Nowe-rynki-nowe-mozliwosci.png

Zamknięcie rynku rosyjskiego szansą na nowe kierunki dla branży kosmetycznej!

27 kwietnia 2022
Napięta sytuacja geopolityczna w Europie Wschodniej niesie za sobą konsekwencje dla wielu branży. Firmy masowo wycofują się z dotychczasowej aktywności na rynku rosyjskim. Podobnie sprawa wygląda w branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Pamiętajmy jednak, że zamknięcie rynku w jednym kraju, nie zamyka możliwości eksportu, ale otwiera oczy na nowe kierunki.

Właśnie dlatego warto wziąć udział w kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej, jakie odbędą się 21 i 22 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Producenci kosmetyków, którzy do tej pory eksportowali swoje produkty do Rosji, będą mogli obrać nowe kierunki ekspansji, dzięki biznesowym spotkaniom z kupcami z całego świata.

 

Slavic B2Beauty drogą do nowych rynków!

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, partner merytoryczny SLAVIC B2BEAUTY, poinformował, że większość firm członkowskich zaniechała sprzedaży swoich produktów do Rosji. Dla wielu z nich eksport jest głównym źródłem przychodów, a Rosja stanowiła jego dużą część, dlatego jak najszybciej muszą wypełnić powstałą lukę. I tu z pomocą przychodzą zagraniczni kupcy i dystrybutorzy, z takich krajów jak: Katar, Kazachstan, Uzbekistan, Malezja, Izrael, Czechy, Wielka Brytania, Hiszpania, Holandia, czy Chiny, którzy pojawią się w Kielcach i będą na wyciagnięcie ręki. Długie podróże do odległych krajów zastąpi wizyta na pierwszych targach Slavic B2Beauty i nawiązanie biznesowego partnerstwa z Izbami Gospodarczymi, międzynarodowymi firmami, konsorcjami i sieciami, które poszukują producentów naturalnych i ekologicznych kosmetyków.

 

Kierunek Azja!

W ostatnich latach najszybciej rozwijającym się rynkiem kosmetycznym na świecie był rynek Azji. Duży wpływ ma tu oczywiście populacja, przekraczająca 4,5 mld mieszkańców, oraz wzrost urbanizacji. Właśnie to czyni go największym rynkiem kosmetycznym na świecie. Zeszłoroczne dane pokazują, że właśnie Uzbekistan, obok Kazachstanu, Szwajcarii, czy Mołdawii, był jednym z najdynamiczniej rozwijających się kierunków sprzedaży polskich kosmetyków. Warto zatem wziąć udział w czerwcowych spotkaniach biznesowych, dzięki którym producenci zyskają możliwość kontaktu z zagranicznymi dystrybutorami, negocjacji cen i  ustalenia łańcucha dostaw.

 

Dołącz do Slavic B2Beauty i daj się porwać słowiańskiemu pięknu!

Czerwcowe wydarzenie branży beauty to szansa rozwoju nie tylko dla producentów kosmetyków, ale również dla dystrybutorów i przedstawicieli sieci handlowych szukających nowego asortymentu dla swoich drogerii. Słowiańskie kremy, balsamy, mydła i inne naturalne i ekologiczne kosmetyki, które zyskują coraz większą popularność, sprawią, że ich oferta wzbogaci się o pożądane przez konsumentów artykuły.

Na zgłoszenia do czerwcowych kontraktacji czekamy tylko do 15 maja.

(ŁK)

Polecane aktualności
23 czerwca 2022
W środę zakończyły się dwudniowe kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej, ale część z dystrybutorów nadal eksploruje region świętokrzyski. W czwartek kilkunastu zagranicznych kupców wzięło udział w wizycie studyjnej w Kieleckim Parku Technologicznym.
22 czerwca 2022
Piotr Snopek z firmy Paszport do Eksportu był prelegentem podczas drugiego dnia prezentacji towarzyszących kontraktacjom Slavic B2Beauty. W swoim wystąpieniu poruszał on tematy związane z finansowaniem działań eksportowych.
22 czerwca 2022
O warunkach, jakie polskie firmy muszą wypełnić, by móc sprzedawać kosmetyki na rynku malezyjskim szczegółowo mówił podczas prelekcji w trakcie Slavic B2Beauty Khairul Ridhwan bin Zahardin, Business Development Manager z  Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
21 czerwca 2022
Spotkania biznesowe dystrybutorów i kupców z producentami kosmetyków i farmaceutyków to nie jedyne punkty w programie Slavic B2Beauty. Równocześnie z nimi w Sali Omega trwają ciekawe prelekcje i prezentacje. Jedną z nich przeprowadziła firma Wastech Recycling.
21 czerwca 2022
Owocnych rozmów biznesowych życzył 60 kupcom z 20 krajów i 32 wystawcom prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń uroczyście otwierając pierwsze kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Lidia Lukowska z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zaznaczała, że co drugi kosmetyk z Polski trafia na eksport. Branża kosmetyczna rośnie więc w siłę i szuka kolejnych rynków eksportowych.
20 czerwca 2022
Uroki krajobrazu naszego regionu na zdjęciach kielczanina Piotra Michalca będą oglądać przedsiębiorcy z całego świata, którzy wezmą udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.
20 czerwca 2022
Już od niedzieli do Kielc przyjeżdżają przedstawiciele firm z różnych stron świata, by wziąć udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. W poniedziałek goście z Malezji i Uzbekistanu wybrali się na wycieczkę po mieście.
20 czerwca 2022
Koncepcje produktów powstały dzięki inspiracji rodzimą naturą, mocą roślinnych składników, ale też historyczną witalnością i siłą wywodzącą się ze słowiańskich tradycji.