grafika-aktualnosci-Plastpol-565x400.png

Panel na temat IT w branży tworzyw sztucznych na Plastpolu

26 kwietnia 2022
Zapraszamy na Panel „Informatyka w Produkcji”, który podczas targów PLASTPOL poprowadzą eksperci firmy Streamsoft – producenta i dostawcy systemu ERP Streamsoft Prestiż. Podczas spotkania poruszymy zagadnienia IT w branży tworzyw sztucznych. Spotkanie odbędzie się 26 maja 2022.

Agenda

11:00 – 12:30

Blok I – Proces Zarządzania Produkcją

 • Kalkulacja oferty/zamówienia – z wykorzystaniem dedykowanego konfiguratora
 • Definicja technologii – z uwzględnieniem specyfiki branży
 • Obsługa i rozliczenie zleceń produkcyjnych – z omówieniem planowania pracy urządzeń
  na produkcji oraz dedykowanych paneli meldunkowych
 • Dobre praktyki wdrożeniowe – case study firma APON
  Klient Streamsoft Prestiż, producent wyrobów z tworzyw sztucznych

12:30 – 13:00

Czas na dyskusję i pytania

13:00 – 14:00

Blok II – Rola Logistyki Magazynowej w procesie produkcji

 • Przyjęcie surowca na magazyn materiałów – z identyfikacją granulatów, barwników itd.
 • Przyjęcie na magazyn z produkcji – w tym zarządzanie jednostkami logistycznymi
 • Reidentyfikacja / Tracebility produktu – kontrola partii materiałowej w procesie produkcji

13:30 – 14:00

Czas na dyskusję i pytania

 

Szczegóły i możliwość zapisu na stronie https://www.informatykawprodukcji.pl/tworzywa-sztuczne/

Polecane aktualności
26 maja 2022
Przedstawiciele instytucji i firm pod skrzydłami Qatar-Poland Business Council przedstawili ofertę współpracy z polskimi i europejskimi firmami podczas Targów PLASTPOL w Targach Kielce. Katarczycy liczą na poszerzenie wpływów w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych
25 maja 2022
Podczas gali PLATINUM PLAST poznaliśmy zdobywców medali i wyróżnień za najlepsze produkty 26. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, laureatów konkursu OMNIPLAST 2022 oraz zwycięzców wyróżnionych nagrodami TOP DESIGN za aranżację stoisk.
25 maja 2022
Po wielu zmaganiach zakończył się konkurs OMNIPLAST. Turniej od lat był częścią targów PLASTPOL. W tym roku odbył się po raz pierwszy po pandemicznej przerwie.
25 maja 2022
„W DRODZE DO LEPSZEGO JUTRA – POSTĘP I ROZWÓJ W TECHNOLOGIACH PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH” – pod taką nazwą odbyło się tegoroczne seminarium technologiczne PLASTECH-INFO. Wydarzenie jest stałym elementem targów PLASTPOL w Targach Kielce.
24 maja 2022
Konferencja prasowa Plastics Europe Polska na trwałe wpisała się w oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, których 26. edycja rozpoczęła się 24 maja. W tym roku, oprócz podsumowania kondycji branży w oparciu o oficjalne statystyki europejskie i krajowe, zaprezentowano pogłębioną analizę danych dotyczących obiegu tworzyw w gospodarce w Polsce.
24 maja 2022
Tradycją rozpoczętych dziś Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy są wizyty sportowców na stoisku Grupy Azoty. W pierwszym dniu wystawy kibice mogli spotkać Michała Jureckiego i Mateusz Zembrzyckiego - szczypiornistów Azotów Puławy, którzy tegoroczne rozgrywki najwyższej ligi piłkarzy ręcznych zakończą z brązowymi medalami Mistrzostw Polski.
24 maja 2022
Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
24 maja 2022
Elbi-Wrocław – producent maszyn przemysłowych dla światowych marek przekazał wszystkie fundusze na udział w Targach PLASTPOL na pomoc narodowi ukraińskiemu. Elbi-Wrocław miał pokazać swoje produkty na targach PLASTPOL. Zamiast tego, w miejscu stoiska firmy na targach znajduje się wymowna pusta przestrzeń z dywanem w kolorach ukraińskiej flagi.