SLAVIC B2BEAUTY (18-19.06.2024)

3. Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej

Do wydarzenia pozostało...

Konkretny start dla międzynarodowych biznesów branży kosmetycznej

slavic-2023-strona-01.jpg [135.98 KB] Ponad tysiąc biznesowych spotkań producentów i kupców z różnych stron świata przeprowadzonych w dwa dni wedle ustalonych wcześniej grafików wyróżnia kontraktacje Slavic B2Beauty na arenie polskiej branży kosmetycznej. Sprawdzona formuła owocująca biznesowymi deklaracjami przyciąga coraz większe grono przedsiębiorców z trzech kontynentów. Trzecia edycja, która zostanie przeprowadzona 18 i 19 czerwca, otwiera drzwi dla kupców z Polski i ze świata. Po raz pierwszy wystawcy będą mogli zaprosić także własnych kontrahentów i w Targach Kielce finalizować umowy. Wśród nowości jest także  strefa przeznaczona dla produktów konopnych i zielarskich.    

Rośnie znaczenie kontraktacji Slavic B2Beauty dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej w Polsce i nie tylko. Podczas wydarzenia w czerwcu 2023 ofertę prezentowali producenci także z Ukrainy, Bułgarii, Czech, Włoch i Singapuru. Każdy wystawca prowadził rozmowy biznesowe z kupcami z Azji i Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Europy. Liczne grono wśród nich stanowili przedstawiciele sieci handlowych, marketów i drogerii, producentów i hurtowni. Znaczna część reprezentowała duże firmy, będące wśród liderów sprzedaży kosmetyków w swoich krajach. W sumie przez dwa dni w Centrum Kongresowym Targów Kielce gościli przedsiębiorcy z niemal 30 krajów.

- Formuła trafia w nasze potrzeby. Grafik mieliśmy pełny, rozmawialiśmy z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami. Mogliśmy zaprezentować im nasze produkty, które chcemy eksportować i to jest dla nas cenne – podkreślał Krzysztof Kępa, export manager z polskiej firmy Ava – Laboratorium. – O konkretnych efektach tych rozmów możemy mówić po około sześciu miesiącach od spotkania, zaś o wprowadzeniu na nowy rynek produktów już w 2024. Tak długo trwają procedury.

slavic-2023-strona-02.jpg [129.63 KB] Słowa managera sprawdzają się w praktyce. Po pierwszej edycji Slavic B2Beauty w 2022 roku kilku wystawców nawiązało współprace z przedsiębiorstwami z Kirgistanu, Kazachstanu, Algierii i Izraela, które owocują już w 2023. 

Zaś liczni wystawcy edycji 2023 oczekują na efekty deklaracji. - Kenia, Kirgistan i Gruzja to dziś dla nas nowe rynki docelowe. Przedsiębiorcy z tych krajów byli na naszym stoisku, interesowali się perfumami  i kremami. Relacje zapowiadają się obiecująco - rmówiła  Elżbieta Oleksiewicz-Pilucik, export manager z polskiej firmy Miraculum.

Unikalne produkty ze Slavic B2Beauty na nowe rynki

Wielu z kupców obecnych podczas ostatniego wydarzenia również podkreślało satysfakcję z przeprowadzonych rozmów. Jak zaznaczali, można przeprowadzić wiele spotkań, a jedno z nich okaże się tym rozwojowym.  – Po udziale w kontraktacjach w 2022 roku wprowadzam nowy produkt do oferty mojej firmy, jestem więc ponownie w czerwcu 2023. Warto przyjechać po ten jeden unikalny produkt – mówi Asher Cohen, importer profesjonalnych linii kosmetyków z Izraela, reprezentant firmy Proshop.

Z kolei Eason Yahn Yangh z przedsiębiorstwa Yifei w Szanghaju zaznaczał, że wiele produktów z ofert wystawców będzie próbował wprowadzić na rynek chiński. – Szczególnie zainteresował mnie kolagen z kieleckiej firmy LyoFarm – przyznał. Kolejni azjatyccy kupcy jeszcze w trakcie wydarzenie zastanawiali się nad możliwością sprzedaży produktów przez internet.

Nowości Slavic B2Beauty 2024. Wydarzenie otwarte dla polskich kupców

slavic-2023-strona-03.jpg [149.22 KB] - Rosnące zainteresowanie ze strony zagranicznych przedsiębiorców bardzo nas cieszy. Wydarzenie jest doceniane i uznawane za wartościowe dla branży w wielu krajach. Coraz więcej sygnałów o chęci uczestnictwa w kontraktacjach otrzymujemy także ze strony polskich kupców. Trzecia edycja zostanie otwarta także dla nich – mówi Joanna Marcjan, zastępca dyrektora Wydziału Targów w kieleckim ośrodku wystawienniczym. – Będzie to także szansa dla wystawców na poszerzenie rynku zbytu w Polsce. Z myślą o nich wprowadzamy kolejną nowość.

Na edycję 2024 do Targów Kielce wystawcy będą mogli zaprosić kontrahentów, z którymi współpracują bądź chcieliby nawiązać relacje.  – Sami producenci zgłaszali nam, że tu w naszym ośrodku, chcieliby uzgadniać szczegóły lub finalizować rozmowy. Podczas edycji 2024 będzie to możliwe - podkreśla Agnieszka Puchalska, menedżer kontraktacji Slavic B2Beauty.

Nowością czerwcowego wydarzenia będzie także strefa z produktami konopnymi i zielarskim. – Takich ofert jest wiele, więc planujemy je skumulować w jednej przestrzeni. Centrum Kongresowe dla tych, jak i wszystkich wystawców i gości zapewni pełen komfort podczas prezentacji i rozmów – zaznacza Agnieszka Puchalska.

Międzynarodowa praca nad kontraktacjami w Targach Kielce 

Co się nie zmieni to międzynarodowy charakter wydarzenia, nad którym pracuje sztab specjalistów. Zaangażowani są także eksperci z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Dzięki ich pracy w ostatniej edycji wzięło udział kilkudziesięciu kupców z Azji, Europy i Afryki. W czasie kontraktacji przeprowadzili prelekcje, podczas których szczegółowo omówili rynki Singapuru, Chin i Indii. Radzili, jak producenci powinni się przygotować do zaistnienia na półkach sklepowych w tych krajach i jak sprzedawać za pośrednictwem internetu. Specjaliści z PAIH w różnych krajach świata poszukują przedsiębiorców i przedstawiają im możliwości nawiązania współpracy z firmami w Polsce. Można się spodziewać więc, że trzecia edycja Slavic B2Beauty będzie nie mniej międzynarodowa niż dwie poprzednie. 

Aktualności
29 września 2023
Blanka Chmurzyńska-Brown, wieloletnia dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, z końcem października odchodzi z zespołu. Na stanowisko została wybrana dr inż. Justyna Żerańska. Związek wspierał Targi Kielce w organizacji obu edycji Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.  
18 sierpnia 2023
Polski rynek produktów kosmetycznych i środków higieny osobistej ma wzrosnąć do 5,5 miliarda euro do końca 2027 - prognozuje portal Statista, specjalizujący się w gromadzeniu i wizualizacji danych.
13 lipca 2023
Kieleckie przedsiębiorstwa Lyofarm i Podopharm, Prosper Mira z Bilczy koło Kielc oraz Uzdrowisko Busko – Zdrój zaprezentowali swoje produkty zagranicznym kupcom podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ich ofertę poznawali przedsiębiorcy z Izraela, Chin, Wielkiej Brytanii, Kenii i Algierii.
18-19.06.2024
    18-19.06.2024