Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
6..JPG
Jedna z prac Khrystyny Kvyk prezentowanych podczas Wystawy Sacroexpo.

Wyjątkowa ekspozycja ikon podczas Wystawy Sacroexpo

15 września 2021
Uczestnicy targów Sacroexpo będą mogli zapoznać się z twórczością Khrystyny Kvyk - malarki ikon i nauczycielki sztuk pięknych, łączącej tradycyjny kanon ikony z nowoczesną estetyką.

Khrystyna Kvyk to niezwykle utalentowana artystka, malarka, nauczyciel sztuk plastycznych, absolwentka  Wydziału Sztuki Sakralnej Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Jej zainteresowania koncentrują się wokół sztuki ikony, jej tradycji bizantyńskich oraz współczesnej ikonografii. W swojej twórczości artystka łączy tradycyjny kanon ikony z nowoczesną estetyką. Khrystyna Kvyk jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Ikonograficznego „Nowa Epifania Piękna” organizowanego przez Muzeum Ikon w Supraślu. Artystka zdobyła również wiele nagród i wyróżnień: nagrodę główną za przedstawienie „Apokalipsa”, drugą nagrodę za ikonę „Pokłon Trzech Króli”.

Prace artystki można znaleźć w zbiorach prywatnych zarówno w kraju, jak i za granicą: jej ikony były wystawiane na licznych wystawach w Polsce, Grecji i na Ukrainie. Podczas tegorocznej Wystawy Sacroexpo będzie można podziwiać dzieła malarki na specjalnie zaaranżowanej ekspozycji. Wśród prezentowanych prac pojawią się takie dzieła jak: „Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny”, „Wprowadzenie Najświętszej Maryi Panny do Świątyni”, „Spotkanie Maryi z Elżbietą”, Ikona Matki Bożej „Wcielenie”, Ikona Matki Bożej Hodegetrii czy Ikona Matki Bożej „Bolesnej”.

Na 22. edycję Wystawy Sacroexpo zapraszamy już od 27 do 29 września 2021 roku do Targów Kielce!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

(MCh)

Polecane aktualności
23 września 2021
Jeden z czołowych dostawców sprzętu audiowizualnego w Polsce z ponad 20 letnim doświadczeniem jest jednym z tegorocznych Wystawców targów Sacroexpo.
23 września 2021
Różańce, modlitewniki, dewocjonalia, ogromy wybór obrazków i ikon w okazyjnych cenach. To wszystko czekać będzie na gości XXII edycji Wystawy SACROEXPO, na stoisku firmy KUBARA Dewocjonalia.
23 września 2021
Podczas tegorocznej Wystawy Sacroexpo nie zabraknie prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań stosowanych w budownictwie, architekturze oraz podczas rewitalizacji obiektów sakralnych.
22 września 2021
Windhager – jedna z wiodących marek w Europie, w zakresie odnawialnych źródeł ciepła jest Wystawcą tegorocznej edycji targów branży sakralnej Sacroexpo
22 września 2021
Główny dystrybutor produktów OIKOS w Polsce jednym z tegorocznych Wystawców Sacroexpo!
22 września 2021
Firma LDM Electronic – polski producent profesjonalnego nagłośnienia obchodzący w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia - jednym z Wystawców targów branży sakralnej.
21 września 2021
Podczas spotkania branży sakralnej nie zabraknie wydawnictw oferujących wartościowe publikacje oraz czasopisma religijne. Jednym z Wystawców tegorocznej Wystawy Sacroexpo będzie Wydawnictwo św. Stanisława BM.
21 września 2021
Sprzątanie powierzchni m.in. w domach rekolekcyjnych, kościołach czy na plebaniach wymaga stosowania odpowiednich środków czystości. Z pomocą przychodzi firma DCC Group, która swoje produkty i usługi zaprezentuje podczas zbliżającej się Wystawy Sacroexpo w Targach Kielce.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy