SLAVIC B2BEAUTY (27-28.05.2025)

3. Kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej

Do wydarzenia pozostało...

Slavic B2Beauty dla międzynarodowych biznesów branży kosmetycznej

slavic-2023-strona-01.jpg [135.98 KB] Ponad tysiąc biznesowych spotkań producentów i kupców z różnych stron świata przeprowadzonych w dwa dni wedle ustalonych wcześniej grafików wyróżnia kontraktacje Slavic B2Beauty na arenie polskiej branży kosmetycznej. Sprawdzona formuła owocująca biznesowymi deklaracjami przyciąga szerokie grono przedsiębiorców z trzech kontynentów. Trzecia edycja, która zostanie przeprowadzona 27 i 28 maja, otwiera drzwi dla kupców z Polski i ze świata.

Dwie edycje kontraktacji Slavic B2Beauty dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej potwierdziły znaczenie wydarzenia dla tego rynku w Polsce i nie tylko. Podczas wydarzenia w czerwcu 2023 ofertę prezentowali producenci także z Ukrainy, Bułgarii, Czech, Włoch i Singapuru. Każdy wystawca prowadził rozmowy biznesowe z kupcami z Azji i Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Europy. Liczne grono wśród nich stanowili przedstawiciele sieci handlowych, marketów i drogerii, producentów i hurtowni. Znaczna część reprezentowała duże firmy, będące wśród liderów sprzedaży kosmetyków w swoich krajach. W sumie przez dwa dni w Centrum Kongresowym Targów Kielce gościli przedsiębiorcy z niemal 30 krajów.

- Obie edycje Slavic B2Beauty owocowały w setki nawiązanych biznesowych międzynarodowych relacji, spośród których wiele przerodziło się w umowy o współpracy. Naszym celem niezmiennie pozostaje skuteczne wspieranie producentów i kupców w rozwijaniu przedsiębiorstw. W jego realizacji stale wspierają nas liczne branżowe instytucje oraz izby gospodarcze – mówi Agnieszka Puchalska, menedżer projektu w Targach Kielce. - Kierując się zatem tym priorytetem, a także mając na uwadze wszystkie głosy naszych Partnerów, podjęliśmy decyzję o organizacji trzeciej edycji Slavic B2Beauty w dniach 24-25 czerwca 2025 roku, oczywiście w  Centrum Kongresowym Targów Kielce. Zapraszamy przedsiębiorstwa do dalszej współpracy z nami, firmy nieustannie mogą dołączać do grona wystawców. My zaś ani na chwilę nie przestajemy zabiegać o liczne grono międzynarodowych kupców, by udział w wydarzeniu był dla wszystkich stron maksymalnie korzystny. 

Unikalne produkty ze Slavic B2Beauty na nowe rynki

slavic-2023-strona-02.jpg [129.63 KB] Po pierwszej edycji Slavic B2Beauty w 2022 roku kilku wystawców nawiązało współprace z przedsiębiorstwami z Kirgistanu, Kazachstanu, Algierii i Izraela, które zaowocowały już w 2023 i 2024 roku. Zaś liczni wystawcy edycji 2023 realizują złożone deklaracje.

- Kenia, Kirgistan i Gruzja to dziś dla nas nowe rynki docelowe. Przedsiębiorcy z tych krajów byli na naszym stoisku, interesowali się perfumami  i kremami. Relacje zapowiadają się obiecująco - mówiła Elżbieta Oleksiewicz-Pilucik, export manager z polskiej firmy Miraculum.

Wielu z kupców obecnych podczas ostatniego wydarzenia również podkreślało satysfakcję z przeprowadzonych rozmów. Jak zaznaczali, można przeprowadzić wiele spotkań, a jedno z nich okaże się tym rozwojowym.  – Po udziale w kontraktacjach  wprowadzam nowy produkt do oferty mojej firmy. Warto przyjechać po ten jeden unikalny produkt – mówi Asher Cohen, importer profesjonalnych linii kosmetyków z Izraela, reprezentant firmy Proshop.

Slavic B2Beauty 2025 z nowościami

- Rosnące zainteresowanie ze strony zagranicznych przedsiębiorców bardzo nas cieszy. Wydarzenie jest doceniane i uznawane za wartościowe dla branży w wielu krajach. Coraz więcej sygnałów o chęci uczestnictwa w kontraktacjach otrzymujemy także ze strony polskich kupców. Trzecia edycja zostanie otwarta także dla nich – mówi Joanna Marcjan, zastępca dyrektora Wydziału Targów w kieleckim ośrodku wystawienniczym. – Będzie to także szansa dla wystawców na poszerzenie rynku zbytu w Polsce. Z myślą o nich wprowadzamy kolejne możliwości.

