6..JPG
Jedna z prac Khrystyny Kvyk prezentowanych podczas Wystawy Sacroexpo.

Wyjątkowa ekspozycja ikon podczas Wystawy Sacroexpo

15 września 2021
Uczestnicy targów Sacroexpo będą mogli zapoznać się z twórczością Khrystyny Kvyk - malarki ikon i nauczycielki sztuk pięknych, łączącej tradycyjny kanon ikony z nowoczesną estetyką.

Khrystyna Kvyk to niezwykle utalentowana artystka, malarka, nauczyciel sztuk plastycznych, absolwentka  Wydziału Sztuki Sakralnej Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Jej zainteresowania koncentrują się wokół sztuki ikony, jej tradycji bizantyńskich oraz współczesnej ikonografii. W swojej twórczości artystka łączy tradycyjny kanon ikony z nowoczesną estetyką. Khrystyna Kvyk jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Ikonograficznego „Nowa Epifania Piękna” organizowanego przez Muzeum Ikon w Supraślu. Artystka zdobyła również wiele nagród i wyróżnień: nagrodę główną za przedstawienie „Apokalipsa”, drugą nagrodę za ikonę „Pokłon Trzech Króli”.

Prace artystki można znaleźć w zbiorach prywatnych zarówno w kraju, jak i za granicą: jej ikony były wystawiane na licznych wystawach w Polsce, Grecji i na Ukrainie. Podczas tegorocznej Wystawy Sacroexpo będzie można podziwiać dzieła malarki na specjalnie zaaranżowanej ekspozycji. Wśród prezentowanych prac pojawią się takie dzieła jak: „Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny”, „Wprowadzenie Najświętszej Maryi Panny do Świątyni”, „Spotkanie Maryi z Elżbietą”, Ikona Matki Bożej „Wcielenie”, Ikona Matki Bożej Hodegetrii czy Ikona Matki Bożej „Bolesnej”.

Na 22. edycję Wystawy Sacroexpo zapraszamy już od 27 do 29 września 2021 roku do Targów Kielce!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

(MCh)

Polecane aktualności
28 września 2021
Udział w konferencji zorganizowanej przez Centrum Duszpasterskie Wesoła 54 wzięła ukraińska pisarka ikon Khrystyna Kvyk i prof. dr hab. Krystyna Stawecka – kierownik Muzeum Ikon w Supraślu
28 września 2021
Tradycją Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO są wyróżnienia wręczane przez Prawosławnego Arcybiskupa Przemyskiego i Gorlickiego Najprzewielebniejszy Paisjusza.
28 września 2021
W ramach XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce odbyło się spotkanie Ekonomów i Sekretarzy Prowincjonalnych Zakonów w Polsce.
28 września 2021
Trwa spotkanie zorganizowane przez Forum Współpracy Międzyzakonnej oraz Komisję ds. Ekonomicznych KWPZM, we współpracy z firmą INNPACT. Debata o tym "Jak przygotować się w zgromadzeniach i podmiotach kościelnych na duże wzrosty kosztów energii i gazu w kolejnych latach?" skierowana jest do gości targów SACROEXPO
27 września 2021
Podczas tegorocznej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce, oprócz firm z branży sakralnej znalazło się także miejsce na kontemplację sztuki. Wystawa ikon we współczesnej odsłonie zorganizowana została przez Szkołę Pisania Ikon Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54.
27 września 2021
Medal Papieskiej Rady ds. Kultury przyznany został już po raz 17.
27 września 2021
W uroczystości udział wzięli m.in. JE dr hab. Grzegorz Ryś – Arcybiskup Metropolita Łódzki i JE dr Jan Piotrowski - Biskup Diecezji Kieleckiej.
23 września 2021
Jeden z czołowych dostawców sprzętu audiowizualnego w Polsce z ponad 20 letnim doświadczeniem jest jednym z tegorocznych Wystawców targów Sacroexpo.