sacff.jpg
Udział w targach bierze 172 wystawców z 8 krajów

Oficjalne otwarcie targów oraz uroczystość przyznania nagród targów SACROEXPO za nami

27 września 2021
W uroczystości udział wzięli m.in. JE dr hab. Grzegorz Ryś – Arcybiskup Metropolita Łódzki i JE dr Jan Piotrowski - Biskup Diecezji Kieleckiej.

Uroczystość otwarcia 22-ej Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO rozpoczęła trwającą 3 dni, jedną z najważniejszych wystaw branży sakralnej w Europie. Udział w targach bierze 172 wystawców z 8 krajów. 

Wśród zgromadzonych na uroczystości gości znaleźli się: JE dr hab. Grzegorz Ryś – Arcybiskup Metropolita Łódzki, JE dr Jan Piotrowski - Biskup Diecezji Kieleckiej, Rafał Nowak – Wicewojewoda Świętokrzyski, Bogdan Wenta – Prezydent Miasta Kielce, dr hab. Piotr Wawrzyk – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Krzysztof Słoń – Senator Rzeczypospolitej Polskiej. 

- Nie zgubiliśmy wiary w to, że tegoroczna wystawa także będzie szczególna, a przede wszystkim że się odbędzie. Oznacza to dla nas bowiem nie tylko możliwość realizacji zadań, do których jesteśmy powołani, możliwość pracy i zarabiania, ale oznacza to dla nas, że z optymizmem możemy wypatrywać końca pandemii - powiedział podczas otwarcia Prezes Zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń. Również Wicewojewoda Świętokrzyski, Rafał Nowak wyraził nadzieję na szybkie pokonanie pandemii. Bogdan Wenta w swoim wystąpieniu odniósł się do ubiegłorocznej edycji targó Sacroexpo: - W ubiegłym roku spotkaliśmy się w Kielcach mimo pandemii. Potrafiliśmy wspólnie dostosować obiekty targowe do najważniejszych standardów ochrony i bezpieczeństwa  (...). I zapewnić naszym gościom poczucie bezpieczeństwa. W tym roku wszyscy jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia (...) Od kilku tygodni targi, z czego jesteśmy dumni, przyjmują z sukcesem świat biznesu (...)Wierzę, że to co najgorsze w tych zmaganiach, z czym się spotykaliśmy, mamy już za sobą - powiedział Prezydent Miasta Kielce. 

Podczas ceremonii otwarcia przyznano nagrody za najlepszą aranżację stoisk oraz za najlepsze produkty prezentowane podczas wystawy. Wyróżnienia TOP DESIGN 2021 za elegancję i nowatorski styl wystąpienia targowego otrzymały: Haftina Atlier Ornaty.pl oraz Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński, zaś wyróżnienia za oryginalną prezentację firmy powędrowały do Garden Spot i Axencia Turismo De Galicia. 

Wyróżnieniami dla najlepszych produktów targów powędrowały do Garden Spot Int oraz Braci Dąbrowskich. Medale w tej samej kategorii otrzymała firma Odlewnia Braci Kruszewskich.

W trakcie ceremonii przyznano także medale honorowe. Medla Honorowy im. JE Prymasa ks. Józefa Kardynała Glempa otrzymała firma JM Tradycja Jarosław Kupryjaniuk z Białegostoku za obrazy Matki Boskiej Częstochowskiej jako wizerunki wielopokoleniowe. Nagrodę Honorową Jego Ekscelencji Biskupa Kieleckiego Ks. Jana Piotrowskiego otrzymała firma Jakóbczak Studio  za szklaną mozaikę z wizerunkiem Ducha Świętego. Medalem Honorowym Jego Ekscelencji Prymasa Polski Ks. Abp. Wojciecha Polaka uhonorowano firmę AVGUL witraże za nowatorskie zastosowanie starych technologii w technice witrażu. 

Ceremonii otwarcia towarzyszyło przyznanie medalu Papieskiej Rady ds. Kultury, jednemu z najwybitniejszych polskich poetów - Ernestowi Bryllowi.

(MG) 

 

 

 

 

 

Polecane aktualności
28 września 2021
Udział w konferencji zorganizowanej przez Centrum Duszpasterskie Wesoła 54 wzięła ukraińska pisarka ikon Khrystyna Kvyk i prof. dr hab. Krystyna Stawecka – kierownik Muzeum Ikon w Supraślu
28 września 2021
Tradycją Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO są wyróżnienia wręczane przez Prawosławnego Arcybiskupa Przemyskiego i Gorlickiego Najprzewielebniejszy Paisjusza.
28 września 2021
W ramach XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce odbyło się spotkanie Ekonomów i Sekretarzy Prowincjonalnych Zakonów w Polsce.
28 września 2021
Trwa spotkanie zorganizowane przez Forum Współpracy Międzyzakonnej oraz Komisję ds. Ekonomicznych KWPZM, we współpracy z firmą INNPACT. Debata o tym "Jak przygotować się w zgromadzeniach i podmiotach kościelnych na duże wzrosty kosztów energii i gazu w kolejnych latach?" skierowana jest do gości targów SACROEXPO
27 września 2021
Podczas tegorocznej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w Targach Kielce, oprócz firm z branży sakralnej znalazło się także miejsce na kontemplację sztuki. Wystawa ikon we współczesnej odsłonie zorganizowana została przez Szkołę Pisania Ikon Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54.
27 września 2021
Medal Papieskiej Rady ds. Kultury przyznany został już po raz 17.
23 września 2021
Jeden z czołowych dostawców sprzętu audiowizualnego w Polsce z ponad 20 letnim doświadczeniem jest jednym z tegorocznych Wystawców targów Sacroexpo.
23 września 2021
Różańce, modlitewniki, dewocjonalia, ogromy wybór obrazków i ikon w okazyjnych cenach. To wszystko czekać będzie na gości XXII edycji Wystawy SACROEXPO, na stoisku firmy KUBARA Dewocjonalia.