1Z6L6176.jpg

Spotkania Ekonomów i Sekretarzy Prowincjonalnych Zakonów w czasie Sacroexpo

28 września 2021
W ramach XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce odbyło się spotkanie Ekonomów i Sekretarzy Prowincjonalnych Zakonów w Polsce.

- Nastąpiły duże zmiany prawne w jednej z ksiąg kodeksu prawa kanonicznego – mówi ojciec Rober Wawrzyniecki z Forum Współpracy Międzyzakonnej – Dokumenty dotyczące administrowania dobrami materialnymi wydała Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Będziemy zastanawiać się, w jak w sposób płynny wprowadzić zmiany zaproponowane w tych aktach. – podkreślił organizator konferencji.

A te wchodzą w życie 8 grudnia. Nowe przepisy są rezultatem ponad 10 lat pracy i zostały zawarte w konstytucji apostolskiej "Pascite Gregem Dei" autorstwa papieża Franciszka. Zmiany dotyczą dokładnie Księgi VI Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Zakonnicy od wielu lat wybierają Targi Kielce, jako miejsce spotkań. Podczas zeszłorocznej wystawy dyskutowano między innymi o kwestiach RODO, a także „zeroemisyjności”.

(MBr)

Polecane aktualności
28 września 2021
Udział w konferencji zorganizowanej przez Centrum Duszpasterskie Wesoła 54 wzięła ukraińska pisarka ikon Khrystyna Kvyk i prof. dr hab. Krystyna Stawecka – kierownik Muzeum Ikon w Supraślu
28 września 2021
Tradycją Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO są wyróżnienia wręczane przez Prawosławnego Arcybiskupa Przemyskiego i Gorlickiego Najprzewielebniejszy Paisjusza.
28 września 2021
Trwa spotkanie zorganizowane przez Forum Współpracy Międzyzakonnej oraz Komisję ds. Ekonomicznych KWPZM, we współpracy z firmą INNPACT. Debata o tym "Jak przygotować się w zgromadzeniach i podmiotach kościelnych na duże wzrosty kosztów energii i gazu w kolejnych latach?" skierowana jest do gości targów SACROEXPO
27 września 2021
Podczas tegorocznej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce, oprócz firm z branży sakralnej znalazło się także miejsce na kontemplację sztuki. Wystawa ikon we współczesnej odsłonie zorganizowana została przez Szkołę Pisania Ikon Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54.
27 września 2021
Medal Papieskiej Rady ds. Kultury przyznany został już po raz 17.
27 września 2021
W uroczystości udział wzięli m.in. JE dr hab. Grzegorz Ryś – Arcybiskup Metropolita Łódzki i JE dr Jan Piotrowski - Biskup Diecezji Kieleckiej.
23 września 2021
Jeden z czołowych dostawców sprzętu audiowizualnego w Polsce z ponad 20 letnim doświadczeniem jest jednym z tegorocznych Wystawców targów Sacroexpo.
23 września 2021
Różańce, modlitewniki, dewocjonalia, ogromy wybór obrazków i ikon w okazyjnych cenach. To wszystko czekać będzie na gości XXII edycji Wystawy SACROEXPO, na stoisku firmy KUBARA Dewocjonalia.