Na edycję 2025 do Targów Kielce wystawcy będą mogli zaprosić kontrahentów, z którymi współpracują bądź chcieliby nawiązać relacje.  – Sami producenci zgłaszali nam, że tu w naszym ośrodku, chcieliby uzgadniać szczegóły lub finalizować rozmowy. Podczas edycji 2025 będzie to możliwe - podkreśla Agnieszka Puchalska, menedżer kontraktacji Slavic B2Beauty.

slavic-2023-strona-03.jpg [149.22 KB] Nowością tego wydarzenia będzie także strefa z produktami konopnymi i zielarskim. – Takich ofert jest wiele, więc planujemy je skumulować w jednej przestrzeni. Centrum Kongresowe dla tych, jak i wszystkich wystawców i gości zapewni pełen komfort podczas prezentacji i rozmów – zaznacza Agnieszka Puchalska.

Międzynarodowa praca nad kontraktacjami w Targach Kielce

Co się nie zmienia to międzynarodowy charakter wydarzenia, nad którym pracuje sztab specjalistów. Zaangażowani są eksperci z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Dzięki ich pracy w ostatniej edycji wzięło udział kilkudziesięciu kupców z Azji, Europy i Afryki. W czasie kontraktacji przeprowadzili prelekcje, podczas których szczegółowo omówili rynki Singapuru, Chin i Indii. Radzili, jak producenci powinni się przygotować do zaistnienia na półkach sklepowych w tych krajach i jak sprzedawać za pośrednictwem internetu. Specjaliści z PAIH w różnych krajach świata poszukują przedsiębiorców i przedstawiają im możliwości nawiązania współpracy z firmami w Polsce. Można się spodziewać więc, że trzecia edycja Slavic B2Beauty będzie równie międzynarodowa jak dwie poprzednie.

Aktualności
29 maja 2024
Startują nabory wniosków o dotacje do udziału w międzynarodowych targach odbywających się w kraju - także w Targach Kielce! Małe i średnie przedsiębiorstwa, które zechcą ubiegać się o dofinansowanie, już powinny zacząć przygotowania do tych naborów. Sprawdziliśmy, które działania są dostępne.
11 grudnia 2023
Ponad tysiąc spotkań producentów i kupców z różnych stron świata miało miejsce podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej w Centrum Kongresowym. Udział okazał się owocny dla kupców z Azji, którzy już podpisują kontrakty i potwierdzają udział w trzeciej edycji, planowanej na 18-19 czerwca 2024 roku.
23 listopada 2023
Nowe kontakty, nowe rynki, nowe możliwości – kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beuty otwierają kolejne rozdziały dla międzynarodowej współpracy producentów biorących udział w wydarzeniu. Dwie edycje potwierdziły skuteczność spotkań w Targach Kielce. Producenci już mogą dołączać do edycji 2024, która odbędzie się w dniach 18 i 19 czerwca. Do końca roku można zamówić przygotowanie stoiska w promocyjnej cenie.
03 listopada 2023
Zespół organizujący w Targach Kielce kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty nie ustaje w pracach i już przygotowuje trzecią edycję na czerwiec 2024. Przedstawicielki promują wydarzenie w Rydze, podczas targów Baltic Beauty prowadzą rozmowy z producentami i kupcami.
06 października 2023
Menedżer kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Agnieszka Puchalska oraz zastępca Monika Szydłowska goszczą w Sofii, w Bułgarii. Od 6 do 8 października podczas targów Arena of Beauty rozmawiają z wystawcami oraz przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
29 września 2023
Blanka Chmurzyńska-Brown, wieloletnia dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, z końcem października odchodzi z zespołu. Na stanowisko została wybrana dr inż. Justyna Żerańska. Związek wspierał Targi Kielce w organizacji obu edycji Kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.  
18 sierpnia 2023
Polski rynek produktów kosmetycznych i środków higieny osobistej ma wzrosnąć do 5,5 miliarda euro do końca 2027 - prognozuje portal Statista, specjalizujący się w gromadzeniu i wizualizacji danych.
13 lipca 2023
Kieleckie przedsiębiorstwa Lyofarm i Podopharm, Prosper Mira z Bilczy koło Kielc oraz Uzdrowisko Busko – Zdrój zaprezentowali swoje produkty zagranicznym kupcom podczas drugich kontraktacji dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty w Targach Kielce. Ich ofertę poznawali przedsiębiorcy z Izraela, Chin, Wielkiej Brytanii, Kenii i Algierii.
27-28.05.2025
    27-28.05.2025