dopak.jpg

Dopak na targach Plastpol 2024. Nowatorska wtryskarka KraussMaffei PX 81-180 w pracy na żywo

13 maja 2024
Maszyny i rozwiązania, które ograniczą zużycie energii elektrycznej w przetwórstwie tworzyw sztucznych na wszystkich etapach procesu produkcji zaprezentuje firma Dopak podczas targów Plastpol, już od wtorku, 21 maja w Kielcach.

Podczas targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy zwiedzający będą mogli porozmawiać z zespołem z Centrum Badawczo-Rozwojowego i działu handlowego, a także przedstawicielami marki Pimm.pl oraz serwisu i eshop.dopak.pl
Nie zabraknie również silnej reprezentacji partnerów biznesowych oraz dostawców maszyn i rozwiązań technologicznych.

Atrakcje produktowe na stoisku firmy Dopak (F-2):

 • Energy Saving Systems (ESS) – autorski system firmy Dopak, który obniża zużycie energii elektrycznej wtryskarek hydraulicznych nawet o 30%
 • Wtryskarki elektryczne KraussMaffei serii precisionMolding 160/750 oraz PX 81-180
 • Kompletny system chłodzenia w zabudowie kontenerowej firmy ONI-Wärmetrafo, a także system odzysku ciepła, wentylacji, a także agregaty chłodnicze
 • Systemy uzdatniania wody Aqua Clean 2G firmy ONI-Wärmetrafo
 • System wieloobiegowego termostatowania formy Rhytemper FlexControl, który w inteligentny sposób wykorzystuje energię chłodzenia i skraca czasy cyklu.
 • Najbardziej energooszczędne suszarki do tworzywa na rynku firmy Digicolor
 • Innowacyjna technologia suszenia filamentu do drukarki 3D firmy Digicolor
 • Zbiornik na tworzywo z wysokiej jakości stali, przeznaczony dla branży medyczne i optycznej,
 • Panel sterujący centralnym systemem podawania i suszenia Digicolor
 • Energooszczędna pompa boczokanałowa regulowana falownikiem firmy Digicolor
 • Precyzyjny dozownik barwnika Micro-DC Digicolor
 • Grawimetryczny dozownik barwnika DCG firmy Digicolor
 • Szeroki przegląd oferty niepylących i energooszczędnych młynów wolnoobrotowych firmy MO.DI.TEC, w tym młyn Goliath Twin do detali gabarytowych
 • Linie do regranulacji tworzyw sztucznych, poprzemysłowych, jak i pokonsumenckich firmy ALTERO Recycling Machinery
 • Pickery do odbioru wlewków i detali firmy Alfa Robot.
 • Rozwiązania w zakresie spieniania fizycznego i chemicznego firmy Trexel.
 • Formy wtryskowe Roth Werkzeugbau GmbH, a także Erwes Reifenberg, ZAHORANSKY Automation & Molds i Nerło.
 • Elementy do budowy chwytaka oraz kompletne konstrukcje chwytakowe firmy ASS Maschinenbau
 • Wysokociśnieniowe kompresory gazu firmy Bauer Kompressoren
 • Uchwyty do form wtryskowych Rothfuss Mechanik

Oprósz wielu atrakcji produktowych na stoisku firmy będzie można zobaczyć trzy pokazy pracy maszyn na żywo.

Wśród nich zwiedzający przyjrzą się produkcji końcówek do pipet medycznych na w pełni elektrycznej linii z wtryskarką KraussMaffei PX 81-180 na czele. Aplikacja zawiera urządzenia peryferyjne firmy Digicolor, precyzyjną formy firmy ZAHORANSKY oraz wykorzystuje tworzywo PP firmy Borealis.

Oprócz tego, zaprezentowana zostanie również produkcję skrzynek warsztatowych z wykorzystaniem wtryskarki hydraulicznej KraussMaffei C1 150/520.

Kolejna aplikacja będzie wytwarzała detale dla branży spożywczej, przeznaczone do kontaktu z żywnością. Do tego celu zostanie wykorzystana elektryczna wtryskarka KraussMaffei precisionMolding 160/750, wyposażona w robot liniowy LRX, peryferia Digicolor, Virginio Nastri i TECO oraz formę firmy Nerło.

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

/oprac. MŚ/

 

Polecane aktualności
20 maja 2024
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. 28. edycja gromadzi w Targach Kielce 603 firmy z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Firmy prezentują przełomowe technologie, rozwiązania, materiały i surowce. Co unikatowe, od 21 do 24 maja targowe hale, stają się pracującą fabryką.
20 maja 2024
Dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Plastics Europe Polska oraz eksperci przedstawią dane dotyczące bieżącej sytuacji polskiej branży tworzyw na tle Europy.
18 maja 2024
Przedsiębiorstwo Danpla specjalizuje się w produkcji opakowań dla przemysłu, od automotive po agd. Zajmuje się doradztwem w tworzeniu rozwiązań opakowaniowych oraz projektuje i produkuje opakowania przemysłowe pod indywidualne potrzeby. Pełną ofertę zaprezentuje w Targach Kielce od wtorku do piątku, 21 - 24 maja.
18 maja 2024
Break Machinery to włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji automatycznych wymienników sit do tworzyw sztucznych. Podczas targów Plastpol, które startują już we wtorek, 21 maja, eksperci pokażą najnowsze osiągnięcie DUO do ciągłej filtracji zanieczyszczonego materiału pod stałym ciśnieniem.
18 maja 2024
Trzy zaawansowane urządzenia: modułowy reometr dynamometryczny Brabender MetaStation, selektywny analizator wilgoci Brabender Aquatrac-V oraz piknometr gazowy do pomiaru gęstości ciał półstałych i stałych Ultrapyc pokaże renomowana firma Anton Paar na stoisku D-78 w Targach Kielce, od wtorku, 21 maja do piątku, 24 maja.
17 maja 2024
WADIM PLAST oraz TOOLPROJECT zaprezentują technologię wytłaczania z rozdmuchem dostarczoną przez japońskiego partnera biznesowego - markę TAHARA należącą do Grupy JSW. Będzie ją można poznawać przez cztery dni, już od wtorku, 21 maja 2024 w Targach Kielce.
15 maja 2024
603 firmy z 31 krajów zaprezentuje najnowocześniejsze technologie, najnowsze surowce i usługi odpowiadające na wyzwania branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto jeszcze przed targami zarejestrować swój udział, kupić bilet po przez naszą stronę i poznać rozwiązania, które zrewolucjonizują prace przedsiębiorstw.
10 maja 2024
Wystawie innowacji w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie towarzyszyła unikatowa… wystawy sztuki. Od 21 do 24 maja w Targach Kielce każdy zwiedzający będzie mógł zobaczyć dzieła z niemieckiej Laabs Art Gallery. Wyjątkowe obrazy Magdaleny Laabs przyciągną uwagę zarówno branży, jak i miłośników sztuki.  – Prace demonstrują, jak sztuka może inspirować innowacje i wnosić nowe perspektywy do technologicznego świata – zaznacza Magdalena Laabs.