy do zapoznania się z profilem firmy na kanale YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=ngaEuqBzelU

(ŁK)

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.