Odznaczeni.jpg

Agrotech 2024. Prezes Targów Kielce i dyrektor projektu docenieni za pracę na rzecz rolnictwa

10 marca 2024
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.

-  Agrotech od lat jest największym wydarzeniem targowym pod dachem w naszej części Europy. Zawsze rolnicy znajdują tu prezentacje najnowocześniejszej techniki, która inspiruje ich do rozwoju. Tysiące maszyn, urządzeń i środków produkcji pokazywanych w naszych halach trafiło przez te lata do gospodarstw, unowocześniając je i usprawniając prace rolników – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Rolę kieleckich targów techniki rolniczej docenił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski. Odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” wręczył szefowi kieleckiego ośrodka dr. Andrzejowi Mochoniowi oraz Kamilowi Perzowi, dyrektorowi projektu Agrotech w piątek, 8 marca, podczas uroczystości otwarcia wydarzenia w Targach Kielce.  

- Gratuluję Kamilowi Perzowi i całemu zespołowi pracującemu przy największym wydarzeniu organizowanym przez Targi Kielce. Jestem dumny, że możemy przyczyniać od 29 lat do rozwoju polskiego rolnictwa. Dziękuję Panu Ministrowi za docenienie naszego zaangażowania  - zaznaczył prezes Andrzej Mochoń.

W tegorocznych targach Agrotech wzięło udział 520 firm z 17 krajów. To największa edycja od czasów pandemii. Wystawa zajęła powierzchnię 70 tys. metrów kwadratowych. Rok temu wystawiło się 450 firm z 15 krajów na 63 tys. metrów kwadratowych.

Polecane aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
10 marca 2024
Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Trzydniowy program targów był nasycony spotkaniami ze osobami z rolniczych programów oraz popularnymi youtuberami.
10 marca 2024
Kiedy rolnicy, a więc i dystrybutorzy maszyn mogą się spodziewać puli pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zakup ciągników i sprzętów? Kiedy kolejny nabór na rolnictwo 4.0? To były najważniejsze pytania zadawane specjalistom z ProInvest Karolinie Szałas i Grzegorzowi Przysusze w czasie szkolenia, które przeprowadzili na targach Agrotech.
10 marca 2024
Znany polski rolnik, TikToker i uczestnik programów telewizyjnych odwiedził 29. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej! Na stoisku firmy Wanicki Agro poprowadził konkurs z rolnictwa precyzyjnego, które stało się absolutnym hitem wśród nowości na tegorocznych Targach AgroTech.
10 marca 2024
520 firm z 17 krajów przywiozło do kieleckiego ośrodka wystawienniczego ofertę najnowocześniejszych maszyn, technologii i środków produkcji. Okazja, żeby zobaczyć sprzęt rolniczy jeszcze dziś do 17.00
09 marca 2024
Targi Agrotech 2024 to doskonała okazja, aby spotkać znane z sieci oraz telewizyjnych programów osoby związane z branżą rolniczą. Wielu fanów przyciągnęło spotkanie z popularnymi Youtuberami - Rolnikiem Nieprofesjonalnym i Rolnikiem na każdą okazję. Goście opowiedzieli o swoich działaniach w sieci oraz o tym, dlaczego odwiedzanie targów jest dla nich wartościowym doświadczeniem zawodowym. Zdradzili także, że filmy, które publikują w sieci często nagrywają i montują podczas pracy w polu.
09 marca 2024
29. Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszyła uroczysta inauguracja Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Podczas oficjalnego podpisania listu intencyjnego przez członków oraz założycieli klastra, zaprezentowano także cele tej nowatorskiej w branży ogrodniczej inicjatywy.
09 marca 2024
29. Targi Techniki Rolniczej Agrotech i 23. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągają gości z całego kraju. Program targów wypełniony jest po brzegi spotkaniami ze znanymi osobami z branży, w tym również z youtuberami. Chętni mogą przetestować komputerową grę Farming Simulator.