pexels-adrienne-andersen-2661256.jpg

Afryka kierunkiem eksportu polskich kosmetyków

20 maja 2022
Algieria, Maroko i Tunezja to kraje afrykańskie, których przedstawiciele pojawią się na czerwcowych kontraktacjach branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Ich obecność to znakomita okazja dla polskich i europejskich producentów kosmetyków na nowe kierunki eksportu pożądanych na świecie produktów i nawiązanie partnerstwa biznesowego.

Z danych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu wynika, że import takich produktów jak: materiały perfumeryjne, kosmetyki i chemia domowa był w 2020 roku w Maroko jednym z wiodących sektorów współpracy i sięgnął ponad 24,5 mld USD. Wynika to m.in. z faktu, że Maroko jest krajem stabilnym politycznie, przyjaznym dla biznesu i posiada największy w Afryce port przeładunkowy TangerMed. Ten sam raport wskazuje dwucyfrowy wzrost importu polskich kosmetyków w ostatnich latach, wynikający z rozwoju klasy średniej i zmiany obyczajów społeczeństwa.

Podobnie sytuacja wygląda w Tunezji i Algierii, gdzie część społeczeństwa podąża za europejskimi trendami w wielu sektorach gospodarki, w tym w branży beauty. Młoda populacja Afrykanów i szybko rozwijające się gospodarki w regionie, w połączeniu z coraz większym postępem technologicznym, napędzają sprzedaż kosmetyków. Jak twierdzą analitycy, afrykański rynek kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała nadal wykazuje elastyczność, pomimo trudnych warunków gospodarczych w regionie. Europejskie firmy zajmujące się produkcją kosmetyków coraz śmielej dokonują ekspansji na rynek afrykański otwierając swoje sklepy w dużych miastach, najczęściej północnej Afryki.

Wśród dystrybutorów swoją obecność 21 i 22 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce potwierdzili przedstawiciele takich firm jak:

  • Agrimesti, Aseptika, Bahia cosmetics, Best para, Cosmo Beauty, Glow, Herbalya, Lily Bloom, Sante pllus, Perfumerie Africa, Sourires Aux Anges, Gift Marocco z Tunezji,
  • Ilyspharm, Bio safe, Beauty and bio z Algierii
  • Ircos laboratoires, Privaoil z Maroko

Dystrybutorzy i kupcy z Afryki w Europie szukają producentów: perfum, olejków, kremów, kosmetyków do pielęgnacji ciała, włosów, kosmetyków vege, dermokosmetyków, farmaceutyków, suplementów diety i opakowań. Jeśli Twoja firma szuka nowych rynków zbytu i chciałaby nawiązać współpracę z przedstawicielami firm z Afryki warto jeszcze dziś zgłosić się do udziału w kontraktacjach branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty, które odbędą się 21 i 22 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

(ŁK)

Polecane aktualności
23 czerwca 2022
W środę zakończyły się dwudniowe kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej, ale część z dystrybutorów nadal eksploruje region świętokrzyski. W czwartek kilkunastu zagranicznych kupców wzięło udział w wizycie studyjnej w Kieleckim Parku Technologicznym.
22 czerwca 2022
Piotr Snopek z firmy Paszport do Eksportu był prelegentem podczas drugiego dnia prezentacji towarzyszących kontraktacjom Slavic B2Beauty. W swoim wystąpieniu poruszał on tematy związane z finansowaniem działań eksportowych.
22 czerwca 2022
O warunkach, jakie polskie firmy muszą wypełnić, by móc sprzedawać kosmetyki na rynku malezyjskim szczegółowo mówił podczas prelekcji w trakcie Slavic B2Beauty Khairul Ridhwan bin Zahardin, Business Development Manager z  Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
21 czerwca 2022
Spotkania biznesowe dystrybutorów i kupców z producentami kosmetyków i farmaceutyków to nie jedyne punkty w programie Slavic B2Beauty. Równocześnie z nimi w Sali Omega trwają ciekawe prelekcje i prezentacje. Jedną z nich przeprowadziła firma Wastech Recycling.
21 czerwca 2022
Owocnych rozmów biznesowych życzył 60 kupcom z 20 krajów i 32 wystawcom prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń uroczyście otwierając pierwsze kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Lidia Lukowska z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zaznaczała, że co drugi kosmetyk z Polski trafia na eksport. Branża kosmetyczna rośnie więc w siłę i szuka kolejnych rynków eksportowych.
20 czerwca 2022
Uroki krajobrazu naszego regionu na zdjęciach kielczanina Piotra Michalca będą oglądać przedsiębiorcy z całego świata, którzy wezmą udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.
20 czerwca 2022
Już od niedzieli do Kielc przyjeżdżają przedstawiciele firm z różnych stron świata, by wziąć udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. W poniedziałek goście z Malezji i Uzbekistanu wybrali się na wycieczkę po mieście.
20 czerwca 2022
Koncepcje produktów powstały dzięki inspiracji rodzimą naturą, mocą roślinnych składników, ale też historyczną witalnością i siłą wywodzącą się ze słowiańskich tradycji.