431752044-407396381981042-7203475687026146287-n.jpg
Karolina Szałas i Grzegorz Przysucha omówili działania z nowego PROWu.

Agrotech 2024. O pieniądzach na maszyny podczas spotkania o nowym PROWie

10 marca 2024
Kiedy rolnicy, a więc i dystrybutorzy maszyn mogą się spodziewać puli pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zakup ciągników i sprzętów? Kiedy kolejny nabór na rolnictwo 4.0? To były najważniejsze pytania zadawane specjalistom z ProInvest Karolinie Szałas i Grzegorzowi Przysusze w czasie szkolenia, które przeprowadzili na targach Agrotech.

Targi rolnicze w Kielcach to przede wszystkim prezentacja najnowszych na rynku technologii dla rolników, a miejsce zdobywania informacji m.in. o możliwości finansowania zakupu maszyn, dopłatach bezpośrednich i ekoschematach. Trzeciego dnia wystawy, która do Targów Kielce przyciągnęła rzesze rolników, eksperci z firmy ProInvest Doradztwo Inwestycyjne omówili działania przygotowywane w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

– W ramach działań „Młody Rolnik”, „Rozwój małych gospodarstw”, czyli nowa „restrukturyzacja”, „Inwestycje przyczyniające się do ochrony środowiska i klimatu” będzie można zakupić maszyny lub ciągniki do gospodarstw – mówili Grzegorz Przysucha i Karolina Szałas. – Na nabory w ramach rolnictwa 4.0 trzeba będzie poczekać, ale szybko mają zostać rozpatrzone wnioski już złożone.

 

Eksperci omówili planowane działania z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2023-2027. Wyjaśnili warunki korzystania z poszczególnych możliwości, przedstawili także, jak będzie wyglądał nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie łącznie z ekoschematami. – Jeśli składając wniosek o dopłaty bezpośrednie nie skorzystamy z ekoschematów, będziemy mieli dopłaty 30 procent niższe, tak jak to się stało w tym roku – zaznaczała Karolina Szałas.

- Warto spróbować. Jeśli rolnik raz przejdzie przez te formalności, w kolejnym rozdaniu poradzi sobie już bez większych problemów – dodawał Grzegorz Przysucha.  

Targi Agrotech trwały w Targach Kielce od 8 do 10 marca 2024. 

/MŚ/

Polecane aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
10 marca 2024
Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Trzydniowy program targów był nasycony spotkaniami ze osobami z rolniczych programów oraz popularnymi youtuberami.
10 marca 2024
Znany polski rolnik, TikToker i uczestnik programów telewizyjnych odwiedził 29. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej! Na stoisku firmy Wanicki Agro poprowadził konkurs z rolnictwa precyzyjnego, które stało się absolutnym hitem wśród nowości na tegorocznych Targach AgroTech.
10 marca 2024
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
10 marca 2024
520 firm z 17 krajów przywiozło do kieleckiego ośrodka wystawienniczego ofertę najnowocześniejszych maszyn, technologii i środków produkcji. Okazja, żeby zobaczyć sprzęt rolniczy jeszcze dziś do 17.00
09 marca 2024
Targi Agrotech 2024 to doskonała okazja, aby spotkać znane z sieci oraz telewizyjnych programów osoby związane z branżą rolniczą. Wielu fanów przyciągnęło spotkanie z popularnymi Youtuberami - Rolnikiem Nieprofesjonalnym i Rolnikiem na każdą okazję. Goście opowiedzieli o swoich działaniach w sieci oraz o tym, dlaczego odwiedzanie targów jest dla nich wartościowym doświadczeniem zawodowym. Zdradzili także, że filmy, które publikują w sieci często nagrywają i montują podczas pracy w polu.
09 marca 2024
29. Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszyła uroczysta inauguracja Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Podczas oficjalnego podpisania listu intencyjnego przez członków oraz założycieli klastra, zaprezentowano także cele tej nowatorskiej w branży ogrodniczej inicjatywy.
09 marca 2024
29. Targi Techniki Rolniczej Agrotech i 23. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągają gości z całego kraju. Program targów wypełniony jest po brzegi spotkaniami ze znanymi osobami z branży, w tym również z youtuberami. Chętni mogą przetestować komputerową grę Farming Simulator.