TK-zloty-medal-2024-A4-pl.jpg
Wystawcy targów Agrotech 2024 już mogą zgłaszać produkty do konkursu o Złoty Medal.

Konkurs o Złoty Medal Targów Agrotech wystartował! Czas na zgłoszenie produktów

29 stycznia 2024
Złoty Medal Targów Agrotech rokrocznie otrzymują maszyny lub rozwiązania technologiczne, które wyróżniają się innowacyjnością i funkcjonalnością. Nie inaczej stanie się i podczas najbliższego wydarzenia. Przedsiębiorstwa już mogą zgłaszać do konkursu wybrane produkty, które zaprezentują w dniach 8-10 marca w Targach Kielce.

Kliknij i przejdź, by pobrać formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu o Złoty Medal Targów Agrotech 2024 

- Na przestrzeni lat gama docenianych produktów była bardzo różnorodna. Nagradzane były zarówno potężne maszyny rolnicze naszpikowane elektroniką, mniejsze innowacyjne produkty, oprogramowania czy technologie usprawniające prace w rolnictwie – mówi doktor inż. Andrzej Seliga z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego Państwowego Instytutu Badawczego (oddział w Warszawie), przewodniczący Komisji Konkursowej o Złoty Medal targów Agrotech. Instytut wspólnie z Targami Kielce organizuje przedsięwzięcie. 

Jak zaznacza dr inż. Andrzej Seliga, podczas opiniowania, członkowie kapituły analizują właściwości funkcjonalne zgłoszonych produktów, parametry eksploatacyjne, ergonomię i bezpieczeństwo, efektywność stosowania, energochłonność, jakość i estetykę wykonania, wpływ na środowisko naturalne, znaczenie ma też nowość na rynku.

Komisja konkursowa złożona jest ze specjalistów. To przedstawiciele instytucji ściśle związanych z branżą rolną. - Eksperci dokładnie zapoznają się z kartą zgłoszeniową i otrzymaną dokumentacją. Ocena jest w 100 procentach obiektywna – podkreśla doktor inż. Andrzej Seliga.

Produkt do konkursu może zgłosić każdy wystawca targów Agrotech. Kluczowe jest, by produkt był prezentowany podczas wydarzenia.

 

Jak zgłosić produkt do konkursu o Złoty Medal?  

Zacząć należy od pobrania  karty zgłoszeniowej ze strony targikielce.pl/agrotech. 

Wypełnioną wraz z dokumentacją trzeba wysłać na adres:

Instytut Technologiczno-Przyrodniczy Państwowy Instytut Badawczy, Oddział Warszawa,

ulica Rakowiecka 32, 02-532 Warszawa,

Sekretariat Konkursu – Złoty Medal Targów Agrotech’24 

Termin nadsyłania dokumentów mija 16 lutego.

Złote Medale Targów Agrotech zostaną wręczone podczas uroczystej Gali pierwszego dnia targów Agrotech, w piątek 8 marca.   

 

Targi Agrotech odbędą się w dniach 8 - 10 marca 2024 w Targach Kielce.

 

/MŚ/

Polecane aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
10 marca 2024
Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Trzydniowy program targów był nasycony spotkaniami ze osobami z rolniczych programów oraz popularnymi youtuberami.
10 marca 2024
Kiedy rolnicy, a więc i dystrybutorzy maszyn mogą się spodziewać puli pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zakup ciągników i sprzętów? Kiedy kolejny nabór na rolnictwo 4.0? To były najważniejsze pytania zadawane specjalistom z ProInvest Karolinie Szałas i Grzegorzowi Przysusze w czasie szkolenia, które przeprowadzili na targach Agrotech.
10 marca 2024
Znany polski rolnik, TikToker i uczestnik programów telewizyjnych odwiedził 29. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej! Na stoisku firmy Wanicki Agro poprowadził konkurs z rolnictwa precyzyjnego, które stało się absolutnym hitem wśród nowości na tegorocznych Targach AgroTech.
10 marca 2024
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
10 marca 2024
520 firm z 17 krajów przywiozło do kieleckiego ośrodka wystawienniczego ofertę najnowocześniejszych maszyn, technologii i środków produkcji. Okazja, żeby zobaczyć sprzęt rolniczy jeszcze dziś do 17.00
09 marca 2024
Targi Agrotech 2024 to doskonała okazja, aby spotkać znane z sieci oraz telewizyjnych programów osoby związane z branżą rolniczą. Wielu fanów przyciągnęło spotkanie z popularnymi Youtuberami - Rolnikiem Nieprofesjonalnym i Rolnikiem na każdą okazję. Goście opowiedzieli o swoich działaniach w sieci oraz o tym, dlaczego odwiedzanie targów jest dla nich wartościowym doświadczeniem zawodowym. Zdradzili także, że filmy, które publikują w sieci często nagrywają i montują podczas pracy w polu.
09 marca 2024
29. Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszyła uroczysta inauguracja Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Podczas oficjalnego podpisania listu intencyjnego przez członków oraz założycieli klastra, zaprezentowano także cele tej nowatorskiej w branży ogrodniczej inicjatywy.