Konkurs o Złoty Medal Targów Agrotech wystartował! Czas  na zgłoszenie produktów 

Złoty Medal Targów Agrotech rokrocznie otrzymują maszyny lub rozwiązania technologiczne, które wyróżniają się innowacyjnością i funkcjonalnością. Nie inaczej stanie się i podczas najbliższego wydarzenia. Przedsiębiorstwa już mogą zgłaszać do konkursu wybrane produkty, które zaprezentują w dniach 8-10 marca w Targach Kielce. Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem do pobrania pod artykułem.

tk-zloty-medal-pl.jpg [249.34 KB] - Na przestrzeni lat gama nagrodzonych produktów była bardzo różnorodna. Nagradzane były zarówno potężne maszyny rolnicze naszpikowane elektroniką, mniejsze innowacyjne produkty, oprogramowania czy technologie usprawniające prace w rolnictwie – mówi doktor inż. Andrzej Seliga z Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego Państwowego Instytutu Badawczego (oddział w Warszawie), przewodniczący Komisji Konkursowej o Złoty Medal targów Agrotech. Instytut wspólnie z Targami Kielce organizuje przedsięwzięcie. 

Jak zaznacza dr inż. Andrzej Seliga, podczas opiniowania, członkowie kapituły analizują właściwości funkcjonalne zgłoszonych produktów, parametry eksploatacyjne, ergonomię i bezpieczeństwo, efektywność stosowania, energochłonność, jakość i estetykę wykonania, wpływ na środowisko naturalne, znaczenie ma też nowość na rynku.

- Komisja konkursowa złożona jest ze specjalistów. To przedstawiciele instytucji związanych z branżą rolną - Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Departamentu Rolnictwa Ekologicznego i Jakości Żywności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego w Radzikowie, Sieci Badawczej Łukasiewicz Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu, Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, Instytutu Zootechniki - Państwowego Instytutu Badawczego  w Krakowie,  Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego - Państwowego Instytutu Badawczego Oddział w Warszawie. W tym gronie jest także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.

- Eksperci dokładnie zapoznają się z kartą zgłoszeniową i otrzymaną dokumentacją. Ocena jest w 100 procentach obiektywna – podkreśla doktor inż. Andrzej Seliga.

Produkt do konkursu może zgłosić każdy wystawca targów Agrotech. Kluczowe jest, by produkt był prezentowany podczas wydarzenia.

Kartę zgłoszeniową oraz regulamin można pobrać poniżej. Skompletowane zgłoszenie należy wysłać na adres:

Instytut Technologiczno-Przyrodniczy Państwowy Instytut Badawczy, Oddział Warszawa,
ulica Rakowiecka 32, 02-532 Warszawa,
Sekretariat Konkursu – Złoty Medal Targów Agrotech’24 

Termin nadsyłania dokumentów mija 16 lutego.

Złote Medale Targów Agrotech zostaną wręczone podczas uroczystej Gali pierwszego dnia targów Agrotech, w piątek 8 marca.   

Pliki do pobrania

 

8-10.03.2024
Godziny otwarcia
 • 08 III 2024
  10:00 - 17:00
 • 09 III 2024
  09:00 - 17:00
 • 10 III 2024
  09:00 - 17:00
  8-10.03.2024
  Godziny otwarcia
  • 08 III 2024
   10:00 - 17:00
  • 09 III 2024
   09:00 - 17:00
  • 10 III 2024
   09:00 - 17:00